1500 2000 devirde tekleme

war3021

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende aynı dertten çok çekiyorum. Bıktım artık. En son bir ustaya gittim. Şimdi şikayetlerimi ve sonucunu yazım arkadaşlar.

1. Rölantide sarsıntılı çalışma
2. Vitesi boşa atınca stop etme( zaman zaman)
3. 2nci ve 3ncü viteste 2000 devir civarı gaza basıp çekiyormuş gibi silkeleme tekleme.
4. Özellikle klima açık ve lpg de iken durur vaziyette gaza basıp çektiğimde( 6000 devre kadar) rölanti devire ulaştığında aşırı dalgalanma stop etme temayülü
5. Klima açıkken lpg de yokuşta kalkış esnasında yığılma 1-2 sn sonra gaza tepki verme.

Arabaya yaptıklarım

1. Carbon clean
2. Bujiler değişti
3. Gaz kelebeği değişti
4. Egr valf temizlendi
5. Bobin değiştirerek teste çıkıldı.

En son p.tesi bobin değiştirip teste çıktık. Sonuç motorda kurum varmış( silindir kapağı açılcak) ve debriyajın değişmesi gerekliymiş.

Araştırmalarıma devam etcem. Kesin emin olduktan sonra o işlemleri yaptırmak istiyorum.

aracım opel astra H 2005 model.....

war3021

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki eger hangi viteste hangi devirde devreye girer veya çıkar?

egr valf bi şöle bi sistem ki tam açıklayamayabilirm...yakılan gazların geri döndürülmesiyle(bir kısmının) motorun çabuk stabil olmasını ısınmasını sağlıyor. Türkiyede yakıt zaten kendisi kalitesiz olduğu için sık sık problem yaşanan bir valf.

bu opel sayesinde yakında usta olcam herşeyi araştırmak zorunda kaldım yea...:mad:

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr valf bi şöle bi sistem ki tam açıklayamayabilirm...yakılan gazların geri döndürülmesiyle(bir kısmının) motorun çabuk stabil olmasını ısınmasını sağlıyor. Türkiyede yakıt zaten kendisi kalitesiz olduğu için sık sık problem yaşanan bir valf.

bu opel sayesinde yakında usta olcam herşeyi araştırmak zorunda kaldım yea...:mad:

sitede egr nin ne olduğu detaylı yazıyor.

niet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
war3021 arkadaşın yazdıklarının aynısı benim arabada da var.Düşük devirde vuruyor,rölantide titreme vs.Geçen cuma otoyolda gece 11.00 de rezil etti beni.Lpg almayı unutmuşum,120-130 km ile yokuş çıkarken lpg bitti,yarım depo benzinim var diye düşündüm ama 300-400 mt sonra araba tekledi motor arıza lambası yandı.Gecenin 11'i,çoluk çocuk,sancılandım valla.Arabayı sağa çektim motoru kapatıp tekrar çalıştırdım tekleme düzeldi ama arıza lambası yanıyor.Eve gittim,sabah erken servise yollandım,tech 2 ile baktılar;dördüncü piston çalışmıyor uyarısı,lpg'den olduğunu söylediler.Arıza silindi,lpg servisine gittim,lpg montajının çok kötü yapıldığını söylediler.6,5 saat uğraşıdan sonra 100 lira verdim.Düzelir gibi oldu ama sorunlar aynen devam ediyor.Ateşlemede de bir sorun olduğunu söylediler,boğaz kelebeğini temizlet dediler.Velhasıl benim midem bulandı.Servisede gitmedim daha.Allah sonumuzu hayır etsin!

mzeynal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok ya

arkadaslar. 2 depo benzin kulandım. duzeldi gibi. az önce gaz aldım. lpg ye gectigi anda. araba tekrar tekleme yaptı. ve ilk defa arıza ısıgı yandı. yarın servise gidcem bakalım..
soran arkadaslar icin soluyom.
egr temizlendi
bobin degismedi. yenisi ile denendi( yırttık burdan)
nano katkılı olarak 2 depo yuksek devirde yol yaptım (kurum varmıssssssss) diye
BUJİLER DEGİSTİ
bogaz kalebegi temislendi
cihaza baglandı bisi yoook
cihaza baglı olmadan bisuru test yaptı usta
enjektörler temislendi
hava filt ve sistemine bakıldı
sonuc koskoca sıfırrrrrrrrr
arabadan sogudum yafff.

halen hem benzin hem lpg de ( lpg de daha fazla)
1. aniden gaza yuklenince once oksurur gibi bogulma su an 1200 devirlerde baslıyo 2000 den sonra bisi yok. gaza gec tepki verme

2.kalkııslarda aynı sikayet.

3. 2 ve 3. viteslerde 2000 devirde giderken gaz verip ceker gibi silkeleme

4.arabanın cekisinde hafif bi azalma sanırım bu benim piskpolojimden:mad:

5 yakıtta yuzde 20 lere varan bi artıs

6. arabaya binerken MİDE BULANTISI

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nedir bu ya. su konvektör denilen seyden olabilirmi yada. egr yi komple degissekmi

konvektör derken tork konvertörmü araç otomatik viteslimiydi ?
yoksa katalitik konvektörden mi bahsediyorsunuz eğer kat. dan bahsediyorsanız o dediğiniz olayı sanmıyorum usta çözemediyse aynı arıza hiç başına gelmemiş demekki bulamamış arızayı.Alışmaya bakıın bence bu araba olayına.

Son düzenleme:

zafer3366

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de böyle sorun oldu benim rolanti sensörünü değiştirdim. o zamandan beri hiç yapmadı. senin yaptırdıklarını bende yaptırdım ama düzlememişti. benim arabada 1500-2000 devirde birden arıza ışığı yanıyor ve arabada tekleme yapıyorsu.