1.6 cdti fan motoru arızası

qonrul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
7 aylık 1.6 dizel astra j sahibiyim. önceki sahibi tüm bakımlarını yetkili servisde yaptırmış. aldığımdan bu yana 7 aydır bir masraf çıkarmamıştı çok şükür.

ama son zamanlarda daha klimayı açmadan fan birinci kademeden itibaren ses yapıyordu. yani üfleme uğultusunun yanında bi şeye sürtme sesi geliyordu arka planda. velhasıl araca bakıldı ve "fan motoru iç taraf" şeklinde yazmışlar kağıda ve tutar olarak da 3255₺ yazılmıştı. şimdilik onay vermedim zaten stokda yoktu.
şimdi tamam parça orjinal gm ama bu motor bu kadar pahallı bir parça mı. daha önce başına gelen duyan bilen var mı. teşekkürler şimdiden

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
kalorifer motoru dışarıdan bosch alın

• Beğen
Tepkiler: qonrul

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
iyi bir opelciniz varsa klima fanını söküp revize ettirin ugultu genelde içerisine su alırsa yapmaya başlar

qonrul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi bir opelciniz varsa klima fanını söküp revize ettirin ugultu genelde içerisine su alırsa yapmaya başlar
maalesef ilçedeyim. önceki opellerimde tecrübe ettim sanayi ortamını düzgün opel ustası bulamadım.

servisteki usta bizzat tarafıma bilgi verdi. çıkardım yağladım, bi kaç şey daha söyledi müdahele ettim vs dedi. sonra takıp tekrar denedim dedi, ben de dinledim ses yine geliyordu.

benim merak ettiğim gm olsa da bu parça bu kadar pahallı mı. forumlarda internette de araştırdım aynı sorunu yaşayan kimseyi bulamadım.

yine internetten bahsedilen parçayı araştırdım kocaman fanlı başka bir parça çıkıyor. yani binde bir olacak şey benim başıma geldi sanırım..

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
kalorifer motoru bir şekilde su alırsa ugul tu yapmaya başlıyor uzun süre o su kalırsa ugul tu geçmiyor komple revize edilirse geçebilir sargıları rulman sokulecek temizlenecek yağlanması gereken yer yayınlanacak toplanacak karşılaşılan bir ariza değil bu gm parçalar uzun ömürlü olduğundan pahalı oluyor

qonrul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalorifer motoru bir şekilde su alırsa ugul tu yapmaya başlıyor uzun süre o su kalırsa ugul tu geçmiyor komple revize edilirse geçebilir sargıları rulman sokulecek temizlenecek yağlanması gereken yer yayınlanacak toplanacak karşılaşılan bir ariza değil bu gm parçalar uzun ömürlü olduğundan pahalı oluyor
anladım hocam. dediğim gibi aracı yeni aldım sayılır 1 senesini doldurmadı daha. su nerden ve nasıl alabilir onu da anlamadım. yarı kapalı garajda durur genellikle önceki opel araçlarım gibi. onlarda hiç bu sorunu yaşamadım.
önceki sahibinden olsa idi expertizde çıkardı sanırım. yada aldığımdan bu yana ben hissederdim sesi. ama 2-3 haftalık bir ses bu yeni başladı öyle tahmin ediyorum.

neyse yapacak bir şey yok. ilgilendiğiniz için ayrıca teşekkür ederim çok sağ olun.