1.6 dizeli test ettim

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.6 dizeli test ettim

budoka link' Alıntı:
hızı hissettirmesinden ziyade şöyle bir şey söyliyim... bu banada çok fazla olur... bir arkadaşım binmişti araca... ve biner binmez bu ne ya.. bu araç beni tuttu midem ayağa kalktı... nolur birden hızlanma yapma filan demeye başladı.... sonra sattım 1.3 astra aldım... hah oh beee... bak bunda olmadı demişti... ama ben memnundum açıkçası...
önemli olan kullananın memnuniyeti kalan herşey önemsiz. aracınızdan memnunsanız güle güle kullanın.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
bizler araç performanslarını değerlendirirken yanlış yapıyoruz hep dip gaz kaçla gider 0-100 nedir gibi düşünüyoruz ama yanılıyoruz araç performanslarını ara hızlanma ile değerlendirmek en doğrusu çünkü araçlarımızla her gün ara hızlanma denemesi yapıyoruz farketmeden misal araç sollarken ve yahut 60 km ile giderken ani kaçma manevrası yaparken bayır yukarı solama yapmaya çalışırken vs şimdi bu durumlarda araç gücünü iyi toplayıp veriyorsa kullanılan motor yeterlidir ama bu gibi durumlarda isteksiz kalıyorsa aracın motoru yetersizdir,değerlendirme yapan arkadaşlar kendi araçlarıyla değerlendirme yaptıkları araçları karşılaştırırken bu ara hızlanmaları karşılaştırırlarsa daha iyi fikir elde ederiz.

aracın doğru viteste olması koşuluyla kesinlikle katılıyorum.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

1.6 Astra da kullanmadım, Hyundai da. Geçen gün bir arkadaşım 1.6 Hyundai'in fişek gibi gittiğini söyledi şaşırdım. Hafif araba doğru da olabilir :₺

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Hyubdaı kullandım kalkışları ıyı ama 100 den sonra cok farkı yok 1.3 den.. 1.6 dızelı Perşembe gunü kullandım üçüncü vıtrse kadar.. Malum Istanbul .. Araba ucuo resmen

tarkan tekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

budoka link' Alıntı:
öncelikle şunu belirtmek isterim ... ne Opelciyim ne Hyundai ci, ne de başka bişi ci.... hepiniz gibi cebini, konforunu düşünen bi kullanıcıyım...
soruna gelirsek...
Hyundai satma sebebim tamamen maddi olarak karlı bir şatış oldugundandı... 20 gün kaldı araç bende... yakıt durumunu paylaşmıştım... Hyundai nin biraz fazla çıkmıştı bana göre... i30 uzunyol 110-120 sabit  257 kuruş, astra uzunyol 110-120 sabit 231 kuruş... ancak bu durumun Hyundai-astra arasındaki hangi farktan kaynakladığını bilemem... aracın 1.6 ve beygirinin 128 beygir olmasından kaynaklı yakıtın biraz fazla çıkmasını bekliyordum açıkçası... ve bu durum benim için kabul edilebilir bi durumdu....kaldı ki astranın 1.6 sının da bu değerlere yakın olmasını bekliyorum ben açıkçası...
128 beygir bir araç kullanıyorsun... koltuğa yapıştırma duygusu güzel bişi... bunu yaşadıkça yakacak araba :) 1.3 o kadar gidemediği için yakmıyor bence...:)
1.3 kullananlar görmüşlerdir... uzun yolda 120 ye sabitlediğinizde eğer bolu dağı gibi biyer tırmanıyosanız hızın 100 e kadar düştüğünü görmüşlerdir... ben kullandığım süre içersinde bunu i30 da hiç yaşamadım.... eminim 1.6 astrada da bu böyle olacak... ama yakıtının 1.3 gibi olacağını sanmam... o kadar beygir beslemenin besiciye bir maliyeti olacaktır... :) Hyundai kadar yakmayacaktır belki ama 1.3 gibi de az yakmayacaktır diyorum ben... bekleyip görelim....
Kullanmadım ama katalog verilerine göre 1.6 CDTi ,1.3 e nazaran %8 daha az yakıyor.Evet katalog değerleri pratikte tutmuyor ama bu her iki motor için de geçerli olacağı için 1.6 gene de avantajlı olacak gibi. Hyundai 1.6 CRDi ,Opel 1.6 CDTi den 63 kg daha hafif olmasına karşın %13 daha fazla yakıt tüketimine sahip.Yani bu 3 aracın en ağırı 1.6 Astra olmasına rağmen gene de en az yakanı o. Ben bunu daha yeni teknoloji kullanılan daha yeni bir motor olmasına bağlıyorum. Umarım 2015 veya 2016 da gelecek olan yeni kasa Astra da ciddi bir hafifleme olursa yakıt daha avantajlı hale gelecektir. Benim gibi otomatikçiler için de yeni bir çift kavrama şanzıman geleceği söyleniyor ki ..O zaman tadından yenmez))

aeozbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende otomatik vitesi bekleyenlerdenim. Ne zaman ki Astra otomatik dizel çıkarır o zaman aracın değişim vakti gelmiştir.

tarkan tekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Doğru demişsiniz..Hatta şöyle 1 yıl da, çıkabilecek ufak tefek ilk üretim problemlerinin düzeltilmesi için beklemek daha yerinde olur diye düşünüyorum. Fiyat da biraz oturur bu arada ve alınmaya müsait duruma gelir yeni Astra