110 dan sonra gelen uğultu sesi

durmus.koprulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ses aynen dediğiniz şekildeydi rot balansçıya gidip çevirt tek tek lastikleri kesin tanı koyulur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et

GroupPolicy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok çok sağol üstad

Bahsettiğiniz ses astra h aracımda var. Sesi sadece 100-110 km hızlarda vuv vuv vuv şeklinde duyuyorum. Hızı artırdığımda bu ses kayboluyor. Lastik değiştirdim sorun düzelmedi, poryaları lastikçide kontrol ettirdim ( aracı kriko ile kaldırıp 4 tekeride bir makina yardımı ile hızlıca çevirip sesi dinledik) ses yok. Bu ses porya ile ilgili olsa hıza bağlı olarak hızlanır ve ya yavaslar ama vuv vuv sesi senkron bir şekilde geliyor, Ayrıca 100 km de hızlarda poryadan gelen uğultu sesi hızlı bir şekilde gelir 1 sn aralıklarla değil. Ben yüksek bir ihtimal şanzumandan geldiğini düşünüyorum

durmus.koprulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahsettiğiniz tarzdı ses makine ile çevirdik rotçu anlayamadı fakat ben titreşimden porya olduğunu anladım ve değişim sonrası sesten eser yok
b2abec8faab1c439ba6377ab025af1ad.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Bahsettiğiniz ses astra h aracımda var. Sesi sadece 100-110 km hızlarda vuv vuv vuv şeklinde duyuyorum. Hızı artırdığımda bu ses kayboluyor. Lastik değiştirdim sorun düzelmedi, poryaları lastikçide kontrol ettirdim ( aracı kriko ile kaldırıp 4 tekeride bir makina yardımı ile hızlıca çevirip sesi dinledik) ses yok. Bu ses porya ile ilgili olsa hıza bağlı olarak hızlanır ve ya yavaslar ama vuv vuv sesi senkron bir şekilde geliyor, Ayrıca 100 km de hızlarda poryadan gelen uğultu sesi hızlı bir şekilde gelir 1 sn aralıklarla değil. Ben yüksek bir ihtimal şanzumandan geldiğini düşünüyorum

peki hocam şanzımandan kaynaklı olsa bu ses dediğiniz gibi araç hızlandıkça ses aralığı kısalması gerekmez mi. sonuçta şanzıman da dönen bir parça ve araç hızlandıkça dişliler de hızlı dönmeye başlıyor.

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Bu sorunu yaşayanlar yakın zaman da debriyaj seti değiştirdi mi yada bir neden den ötürü kavrama söküldü mü?

Tarif ettiğiniz ses vibrasyon kaynaklı rezonans sesine benziyor. Belirli devirlerde kendini gösterir sonra kaybolur belki çok üst devirlerde tekrar ortaya çıkar.

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Bu sorunu yaşayanlar yakın zaman da debriyaj seti değiştirdi mi yada bir neden den ötürü kavrama söküldü mü?

Tarif ettiğiniz ses vibrasyon kaynaklı rezonans sesine benziyor. Belirli devirlerde kendini gösterir sonra kaybolur belki çok üst devirlerde tekrar ortaya çıkar.

benim araç otomatik. şanzımana işlem yapılmadı hiç.

şanzıman veya kavrama sorunu olduğunu mu düşünüyorsunuz?

mesutkt

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Ben de tam olarak surdan veya burdandir diyemiyorum. Net anladığım 3100 devirde iken sabit gazla giderken vuu vuu vuu diye belirli periyodlarda ses gelmesi.

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ayrıca 5. Vites 3100 devirde iken gelen bu ses hızı bir miktar düşündüğümde kesiyor. Yani devir bir miktar düştüğünde ses kesiliyor ayrıca bu ses 4. Viteste yok.

mesutkt

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et

Merhaba. Triger setini 1 yıl kadar evvel değiştirdim. Baskıyı ise 4 yıl önce değiştirmiştim. Düşünceniz nedir acaba?