120yi geçince başlayan uğultu

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, yeni bir soruyla karşınızdayım. Sorumu, mukayese edebilmek için özellikle 2000 model Astra G kullanıcılarına yöneltiyorum, tabi fikir sahibi herkesten cevap bekliyorum.

Sorun şu, araçla camlar kapalı vaziyette 120 km. hızı geçince (130-140, devir ise 4000 civarı) motordan bir uğultu geliyor. Sanki motor zorlanıyormuş gibi...

Tabirimi mazur görün, araba böğürüyor sanki. Ustayla beraber binip baktık, bu yaşta bu motora sahip arabalarda normal diyor.

Sizin bu konuda bildikleriniz, ya da aracınızda farkettikleriniz nedir?

Şimdiden teşekkürler.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
katalizör dolduysa motor egzoz gazını atmakta zorlanıyor olabilir iptal edilip yerine uygun bir susturucu takılırsa motorda büyük bir rahatlama olacaktır

arslanamca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yol bilgisayarı

arkadaşlar geçen sabah arabama bindiğimde yol bilgisayarının üzerindeki tarih ve saatin değiştiğini gördüm.ancak müzik setinin saati normaldi.. bende kurcalamadım. neden olabilir

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar geçen sabah arabama bindiğimde yol bilgisayarının üzerindeki tarih ve saatin değiştiğini gördüm.ancak müzik setinin saati normaldi.. bende kurcalamadım. neden olabilir
120 yi geçince motorda uğultu da oluyor mu?...:p

besim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4000 devir sonrası uğultu olması normaldir,aracın 1.6 fazla bir performans bekleme.uğultu sesi her arabada olur özellikle düşük motorlu olanlarda,yanlışsam düzeltin.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, yeni bir soruyla karşınızdayım. Sorumu, mukayese edebilmek için özellikle 2000 model Astra G kullanıcılarına yöneltiyorum, tabi fikir sahibi herkesten cevap bekliyorum.

Sorun şu, araçla camlar kapalı vaziyette 120 km. hızı geçince (130-140, devir ise 4000 civarı) motordan bir uğultu geliyor. Sanki motor zorlanıyormuş gibi...

Tabirimi mazur görün, araba böğürüyor sanki. Ustayla beraber binip baktık, bu yaşta bu motora sahip arabalarda normal diyor.

Sizin bu konuda bildikleriniz, ya da aracınızda farkettikleriniz nedir?

Şimdiden teşekkürler.

benim araçtada var öyle bir uğultu. ben ön teker poryalarından (bilyeler) diye tahmin ediyorum. araç 100 ü geçince uğultu başlıyor. özellikle direksiyonu sağa ve sola kırınca uğultu artıyor. sende bi dene. ddireksiyonu kırınca artma varmı sesde...
bide şunu dene. 120 ile giderken aracı boşa at.. gene aynı uğultu devam ediyormu?? ediyorsa teker poryaları, etmiyorsa motordandır. o da normaldir. çok önemseme..