100 km 15litre benzin

delikadir52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar 2000 model 1,2 swing otomatik aldım.100 km 15litre benzin yaktı servise götürdüm yok diyor bişeyi değerli yorumlarınızı eksik etmeyin lütven

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Araç sıfır ise o araç kısa mesafe hareketlerinden dolayı yol bilgisayarından o değerlerin görünmesi normal zaman içinde o değerler düşecektir.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben bir aralar 100 km de 16 litre benzin yakardım. Aynı araçla uzun yola çıktığımda ise 100 km de 8 litrelik tüketim değerini görürdüm. Şehiriçi yakıt tüketimleri çok değişkenlik gösterir. Çok kısa mesafelerde araç kullanmak, kışın gereksiz yere aracın motorunu ısıtmak, çok sık dur kalk yapmak, kalkışlarda agrasif davranmak, aracı limitlerde kullanmak, sık sık rampa çıkmak, soğuk ve yağışlı havalar yakıt tüketimini bir hayli etkiler.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ben bir aralar 100 km de 16 litre benzin yakardım. Aynı araçla uzun yola çıktığımda ise 100 km de 8 litrelik tüketim değerini görürdüm. Şehiriçi yakıt tüketimleri çok değişkenlik gösterir. Çok kısa mesafelerde araç kullanmak, kışın gereksiz yere aracın motorunu ısıtmak, çok sık dur kalk yapmak, kalkışlarda agrasif davranmak, aracı limitlerde kullanmak, sık sık rampa çıkmak, soğuk ve yağışlı havalar yakıt tüketimini bir hayli etkiler.

Abim rüzgar dahi etkiliyor. Rüzgarlı hava da uzun yol yaptım yeminle araba LPG manya oldu desem yalan olmaz.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı nerde ve nasıl kullanıyorsunuz?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Abim rüzgar dahi etkiliyor. Rüzgarlı hava da uzun yol yaptım yeminle araba LPG manya oldu desem yalan olmaz.

Dün 1.4 Astra ile Seferihisar taraflarına gittim, yolda aşırı yağış vardı, daha evvel aynı aracı yazın aynı yerde kullanmıştım, benzin tüketimi arasındaki fark dikkati çekecek boyuttaydı :(

joe black

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
eğer bu değerlere şehir içinde agresif bir sürüşle ulaştıysanız olabilir, ancak şehir dışında 90-120 aralığında gittiğiniz halde bu rakam çıkıyorsa sensörlerden bir veya bir kaçında sorun var demektir, bu durumda da motor arıza lambasının yanması gerekir. son olasılık olarak da aracın benzin kaçırıyor, o zaman da benzin kokusunu hissetmen lazım.