100 puanlık bir soru

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün Aydın otoban çıkışında polis kontrol için durdurdu aracın trafik sigortasının olmadığını söyledi bende var dedim sonra gözükmüyor dedi bende imkansız olduğunu söyledim sizin adınıza yok dedi bende evet çünkü eşimin adına dedim çünkü araba ikimizin üzerine arabayı aldığımda yanlışlıkla benim yerine eşimin adına yapmışlar bende birdaha değiştirmedim dedim trafik sigortasını istedi bende yanımda olnadığını söyledim bu seferlik bırakıyorum ama bundan sonra yanınızda bulundurun yoksa bırakmam tarzında konuştu
Bende aracın plakasından göremiyor musunuz dedim Hayır görünmüyor dedi
Bana çok saçma geldi araç kiraladığımızda hangimizin yanında aracın trafik sigortası bulunuyor

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Görüyor ama bulundurmak zorunlu;)

Bende çevirme de takıldım , Allah tan ev yakındı babam 1.5 km öteye getirdi evden sigortayıda bıraktı memur arızasına denk gelince oluyor :)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de çevirmeye takıldım pdf dosyası olarak telefonumda kayıtlıydı sigortam ama memur bey bundan sonra yanınızda bulundurun dedi.tabi telsizle sorgulama yapıldıktan sonra.bulundurulmalı sorun çıkarabilirler isterlerse..

Sony Z5 ile gönderildi

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bence çok saçma adamlar ay turizmi başlatmışlar biz hala ödenmiş trafik sigortasının belgesini istiyoruz sorgularsın arabanın sigortası varsa kimin üzerine olduğunun ne önemi var polisin bana söylediği sigorta senin üzerine olsaydı sigorta poliçesini yanında bulundurmana gerek yoktu
Sigorta eşimin üzerine olduğu için yanımda bulundurmam gerekiyormuş

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence de gerek yok.memur orada anonsla sordurmak zorunda kalınca geriliyor gibi geliyor bana :)

Sony Z5 ile gönderildi

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün Aydın otoban çıkışında polis kontrol için durdurdu aracın trafik sigortasının olmadığını söyledi bende var dedim sonra gözükmüyor dedi bende imkansız olduğunu söyledim sizin adınıza yok dedi bende evet çünkü eşimin adına dedim çünkü araba ikimizin üzerine arabayı aldığımda yanlışlıkla benim yerine eşimin adına yapmışlar bende birdaha değiştirmedim dedim trafik sigortasını istedi bende yanımda olnadığını söyledim bu seferlik bırakıyorum ama bundan sonra yanınızda bulundurun yoksa bırakmam tarzında konuştu
Bende aracın plakasından göremiyor musunuz dedim Hayır görünmüyor dedi
Bana çok saçma geldi araç kiraladığımızda hangimizin yanında aracın trafik sigortası bulunuyor

Kiralık araçta ruhsatla beraber sigorta poliçesini de koyarlar. Şimdiye kadar aksine denk gelmedim.

Kanunen zorunlu ama polisin canı sıkılmış.
Arama kaydı olan aracın plakası petrol istasyonunda yakıt dolumu için girildiğinde bunu tespit ettiğin bi dünyada, 2 sayfa A4 kağıdı için araba mı bağlanır? :)

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kiralık araçta ruhsatla beraber sigorta poliçesini de koyarlar. Şimdiye kadar aksine denk gelmedim.

Kanunen zorunlu ama polisin canı sıkılmış.
Arama kaydı olan aracın plakası petrol istasyonunda yakıt dolumu için girildiğinde bunu tespit ettiğin bi dünyada, 2 sayfa A4 kağıdı için araba mı bağlanır? :)

Aynen katılıyorum sigorta poliçesi yanında değil diye araba bağlanmaz bence de

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorum yapan bir çok arkadaşımız " yanımızda bulundurmak zorunlu fakat bunu için araba bağlanır mı, polisin gıcık tarafına denk gelmiş vs. yorum yapılmış"

Arkadaşlar mademki yanımızda bulundurmak zorunlu ide demek ki polis görevini yapmış. bana göre burda tartışmamız gereken polisin davranışı değil, yanımızda taşımanın zorunlu olup olmamasıdır.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Şimdi bilgisayar çağındayız, bütün bilgilerimiz elektronik ortamda saklanıyor, yani istendiğinde yetkisi olan kişiler (hatta dolandırıcılar bile) her türlü bilgilerimize kolayca ulaşıyorlar. Şimdi durum bu şekilde diyerek o zaman yanımızda Nüfus kağıdı/kimlik kartı, ehliyet, araç ruhsatı gibi belgeleri taşımayalım. ;)

Bu tip işlemleri saçma bulan devlet veya özel sektörde görev yapanlar, herhangi bir iş için kendilerine başvuran vatandaşlardan gereksiz belgeleri "prosedür böyle diyerek" istemesinler ;).

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aynen katılıyorum sigorta poliçesi yanında değil diye araba bağlanmaz bence de
Yanlış bilmiyorsam yasada böyle bir madde var. Muayene süresi geçen araçlara uyarıda bulunuyorlar ama sigortası olmayan araçları bağlayabiliyorlar.