1.7DTİ mazot pompası beyninin yerini değiştirmek

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa 1.7dti larda kronik sorun olan mazot pompası beyni sorununun önüne geçmek için böyle birşey yapılabilir mi? şuanki yeri blok arkasında. Aşırı ısınıp soğuma sonucunda lehim atması yapabilir.Ki su kaçması ve müşür arızası sonucu mazot kaçması durumunuda engellemiş oluruz akü yakınlarına yerleştirerek

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence mühendisler mutlaka herşeyi düşünmüşlerdir oraya koyulmasındaki nedenleri diye düşünüyorum birazda zor olur yerini değiştirmek

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kabloları uzatıp yeri değiştirilebilir bence.bir beyinciye gidip öğreneyim

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
araya egzoz contası kesip koyuyorlar

fatihyusufkose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyler ben de 2 gün önce değiştirmek zorunda kaldım, asıl sorun mazot girmesi mi , ısınması mı , titremesi mi? Yeni beyni de bozmayayım , araya conta kesmek yeterli olurmu üzerine koruma yapalım dedi opelde bir usta? cebim 542 497 57 16 bana yardımcı olursanız ...

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fatih abi bir arkadaş biliyordu ona sordum cvp bekliyorum hemen yazarım buraya nasıl yapıldığını. Bu arada aracı çalıştırırken kontağı 1. konuma getirdiğimde 2 ışık sönerdi ancak şuanda araba üzerinde ingliz anahtarı olan ışık aracı çalıştırıncaya kadar sönmüyor.Debriyaj ve frene basarak anahtarı çevirdim. Hata kodumuz P0370 . Pompa konum arızası diyor. Aracı alalı 1 ay oldu tiksinmiş durumdayım ama ufaktan düzelticez mecbur.Bu arızayla karşılaşan oldu mu aranızda arkadaşlar?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o arızayı bir kere vermiş ve tamir edilmiş olabilir.. Önce arıza kodunu sildirin ki eskisi gibi 2 ışıkta sönsüün eğer tekrar yazarsa o zaman arıza var demektir

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pompa konumu arızası nasıl birşey ki? aracın gidşinde sıkıntı yok. ama sönmüyor çalıştırırken o ışık.

fatih abi az önce arkadaşla görüştüm bana yazdığı cevabı direk kopyala yapıştır yaptım " biladerim beyinci değil git bi işten anlayan opel servisine pompa beynin soketinin 2 cm geirsinden kestirtirt 7 li kabloyu ekle lehimle yukarı cıkar
blank.gif
ya adama ac feysi yazdıklarımı okut kafası basan bırıyse yapar yoksa gel antalyayaa 30 dk lık iş ben yaptırırım"

kısacası bu saçma sorundan kurtulmak mümkünmüş abi.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde 1.7 corsa m var..
beyni yukarı alma işini biz merthan abi ile yaklaşık 1-2 hafta önce konuştuk,dediğiniz gibi izolasyon sıcak ve vibrasyon...
bir yere pompa beyninin içinin onarımının videosunu eklemiştim..

tamir den kasıt değişen hiçbir transistör,kondansatör,bobin gibi şeyler yok...
sadece soğuk lehim hataları tazelenip gerekebilecek bir yere köprü atmak..

ben bugün yarın istanbulda olacağım..yapınca fotograflarım inşallah..