1. vites sorunu..Vectra

aecengizhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arakadaslar merhaba..Vectra 2002 dti aracimda aldigimdan beri soyle bir sorun gozlemledim,,yardimlarinizi bekliyorum??

1. vitesle ilgili iki ayri soruna sahibim galiba,,araba 1.viteste kalkerken cok zorlaniyor gibi,,debriyajdan ayagimi az ceksem kalkmiyor cok ceksemde bagiriyor ve ugultu yapiyor...sorun biraz zor anlatima sahip....yani kalkma aninda sanki bir ses geliyor motordan araba baya zorlaniyor sanki kalkmakla kalkmamak arasinda kaliyo bizim araba,,bu olay beni sogutuyo biraz arabamdan,,,sizce normalmi???????

Ikinci bir sorunda gene 1. viteste hafif yuksek devire cikipta 2. vitese atacagim sirada tam elimi vitese attigimda vites kendinden geriye atiyor,,yani vitesi ben geri cekmeden kendisi geliyo...ve gicik edici bir durum...bu olayi daha onceki arabamda da yasamistim ama Vectra uzerindeki kadar olmuyordu...Sizce ne olabilir??? yardimlarinizi bekliyorum..tesekkurler.:sorry:

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben tamirden anlamam ama devriyaj balatasındandır yada baskı balatamı neyse ondandır debriyaj kaçırıyor derler ya herhalde o galiba yanlış olabilir söylediklerim

2002 model b kasa vectranın olduğunu duydumya artık ölsemde gam yemem

aecengizhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben tamirden anlamam ama devriyaj balatasındandır yada baskı balatamı neyse ondandır debriyaj kaçırıyor derler ya herhalde o galiba yanlış olabilir söylediklerim

2002 model b kasa vectranın olduğunu duydumya artık ölsemde gam yemem

Udalkiran arkadasim hersey icin sagol,,normal bir durum degil tabi ama azcok sorunu ogrenip ona gore servise gitmek istiyorum........Gerci Vectra lar agir araba diyenler var tamam katiliyorum da bu kadarda olmaz heralde..

Bu arada neden 2002 Vecta B duyunca sasirdin??

aecengizhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forum ustalarin dan yardim bekliyorum bu konuda,tesekkurler.

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Udalkiran arkadasim hersey icin sagol,,normal bir durum degil tabi ama azcok sorunu ogrenip ona gore servise gitmek istiyorum........Gerci Vectra lar agir araba diyenler var tamam katiliyorum da bu kadarda olmaz heralde..

Bu arada neden 2002 Vecta B duyunca sasirdin??

valla bizim buralarda 2002 model b kasada yok c kasa da hatta satılık ilanlarında bile yok hatta bunla ilgili bir konu açmıştm 2002 model vectra gördünüzmü diye

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı balatadan değilde sorun birazcık vites kutunda gibime geliyor. 2. söylediğin sorun 1. vites dişlin alakalı ve galibada 1. sorun bu yüzden kaynaklanıyor. yani vites dişlin tam aktarım yapmıyor gibi. diğer viteslerde aracın çekişinde sorun yoksa baskı balatada sorun yoktur

aecengizhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki kalkarken titreme yapıyor mu

Titreme yaptigi hic dikkatimi cekmedi ama olabilir...normal yavas bir sekilde kalktigimda sorun fazla olmuyo...mesela tirafikteyim illaki 1.viteste daha seri kalkmak istiyorum ama kalkmakta bayagi zorlaniyorum,,,yani acil bir durum olsa 1. viteste arabayi kaldirmak imkansiz....parktan cikarken yavasca kalktigimda arac normal..bende anlamadim valla

Heralde ufak bir yarisa katilsak sonuncu oluruz bu sekilde,,,,ben arabayi kaldirana kadar..........

Son düzenleme:

aecengizhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı balatadan değilde sorun birazcık vites kutunda gibime geliyor. 2. söylediğin sorun 1. vites dişlin alakalı ve galibada 1. sorun bu yüzden kaynaklanıyor. yani vites dişlin tam aktarım yapmıyor gibi. diğer viteslerde aracın çekişinde sorun yoksa baskı balatada sorun yoktur

Evet arabanin cekisinde sorunum yok gibi yeterki 2. vitese atayim arabayi,,,gaza bastim mi arabayi tutamazsiniz,,cekisi gayet iyi...

Daha vitesin uzerine elimi koyunca elimin agirligindan heralde kendiliginden bosa atiyor,,ben vitesi cekmiyorum,,,,,,tabiki vites degistirme aninda da ayagi gazdan cekince araba biraz duraksar gibi oluyor iste tam o anda vites bosa atiyor...............

Vitesle ilgili bir sorun gibi,,, sanki 3.vites e gecerken de biraz zorlaniyo araba,,,,cevaplarinizi bekliyorum,,,tesekkurler

Son düzenleme:

aecengizhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bizim buralarda 2002 model b kasada yok c kasa da hatta satılık ilanlarında bile yok hatta bunla ilgili bir konu açmıştm 2002 model vectra gördünüzmü diye

udalkiran dedikleriniz dogrudur tabiki...benim araba 04/2002 fabrika cikisi,,belki Turkiye ye girmemistir..sanirim 2002 nin 8. ayina kadar uretildi ve sonra C kasaya gectiler..selamlar