'12 VW Jetta Mk6 1.2 Tsi 105hp

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 4 gün önce aldığım yeni aracım..

ppp1.jpg

dd32g333.jpg

ppp3q.jpg

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ibrahim hayırlı uğurlu olsun. allah kaza bela göstermesin.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İbrahim hayırlı olsun, iyi günlerde kullan.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı uğurlu olsun güle güle kazasız belasız binin...jettanın şu zamana kadar çıkardığı en güzel kasa...

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun;
aracın tanıtımını yapabilirmisin,
sürüşte izlenimlerin?
motor çekiş ?
donanım özellikleri?
güvenlik?
iç mekan?
bunlara cevap verecek detaylı bir tanıtım ytaparsan bilgi sahibi oluruz,
hatta mümkünse yeni başlık açsan dahada iyi olur

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun, ALLAH kaza bela vermesin

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun Abiii, araba değiştirme konusunda beni geçtin sanırım :D:D
Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin :)

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun;
aracın tanıtımını yapabilirmisin,
sürüşte izlenimlerin?
motor çekiş ?
donanım özellikleri?
güvenlik?
iç mekan?
bunlara cevap verecek detaylı bir tanıtım ytaparsan bilgi sahibi oluruz,
hatta mümkünse yeni başlık açsan dahada iyi olur
bu araçtan bizim bir akrabada var. kendi aracım olmasada belli başlı sorulara almayı düşünenlere fikir vermesi amacıyla cevap vereyim.
aracın sürüş konforu gayet güzel. normal hızlarda yani şehiriçinde oldukça sessiz bir sürüş sağlıyor. motor ve dış ses yalıtımı bence şehiriçi kullanım için ideal ama ses yalıtımına uzun yolda bir sıkıntı var. akrabam bu aracı alırken araştırmıştık. internette genelde 100 km hızdan sonra rüzgar sesi aldığından bahsediliyordu. bu durum gerçekten doğru 100 km yi geçince azda olsa rüzgar sesi başlıyor. sürüş konforu olarak son söyleyeceğim amortisör sertliği klasik vw amortisörlerinden biraz daha sert. biz opelden sert amartisöre alışık olduğumuzdan çok sıkıntı oluşturacak bir durum değil bence. passat ta sürdüm ve bindim ama jetta daha opelimsi (amortisör olarak) bir araç desem nasıl olduğunu tam açıklamış olurum heralde.
motor çekişi konusunda ise olumsuz söylenecek birşey yok. kalkışları 0-100,100-150 arası hızlanmaları ve hızlı giderken yol hakimiyeti oldukça başarılı. motorun küçük olması çekişi etkilemiyor fakat yakıt tüketim değerleri oldukça yüksek. akrabamın aracı daha 15000 bıkımına yeni girdi. en son km de 40 kuruştan bahsediyordu.
donanım olarak en üst seviyedeki highline modelinde hız sabitlemeden katlanır aynalara kadar herşey var. 50 bin tllik araçta olması gerekn özellikleri barındırıyor. fakat navigasyon sadece ün üst donanımda olmasına rağmen oldukça basit ve kullanışsız.araçla bilmediğimiz biryere giderken aracın navigasyonunu değilde benim cep telefonumdaki igo yu kullanıyoruz.park pilot yok sadece ön ve arka sensörler var.
iç mekan konusunda da koltuklar insanı gerçekten sarıyor kaliteli bar araçta oturduğunuz hissini yaşayabiliyorsunuz. en enteresan tarafı ise arka koltuklar da diz mesafesi çok geniş. ben b kasa vecrtama geniş derdim ama o aracın arka koltuğuna oturunca gerçekten şaşırdım.
sonuç olarak 50 bi tllik bir araca yakışır özellikte ve sürüş konforunda ama bence o rüzgar sesi biraz moral bozuyor. 50 binlik bir araçtan bunu beklemiyorsunuz çünkü