1.6 Turbo insignia, 10 tl benzin

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Şekerim, Tatlım, Bebeğim, Yavrucum, Arım, Balım, Peteğim vs.. sözcüklerini forum geneli yerine özelden konuşunuz.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben fullemeyene gıcık olurum. sürekli kullandığın arabayı neden fullemiyorsun da 50 tl alıyorsun arkadaş. 3 gunde bir benzinliğe girmek hoşuna mı gidiyor? (araba başkasınındır- kiralıktır- servise girecektir- satılacaktır vs vs vs özel durumlar hariç)

aabrebjk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu konuyu neden yeni görüyorum ya! :)

İlk sayfayı ve son sayfayı okudum. Kişisel düşüncem, isteyen istediği gibi alışverişini yapar. Bu eleştirilecek bir konu değil ki! Aklıma gelen çeşitli senaryolar ise şöyle:

- Gerçekten 10 liraları vardır.
- 10 lira ile ne kadar yol yapacağını hesaplayacaklardır.
- Varmaları gereken yere 10 lira ile gidebileceklerdir.
- Normalde başka bir istasyonu kullanıyorlardır. Benzin bittiği için mecburen çok az almışlardır.
- Araç LPG'lidir. Benzinin ışığını söndürmek için almışlardır.
- Araç emanettir. 10 liralık gezmişlerdir. Hak geçmesin diye almışlardır.
- Araç kiralıktır. Kiralama süresi bitmiştir. Götürecek kadar almışlardır.
- 10 liranın maddi değerini bilmiyorlardır.
- Benzinin ne kadar olduğunu bilmiyorlardır.
- Birini takip ediyorlardır. Takip ettikleri araba istasyona girmiştir. Onlarda çaktırmamak için benzin alıyor numarası yapmışlardır.
- Karttan falan kazancakları hediye vardır. 10 liralık harcamaları eksiktir. Tamamlamak için almışlardır.
- Pompacıya gıcıktırlar.
- Sosyolojik bir deney yapıyor olabilirler.
- Pompacıya kamera şakası yapmışlardır.
- Araba çalıntıdır. Parçalamaya götürüyorlardır.
- 10 liralık benzinle gidecekleri yere gideceklerdir. Kalan para ise kendileri için çok önemlidir.
- Ertesi gün benzinde büyük bir indirim olacağı şeklinde bir haber almışlardır.
- "10 liralık benzin alabilir misin" diye iddiaya girmişlerdir.

Aklıma gelenler bunlar. Sonuçta kim, neyi, ne kadar isterse alır diyorum.

olayı çok güzel özetlemişsin. tüm ihtimalleri sıralamışsın.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu konuda anlatılmak istenen ya tam olarak ifade edilemedi, ya da bizler tam olarak anlayamadık. O yüzden olsa gerek açılan konu bir çok gereksiz mesajın yazılmasına neden oldu. Anlatılmak istenen; Lüks olan bir şeylere hevesleniyorsan, ona sahip olmak hayalleri kuruyorsan, onu almak için yanıp tutuşuyorsan öncelikle düşünmen gereken şey; ona sahip olduktan sonra onu nasıl koruyacaksın, giderlerini nasıl karşılayacaksın? Bu sorulara cevap verebiliyorsan sorun yok, cevap veremiyorsan, boynunu büküp başını önüne eğiyorsan sorun var demektir.
Bir bakıyorum bazıları sırf hızlı diye 2500-3000 cc lik araçlara talip oluyorlar. Onların vergisi, yakıt gideri, servis hizmetleri, yedek parça fiyatları fazla deyince haklı olarak üzülüyorlar. İnat edip alanlarda hemen LPG ile işe başlayıp, servis hizmetleri için de merdiven altı yerleri, çıkma, kalitesiz yan sanayi yedek parçaları, çıkma lastikleri tercih ediyorlar ondan sonra da bu araç düzen tutmuyor diyorlar. Kasko, trafik sigortası, TÜV, egzos muayenesi gibi gerekli giderleri de bütçeleri yetmediği için yaptıramıyorlar :(. Konuyu açan arkadaşımızın vurgulamak istediği asıl durum bu olmalı, yoksa kimin ne kadar benzin aldığı hiçbirimizin umurunda olmadığı gibi eminim onun da umurunda değildir.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu konuyu neden yeni görüyorum ya! :)

İlk sayfayı ve son sayfayı okudum. Kişisel düşüncem, isteyen istediği gibi alışverişini yapar. Bu eleştirilecek bir konu değil ki! Aklıma gelen çeşitli senaryolar ise şöyle:

