111.Yıl Sedanlar için Müzik sistem bilgisi verirmisiniz?Herkes farklı birşey sölüyor.

edejavu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba,

Bugün gidip elimde olan JBL 1100 watt bass ve 2 kanallı JBL amfi bağlatacağım.Ama aracın üstünde olan 7 hoparlörü nasıl bağlatacağımı bilemedim.Her gittim tesisatçı ayrı birşey söylüyor. Sizce nasıl yapmalıyım??
O 7 hoparlörü o amfi kaldırırmı dersiniz? bir çıkışına o hoparlörü diğerine ise direk bassı bağlamayı düşünüyorum..

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Konuya teknik olarak uzak olduğunuz belli.
Araçtaki 7 hoparlörü amfiye bağlamanız mümkün değil.Sadece bas takviyesi yapacaksanız 2 kanallı amfinizi köprüleyerek subwooferınızı beslersiniz.
Orjinal hoparlörler yine ana üniteden çalışmaya devam ederler.
Ancak şimdiden söyleyeyim:Bu şekilde kuracağınmız bir sistemde subwoofer orjinal hoparlörleri çok bastıracaktır.Sesi biraz açınca da ana ünitenin yetersiz çıkışları nedeniyle seste bozulmalar olacak.

Son düzenleme:

edejavu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuya teknik olarak uzak olduğunuz belli.
Araçtaki 7 hoparlörü amfiye bağlamanız mümkün değil.Sadece bas takviyesi yapacaksanız 2 kanallı amfinizi köprüleyerek subwooferınızı beslersiniz.
Orjinal hoparlörler yine ana üniteden çalışmaya devam ederler.
Ancak şimdiden söyleyeyim:Bu şekilde kuracağınmız bir sistemde subwoofer orjinal hoparlörleri çok bastıracaktır.Sesi biraz açınca da ana ünitenin yetersiz çıkışları nedeniyle seste bozulmalar olacak.

Kendimi belli etmem iyi oldu en azından ayrıntılı bilgi sahibi olabilirim :)

Senin tavsiyen ne olur çünkü 7 tane hoparlör var ama istediğim sesin yanından geçmiyor... Bu şekilde en iyi sesi nasıl alabilirim?

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Değil 7 17 hoparlör de olsa orjinal halinden iyi ses alman mümkün değil.
Çünkü parçalar buna uygun değil.
Orjinal yapı fena değildir ama vasatın bile altında bir seviye ve kalitesi var sonuçta.
Araçta müzik dinlemeyi özel olarak seviyorsan orjinal parçalar işini görmeyecektir.
Tavsiyem şudur:2 takım component, 1 adet sub ve bunları besleyecek amfi veya amfiler.
Haliyle masraflı ve uğraştırıcı bir seçenek.
Fikir vermesi açısından bu başlık altında daha önce yaptığımız ve yayınladığımız konulara göz atabilirsin.
Benzer sorulara verilmiş birçok fikir ve cevap var.
Senin bulduğun veya düşündüğün model veya seçenek vars onu da buraya yaz ki değerlendirelim hemen:)

edejavu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değil 7 17 hoparlör de olsa orjinal halinden iyi ses alman mümkün değil.
Çünkü parçalar buna uygun değil.
Orjinal yapı fena değildir ama vasatın bile altında bir seviye ve kalitesi var sonuçta.
Araçta müzik dinlemeyi özel olarak seviyorsan orjinal parçalar işini görmeyecektir.
Tavsiyem şudur:2 takım component, 1 adet sub ve bunları besleyecek amfi veya amfiler.
Haliyle masraflı ve uğraştırıcı bir seçenek.
Fikir vermesi açısından bu başlık altında daha önce yaptığımız ve yayınladığımız konulara göz atabilirsin.
Benzer sorulara verilmiş birçok fikir ve cevap var.
Senin bulduğun veya düşündüğün model veya seçenek vars onu da buraya yaz ki değerlendirelim hemen:)

diğer başlıklara göz gezdirdim ama benim gibi 7 hoparlörlü araç bulamadım :) konuyla alakalı en iç açıcı ve tek cevabı sen verdin :) ben bugün bağlatacağım. ama şöyle bir de olay var bende bundan önce hyundai era vardı 4 hoparlör. o dört hoparlörü bi çıkışa bası bi çıkışa vermiştim süper ötesi ses vermişti. herkes bundan nasıl böle ses çıkıyo demişti.bu olay hala aklımı kurcalıyor acaba bunda da böylemi denesem ilk etapta diyorum

