1.6 Cdtı Motor performans % ?

blackbela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2015 1.6 cdtı sedan 136 ps sport manuel 38.500 kmdeki bi aracın motor performansı dynoda tahmini % kaç çıkarsa makbuldur iydir ?
Araç izmirde kullanılmış orta yaşlı bi dost kullanmış motor hariç heryerine baktırdım Çarşamba günüde dynoya katıcam sizin tahminlerinizi bekliyorum .

opelsizasla

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Cvp: 1.6 Cdtı Motor performans % ?

blackbela' Alıntı:
2015 1.6 cdtı sedan 136 ps sport manuel 38.500 kmdeki bi aracın motor performansı dynoda tahmini % kaç çıkarsa makbuldur iydir ?
Araç izmirde kullanılmış orta yaşlı bi dost kullanmış motor hariç heryerine baktırdım Çarşamba günüde dynoya katıcam sizin tahminlerinizi bekliyorum .

Hocam % 90-95 bandında çıkacaktır. fakat gerçekten bu dyno testinden çıkan değerler çok gerçekçi gelmiyor gibi.Mesela opel servisi yaptığı expertizde motor ömrü konusunda asla bir yorum yapmıyor..Ama dışarda 100 tl ye yapılan expertiz de nokta atışı motor ömrü veriyorlar.ve verilen motor ömürlerine bakarsanız ciddi bir çelişki var...Mesela aynı yerde farklı km lerde 2 araca expertiz yaptırdık..ikiside astra j 1.3 cdti..2010 model 190 bindeki aracın motor ömrü % 89 çıkarken 2013 model 40 bindeki aracın motor ömrü % 93 çıktı.ikiside tek el ..Yani 150 binde motor ömrü sadece % 4 mü düşüyor? motor ömrü ile yapılan km arasında tam olarak nasıl bir orantı var bilmiyorum..ama ana servisin yapamadığı bir testi dışardaki expertiz servisleri nasıl bu kadar net yapabiliyor??

blackbela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

90 ın altında cikarsa bi sorun vardır değilmi :) bakalım ne çıkıcak ana servisleri blmiyorum fakat benm gidicegim eksperde son sistem ürünler kullanıyomuş ve açılalı 3 ay oldu hersey 0 gibi.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

blackbela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astrasızasla  hocam genel puan %96 Ancak tekere aktarılan güç 123 hp ::) normal güç 135 max tork 330 çok iyi değerler ,
bende 1.4 t var 2016 sedan sport 10 bin kmde , 1.6 dizelle takas edicez kafa kafaya .

opelsizasla

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

blackbela' Alıntı:
astrasızasla  hocam genel puan %96 Ancak tekere aktarılan güç 123 hp ::) normal güç 135 max tork 330 çok iyi değerler ,
bende 1.4 t var 2016 sedan sport 10 bin kmde , 1.6 dizelle takas edicez kafa kafaya .

değerler gayet makul hocam..hayırlı olsun..1.6 dizelle yakıt anlamında 1.4t ye göre bayağı tasarruf sağlarsınız..

mcnpl4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Belki de yakıttan dolayı aktarılan güç az çıkmıştır değerler güzel görünüyor hayırlı olsun. Tasarruflu günlerin başlangıcı :D

Yakıt konusunda yanılmışım. Araştırdığım kadarıyla katalogda yazan 136hp güç aktarılan değil de motor gücüymüş

blackbela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Stock gücu 136 hp 320 nm fakat opelde aktarma kaybı var agırlıktan dolayi yakıtla alakası yok , evet degistirme sebebim tasarruf ve gücü aynı anda almak 1.6 cdti da sağlam makine 1.4 t dan sonra yüksek torktan dolayı çekiş dahada iyi olacaktir diye dusunuyorum

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi