1. viteste kalkarken devir düşüyor

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bujiler nasıl sonuçta benzin kokuyor diyorsun artı lambda sensoru arıza gösteriyor ya lambda sensoru arızalı veya arıza belirtisi başka yerde egzoz emisyonu uymuyor onun için arıza gösteriyor..debimetreye de baktır bu arada manifoltda ses veya çatlak yok değilmi?

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bujileri 14 ay önce yetkili serviste 120000 bakımında değişmişti Aracı yeni almıştım 1200km yol yaptıktan sonra arıza ışığı yandı bende bir kaç yere gösterdim arıza ışığıni söndürdüler 5-6 km sonra yandı katalizöre baktılar içi boşalmış katalizörün yenisi 1400tl korsanı 700tl fiyat verdiler bende 700tl korsan taktirdim ışık söndü 1 yıl sonra şehirler arası yol yaparken his edebiliyordum tekledigini bir süre sonra aracım çekişten düştü yakınlarda bir tamirciye gösterdik akü kutup başlarını çıkardı biraz düzeldi ama eskisi gibi değildi aracım sesi boğuk geliyordu yol yardımı arayarak beni en yakın yetkili servise götürdüler yetkili servis aracınizda bir şey yok dediler bende yoluma devam ettim odur budur arabanın sesi tuhaf ve performansi düşük arıza katalizör üzerindeki sensördemi yoksa katalizöru tekrar boşaltmalimıyım

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bak şimdi olay daha net oldu..
şimdi manifoltdan tut egsoza kadar bak kaçak varmı ses geliyormu?
sonra bank 1 ilk kat sensoruna baktır
birde debimetreyi ölçtürebilirsen iyi olur

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
katalizöre bağlı olan egzoz sökülüp denedik performans değişmedi söylemiş oldugun sensor katalizör üzerindeki sensör mü

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Debimetre dediğin şey kardeş hava sensörü mü

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
x_plic5qpblufadmvg7wxyx107-300x200.jpg

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu hafta veya haftaya sensöru göstereceğim sonuçları en kıssa zamanda foruma yazacagim