1.6 twinport astra

ali_Cmn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MERHABA

opel astra 1,6 twinport aracım var.
bunlarda bildiğim kadarıyla triger olayı zincirli onun için ne kadar sürede değişmesi gerekir aracım şuan 102 000 de genelde hersene periyodik bakımlarını yaptırıyorum ama trigerle ilgili birşey yaptırmadım 3 yıldır.bunlarla ilgili bilgi verirseniz sevinirim.
birde aracımın kasnak bilyası dağıldı sanırım bir ses geliyor kasnaktan titreme yapıyor bu nedendir acaba ?

bunlarla ilgiili bana ne kadara mal olur bir fiyatta yazarsanız sevinirim

şimdiden teşekkür ederim

sputnik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün servisteydim benim aracımmda 1.6 twinport 120.000 de değişecek triger kayışın banada aynısını söylediler ayrıca triger zincir değil bildiğin kayış işte o, zincirli olanlar honda civiclerde var bende önceden vardı triger değişmiyor onlarda.

ali_Cmn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim peki fiyat hakkında bir bilginiz varmı ? 4 yıl dolduğundada değişmesi gerektiğini sölüyorlar kimileri o konu hakkında bilginiz varmı ?

hrn01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 ay önce serviste sadace triger setine 280 demişlerdi.Ben netten triger seti devirdaim v kayışı,gergisini 260 tl ye alarak kendi ustamda değiştirdim.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Lütfen yanlış bilgi vermeyelim.

Opel Triger Zincir Seti Z10XE - Z10XEP - Z12XE - Z12XEP - Z14XEP - A12XER Motorlar « OPEL Yedek Parça, OPEL Parça, Chevrolet Yedek Parça, Opel Yedek Parca, Chevrolet Yedek Parca

Aracım 2005 1.4 Twinport Z14XEP ve kayış değil zincir var. Astra G twinport motorlarda zincir olanlar var. Zincirli Opel'lerin motor sesi diğerlerinden farklıdır. Gaz verince bir metal sesi gelir, gazı kesince ses kesilir. Ek olarak gönderdiğim resimde Twinport motor içinde bulunan zinciri görebilirsiniz.

Ayrıca servise sorduğumda zincir değişimi için 200.000 km'yi geçer demişlerdi.

Sizin aracın motor kodu Z16XEP ise kayışlıdır:
OPEL Triger Seti Astra H - Meriva - Astra G - Zafira - Vectra C Z16XEP Twinport Motorlar GATES « OPEL Yedek Parça, OPEL Parça, Chevrolet Yedek Parça, Opel Yedek Parca, Chevrolet Yedek Parca

Ekli dosyalar

• 4_1245755820.jpg
    4_1245755820.jpg
    88.6 KB · Görüntüleme: 24

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Z14XEP kodlu fakat ecotech sanırım bu zincir sadece twinportlarda oluyo

hrn01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lütfen yanlış bilgi vermeyelim.

Opel Triger Zincir Seti Z10XE - Z10XEP - Z12XE - Z12XEP - Z14XEP - A12XER Motorlar « OPEL Yedek Parça, OPEL Parça, Chevrolet Yedek Parça, Opel Yedek Parca, Chevrolet Yedek Parca

Aracım 2005 1.4 Twinport Z14XEP ve kayış değil zincir var. Astra G twinport motorlarda zincir olanlar var. Zincirli Opel'lerin motor sesi diğerlerinden farklıdır. Gaz verince bir metal sesi gelir, gazı kesince ses kesilir. Ek olarak gönderdiğim resimde Twinport motor içinde bulunan zinciri görebilirsiniz.

Ayrıca servise sorduğumda zincir değişimi için 200.000 km'yi geçer demişlerdi.

Sizin aracın motor kodu Z16XEP ise kayışlıdır:
OPEL Triger Seti Astra H - Meriva - Astra G - Zafira - Vectra C Z16XEP Twinport Motorlar GATES « OPEL Yedek Parça, OPEL Parça, Chevrolet Yedek Parça, Opel Yedek Parca, Chevrolet Yedek Parca
kodu sanırım z 16xep arkadaşın.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
kodu sanırım z 16xep arkadaşın.

Evet, 1.6 Twinport denildiği için Z16XEP'dir. Çünkü en sondaki P Twinport motor olduğunu belirtiyor. Yani Twinport Ecotec. Zaten Twinport ahım şahım ayrı bir motor değil. Ecotec'in üzerinde bazı kısımlarının oynanmış halidir. Aslında bir konu açıp bu tür bilgileri derlemeyi düşünüyorum. Çünkü herkes birşeyler diyor ve konu hakkında bilgisi az olanlar tereddüte düşüyor. Önceki mesajı yazmamın sebebi de zaten zincir Civic'lerde var, bunlarda yok denmesiydi.

sputnik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 1.6 twinport aracım ve zincir falan yok birldiğin triger kayışı daha 3 gün önce srevis ustasına sordum o vesile ile arkadaşa cevap yazdım.

ali_Cmn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için