- Gerçekten 10 liraları vardır.
- 10 lira ile ne kadar yol yapacağını hesaplayacaklardır.
- Varmaları gereken yere 10 lira ile gidebileceklerdir.
- Normalde başka bir istasyonu kullanıyorlardır. Benzin bittiği için mecburen çok az almışlardır.
- Araç LPG'lidir. Benzinin ışığını söndürmek için almışlardır.
- Araç emanettir. 10 liralık gezmişlerdir. Hak geçmesin diye almışlardır.
- Araç kiralıktır. Kiralama süresi bitmiştir. Götürecek kadar almışlardır.
- 10 liranın maddi değerini bilmiyorlardır.
- Benzinin ne kadar olduğunu bilmiyorlardır.
- Birini takip ediyorlardır. Takip ettikleri araba istasyona girmiştir. Onlarda çaktırmamak için benzin alıyor numarası yapmışlardır.
- Karttan falan kazancakları hediye vardır. 10 liralık harcamaları eksiktir. Tamamlamak için almışlardır.
- Pompacıya gıcıktırlar.
- Sosyolojik bir deney yapıyor olabilirler.
- Pompacıya kamera şakası yapmışlardır.
- Araba çalıntıdır. Parçalamaya götürüyorlardır.
- 10 liralık benzinle gidecekleri yere gideceklerdir. Kalan para ise kendileri için çok önemlidir.
- Ertesi gün benzinde büyük bir indirim olacağı şeklinde bir haber almışlardır.
- "10 liralık benzin alabilir misin" diye iddiaya girmişlerdir.

Aklıma gelenler bunlar. Sonuçta kim, neyi, ne kadar isterse alır diyorum.
aykan abi seni artıkın 2 katı seviyorum :)

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu konuda anlatılmak istenen ya tam olarak ifade edilemedi, ya da bizler tam olarak anlayamadık. O yüzden olsa gerek açılan konu bir çok gereksiz mesajın yazılmasına neden oldu. Anlatılmak istenen; Lüks olan bir şeylere hevesleniyorsan, ona sahip olmak hayalleri kuruyorsan, onu almak için yanıp tutuşuyorsan öncelikle düşünmen gereken şey; ona sahip olduktan sonra onu nasıl koruyacaksın, giderlerini nasıl karşılayacaksın? Bu sorulara cevap verebiliyorsan sorun yok, cevap veremiyorsan, boynunu büküp başını önüne eğiyorsan sorun var demektir.
Bir bakıyorum bazıları sırf hızlı diye 2500-3000 cc lik araçlara talip oluyorlar. Onların vergisi, yakıt gideri, servis hizmetleri, yedek parça fiyatları fazla deyince haklı olarak üzülüyorlar. İnat edip alanlarda hemen LPG ile işe başlayıp, servis hizmetleri için de merdiven altı yerleri, çıkma, kalitesiz yan sanayi yedek parçaları, çıkma lastikleri tercih ediyorlar ondan sonra da bu araç düzen tutmuyor diyorlar. Kasko, trafik sigortası, TÜV, egzos muayenesi gibi gerekli giderleri de bütçeleri yetmediği için yaptıramıyorlar :(. Konuyu açan arkadaşımızın vurgulamak istediği asıl durum bu olmalı, yoksa kimin ne kadar benzin aldığı hiçbirimizin umurunda olmadığı gibi eminim onun da umurunda değildir.

Birazdan aracımı satmaya gideceğim ne alıcaz diye düşünürken 1.4 tsi golf-a3 falan bulduk ama almakla bitmiyor bi audi alıpta öğrenci bütçesiyle haftada sadece 2 gün kullanmamak için vaz geçtim. 1.6t insigniada biraz krediyle alınamayacak araç değil ama yakıtına yetişemedikten sonra bi önemi yok :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Birazdan aracımı satmaya gideceğim ne alıcaz diye düşünürken 1.4 tsi golf-a3 falan bulduk ama almakla bitmiyor bi audi alıpta öğrenci bütçesiyle haftada sadece 2 gün kullanmamak için vaz geçtim. 1.6t insigniada biraz krediyle alınamayacak araç değil ama yakıtına yetişemedikten sonra bi önemi yok :)

Oğuzhan gerçekten araba almak/değiştirmek birçoğumuz için zor değil, ama bakım giderleri insanın belini büküyor. Sadece bu ay içinde arabalara yaptığım harcamalar: Vectra A için yağ+filitre+kıvır zıvır için:150 TL, Taunus için:32 TL egzos muayenesi + 160 TL TÜV muayenesi (yakıt, yıkatma gibi giderler hariç) :(.