1500 2000 devirde tekleme

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bendede aynı sorun vardı buji kablosu değisti geçti

erdem466

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hemen hemen herkez aynı şeyi söylemiş, bu silkeleme mesela her viteste 5000-6000 devirlerde yapmıyor dimi, çekişte gaz yemesinde bi sorun yok dimi.

mzeynal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam. bobin orjinal sıfır getirildi ve takıldı. sorun duzelmedi delphi marka.
malatyada brc ye bakan tek yer var zaten yani yetkili olarak. onla akraba olduk zaten.
ustam motor aksamı ust kapak silindir. contası falan bahsetmis. insallah degildir.
egr ve bujileri bi degittirim bakalım nolcak. olmadı acacaz motoru napalım. para sıkısmıs motora.

ust devirlerde kesinlikle sorun yok. sadece ani yuklenmelerde hem benzinde hem lpg de 1600 devir civarı yapıyo.
ins cozulur

mzeynal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşim öncelikle geçmiş olsun.aynı sorun 1 ay öncesine kadar bendede vardı.(astra klasik 1.4/2000).genellikle bu sorunu iki ndenden yapıyor.1.cisi ve benimde kanaatim odurki ateşleme sisteminden kaynaklanıyor.Benzini araç her halükarda yaktığı için ateşlemedeki sorun belli olmuyor.lpg de ise ateşleme daha önemli.ateşlemede problem olunca araba teklemeye başlıyor.size iki örnek vereyi.bir arakadaşım ateşleme bobinini değiştirierek sorunu çözdü.Şimdi ateşleme bobininde sorun yok kontrol ettirdim diyebilirsin.tanıdığım bir elektrikçi ateşleme bobinindeki sorunun içindeki sargılar son noktaya gelene kadar ölçüm cihazında görünmediğini söyledi.dolayısıyla bobinde arıza olabilir bobinle bereber bujileri değiştirip tekrara deneyebilirsin.arkadaşım bobini orjinalini Delpi 213 tl ye aldı.sorunu bitti.

bobin degisti cozulmedi sorun

erdem466

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava akışmetre,ye bi baktır. yada boğaz kelebeğinin orda soketler var (sensör) oralara bi bak kendin bunlar başıma gelen şeyler denemende fayda var...

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçta da aynı sorun var. Forumdan sordum bobin dediler.

Aynen sadece gaza çok yüklenince oluyor, yavaş yavaş verirsem olmuyor. Hem benzinde, hem de gazda yapıyor aynı haltı.

Benim buji ve buji kabloları değişti, 2 gün çok güzeldi, düzeldi derken yine başladı.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cihaz bağlıyken yola çıkın obd sistemi içerdeyse tabi o devirlerdeki parametreleri kontrol eder usta demedimi yola çıkıp bakalım diye .... birçok olaydan dolayı yapabilir benzin ve gaz filtresi tıkalı olur gaza basmanızda motorun tepkisi geç olabilir siz bi gaz filtresini değiştirin bence. kam mili ve kran mili konum sensörlerinden dolayıda yapabilir he bide aklıma gelenlerden biri ise gaz potansiyometresinden de yapma şansı olabilir. Ateşleme bobini yeni diyorsunuz kabloları kontrol edin . Umarım sorununuz büyük değildirde beyin vs. pahalı sensör hatalarından dolayı çıkmaz.

tiseduba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
problem tek kelime arkadaşım kesinlikle 'egr'

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekleme dedin mi ben de egr derim, çok uğraştım bu konuyla sonuç olarak egr çıkmıştı. Geçmiş olsun...