1 ve 2 viteste ses sorunu

koksalsenol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim 96 model swimg arabam var ve 1 ve 2 viteste giderken ayağımı gazdan cekince fır diye ses geliyor ama cok bariz bi şekilde. arabayı o an boşa alınca ses gidiyor.bu sesin bu kadar cıkması normal mi yok saşanzumanda bi sorun mu var

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanzumandan gelecegını sanmıyorum ayagını bırden gazdan cekınce gelıyorsa motor kulakları eksoz baglantıları kontrol edılmelı gevsemıs bı kısım olabılır

Tuluhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde aynı sorun olmuştu eski arabada...şanzıman bilyeleri değişmişti....

aydın80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede aynı sorun var.usta şanzımanı komple söktü hiçbişey yok dedi şanzımanda ses devam ediyor tabi .
ne olabilir diye sordum ayna mahruti dişlisinden dir dedi , sorunu bulursan paylaşır mısın ?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Egzoz borusunun titreme ile muhafazaya vurma sesi değil dimi bu.
Alt muhafazayı vurmadınız dimi bi yere

koksalsenol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır tabi vurmadım mesala araba ile 3 viteste giderken arabayıarabayı 1 e atmayı deniyorum yavaşca zorlamadan. o ses hemen gelmeye başlıyor

koksalsenol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede aynı sorun var.usta şanzımanı komple söktü hiçbişey yok dedi şanzımanda ses devam ediyor tabi .
ne olabilir diye sordum ayna mahruti dişlisinden dir dedi , sorunu bulursan paylaşır mısın ?

valla bende bulamadım. ama aramaya devam ediyorum. artık ikinci el garantili şanzumanlar varmış onu dusunmeye başladım 400- 500 ytl ye var diyor ustam

aydın80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bende bulamadım. ama aramaya devam ediyorum. artık ikinci el garantili şanzumanlar varmış onu dusunmeye başladım 400- 500 ytl ye var diyor ustam
benim ustada en temizi çıkma şanzıman bulalım dedi , tamam deidim bi tane var 800 liraya alırız dedi , kalsın dedim .
böyle binsem en kötüsü n'olur diye sordum;şanzımanı kitlersin belki dedi düşündüm o zamanda şanzıman alacam sonuçta
ben bu şekilde binmeye karar verdim sese kulak verme

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
benim ustada en temizi çıkma şanzıman bulalım dedi , tamam deidim bi tane var 800 liraya alırız dedi , kalsın dedim .
böyle binsem en kötüsü n'olur diye sordum;şanzımanı kitlersin belki dedi düşündüm o zamanda şanzıman alacam sonuçta
ben bu şekilde binmeye karar verdim sese kulak verme

şanzıman kitlenirse sadece şanzıman masrafı olmaz motoruda kasar bayaa marsaf olur bence...