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Eymen şu an astra ve corsalar zaten 7 hoparlörlü çıkıyor.Yani standart hali bu.2 arka kapı+2 ön kapı+2 ön tiz+1 center hoparlör.
Ama basit bir yapı sonuçta.
Erada yaptığın işlemi anladım ama o da teknik olarak doğru değil.Amfide kullanılabilecek hoparlörler değil hiçbiri ne yazıkki.Bağlarsın ama sesi biraz açınca hepsi yanabilir.Yeni aracın için bunu yapmak istemezsin sanırım:D
Sen elindeki amfi ve bası bağlat sadece.Hoparlörlerin ana ünitende bağlı olarak çalışsın.Amfinin gain ayarını da çok yüksek ayarlatma.Böylece en azından volume açarken dengeli bir ses yakalayabilirsin.

edejavu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eymen şu an astra ve corsalar zaten 7 hoparlörlü çıkıyor.Yani standart hali bu.2 arka kapı+2 ön kapı+2 ön tiz+1 center hoparlör.
Ama basit bir yapı sonuçta.
Erada yaptığın işlemi anladım ama o da teknik olarak doğru değil.Amfide kullanılabilecek hoparlörler değil hiçbiri ne yazıkki.Bağlarsın ama sesi biraz açınca hepsi yanabilir.Yeni aracın için bunu yapmak istemezsin sanırım:D
Sen elindeki amfi ve bası bağlat sadece.Hoparlörlerin ana ünitende bağlı olarak çalışsın.Amfinin gain ayarını da çok yüksek ayarlatma.Böylece en azından volume açarken dengeli bir ses yakalayabilirsin.

İlk etapta senin tavsiyene göre deneyeceğim :) bu aralar benzini içiyo araba yakıt tüketimi düzene girsin seni tekrar rahatsız edecem param var ne yapmalıyım tarzında :))

onurrrcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hazır baslık varken bende burdan yardım almak ıstıyorum! Aracım corsa d cosmo 7 hoparlör var.
http://www.vatanbilgisayar.com/sony...5-cm-subwoofer/productdetails.aspx?I_ID=46363
http://www.vatanbilgisayar.com/sony-xs-f1326se-xs-f1326se-hoparlor/productdetails.aspx?I_ID=46358
http://www.vatanbilgisayar.com/sony-xs-h03-xs-h03-tweeter/productdetails.aspx?I_ID=46361

Kapı içlerindekini bunlarla değiştirebilirmiyim aracımdakilerin boyutunu bilmiyorum:(
Elimde harward hr-508a 200w+200w amdi var işimi görürmü ? Gecenlerde bır kac ıs yerıne gıttım cogu garantı veremeyız dedıler soru ısaretlerı olustu kafamda. Marketten alıp taktırmayı dusunuyorum. Ses kalıtesı olarak ugrasmaya degermı cok ucuk rakamlara cıkamıyorum ne yazık kı

Şahin80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence orjinal teyple bu iş çok zor anfi için çıkış olmadığı için aparat falan bağlayacaklar sonu hüsran olur.teyp değiştirilirse güzel bir sistem kurulabilir ama o zamanda aracın birçok özelliğinden feragat etmiş olursunuz.

ExtremeFx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
0nurCan 50 tl degerindeki MidLerden guzel Ses alamazsın.aynı hatayı ılk cıhaz baglattıgımda ben yapmıstım sierra rally serisi ile =)