1.6T ile 1600km yol - yakıt tüketim değerleri

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

İşim gereği, ortalama ayda 1 kez yapmış olduğum istanbul (bahçeşehir) - çorum gidiş dönüş 1600 km lik yolun 1.6T ile ortalama yakıt tüketimi değerlerini paylaşıyorum.
Yol şartlarını ve kullanım şeklimi anlatmak gerekirse:

1600 km lik yolun yaklaşık 80km lik kısmı köy yolu diyebileceğimiz kimi yer toprak kimi yer mıcır olan 2 arabanın yanyana geçmesinin zor olduğu ve 40 km hızın üzerine çıkamadığım bol virajlı ve tozlu bir yol.

Yaklaşık 200 km lik kısmı gidiş geliş tek şeritli bir yol, burda da 80km hızın üzerine çıkabildiğim nadir olmuştur, hele birde kamyonun arkasına denk gelipte yol sollamaya müsait değilse 30 - 40 km artık kamyonun hızı neyse gittiğim yollar. 

Gene bu yolun yaklaşık 90km lik kısmıda şehir içi sıkışık dur kalk trafik.

Artık geri kalanıda otaban bas basa bildiğin kadar :) otoban kullanımımdan bahsedicek olursak hiç yakıt ekonomisini düşünerek kullanmadım, dinlediğim müziğe ve o anki ruh halime göre 80km hızla gittiğimde oldu, yolda canı sıkılan ve beni taciz eden bi pejo 508'e opelin eşşek arısı modeline bulaştığını göstermek için 240km hıza çıktığımda oldu :)

yaptığım km, ortalama hız ve yakıt tüketimim fotoğraflardaki gibidir, artık yakıt tüketimi ile ilgili yorum size ait, en azından bu tarz bi araç düşünen arkadaşlara uzun yoldaki yakıt tüketimi ile ilgili referans olabilir. şunuda belirtmek isterim aynı yolda yakıt tüketimini düşünerek ve mümkün olduğunca (bayır aşşağılar hariç :) 100 km hızı geçmeden kullandığımda ortalama 6.6L yakıt tüketimi değerini de yakalamıştım.

[img=800x342]http://o1306.hizliresim.com/1b/t/pkn6w.jpg[/img]

ygtylmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.6T ile 1600km yol - yakıt tüketim değerleri

abi anlattığın şartlara göre yakıt tüketimi süper bence greatt basmakla basmamak arası 1 litre fark ediyosa hiç acıma bence çatır çatır bas:D gerçi 1.600 kmde 70-80 tl fark yapar ama o zevke değer bence zaten 100le o yol bitmez:D

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ygtylmz link' Alıntı:
abi anlattığın şartlara göre yakıt tüketimi süper bence greatt basmakla basmamak arası 1 litre fark ediyosa hiç acıma bence çatır çatır bas:D gerçi 1.600 kmde 70-80 tl fark yapar ama o zevke değer bence zaten 100le o yol bitmez:D

Aynen öyle kardeşim, 2 litre felan fark etseydi düşünürdümde 1 litre için çektiğin eziyete değmiyor :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Süper değerler  greatt

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Kerem aldığın keyfe göre on numara değerler bunlar. Dediğin gibi bu araba tam bir uzun yol arabası. (:)

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Kerem aldığın keyfe göre on numara değerler bunlar. Dediğin gibi bu araba tam bir uzun yol arabası. (:)

Aynen öyle Doğan bu araba boş yolların arabası bastığın zaman gideceksin keyfini alıcaksın dur kalk şehir içi arabası değil, şehir içinde 4 tekerlekli incir acağı :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
Aynen öyle Doğan bu araba boş yolların arabası bastığın zaman gideceksin keyfini alıcaksın dur kalk şehir içi arabası değil, şehir içinde 4 tekerlekli incir acağı :)

Hemde böylesinden. ((:)

incir-a%C4%9Fac%C4%B11.jpg

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:

+1

Ş.içinde ve dur kalklarda benzer teknolojilere sahip yeni nesil rakiplerinin bazılarından geride ama ş.dışına çıkınca da gücüne ve ağırlığına, yakıt türüne göre etkileyici rakamlara imza atabiliyor.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Hemde böylesinden. ((:)

incir-a%C4%9Fac%C4%B11.jpg

fotoğraf olayı tam olarak anlatmış, şehir içinde 3 kuşağın rızkını yiyor o derece coşkulu o derece acımasız :) 

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
+1

ş.içinde ve dur kalklarda benzer teknolojilere sahip yeni nesil rakiplerinin bazılarından geride ama ş.dışına çıkınca da gücüne ve ağırlığına, yakıt türüne göre etkileyici rakamlara imza atabiliyor.

Doğru Tolga, bende eşimde çoğunlukla şehir dışı kullanıyoruz aracı, şehir içinde çok yakıyor diye söylensemde benim kullanım şartlarıma göre çok memnunum, bazen dizel alıcam falan diye gidip test sürüşü yapıyorum sonra dizelden koşarak kaçıyorum bu araçtan aldığım keyfi bütçem dahilinde ulaşabileceğim hiç bir araçtan daha alamadım.