10 numara yağ ile ilgili

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Onu da kullan bunu da, ne kaybedersin ki? Hem ne güzel aracının arkasından pis pis yanık kokusu geleceğine mis gibi kızartma kokusu gelir.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:kop::kop::kop: fenamı olur milletin karnı acıkır yoldaki restaurantlar kazanır.. :D

Nazi666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şunu belirtmek isterim ki 5. vites programında izlemiştim 300 d ile yemek yagı yakıyorlardı bence güzel bi düşünce ama 10 numara yag tam olarak bilmiyorum ama güzel fikir bence ... :D

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet güzel bir konu olmuş bunca zamlardan sonra alternatif seçenekler sunmak gerekir :) Tanıdğın birisi accent erada 1 depo 10 numara yağ kullandığını ve hiç bir sorunla karşılaşmadığını falan anlatıyodu ama yeni nesil dizellerde ne kadar sağlıklı olur onu bilemem :( ama eski araçlarda özellikle Mercedesler bu iş için biçilmiş kaftan :)
http://www.youtube.com/watch?v=PZX2BRdXkzA

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet güzel bir konu olmuş bunca zamlardan sonra alternatif seçenekler sunmak gerekir :) Tanıdğın birisi accent erada 1 depo 10 numara yağ kullandığını ve hiç bir sorunla karşılaşmadığını falan anlatıyodu ama yeni nesil dizellerde ne kadar sağlıklı olur onu bilemem :( ama eski araçlarda özellikle Mercedesler bu iş için biçilmiş kaftan :)

ERA crdi motor değil mi? onda nasıl sorun olmamış ki?

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ERA crdi motor değil mi? onda nasıl sorun olmamış ki?

Evet Hakan abi bende çok şaşırdım ama illaki bi taraflarını tıkamıştır :( Özellikle benim bildiğim enjektörler çok farklı :( yani nası yaktı nası gitti bende anlamış değilim :D Ama aklımda şu kızartma yağı olayı gerçekten kurcalıyo eğerki sıkınıtısız kullanılırsa ya w115 kasa veya golf mk1 falan alıp kullanmak :)

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim peder kamyoncu,kaktırıyor 10 numara yağı,dev var cummins motor-225bg,yakmıcam demiyor.pompayı yiyor arada o kadar:D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Abim stareks'te kıyıda köşede unuttuğu son kullanma tarihi geçmiş kızartma yağlarını kullanırdı. Zaten eski kamyon şoförleri araç rahatlasın diye yakıt depoya bir miktar motor yağı ilave ederlerdi.

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun sanayideydim Herzamanki gibi :) Kamyoncu abimilerimiz dayılarımız söylediği şu.Direk yağ koyup yola çıkıyorlarmış.Sadece rektefe ömrümden yiyormuş.