1.6 cdti 136hp tüketim

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun bir aradan sonra merhaba :) şu benim yakıt canavarı 1.4t 140hp lik sportu, 1.6cdti 136hp. cosmo yapasım var. aracı almış arkadaşların ş.içi tüketimini merak etmekteyim. teknik veri olan 4.6lt/100km. pek mümkün değil gibi. sonuçta kullanım tarzına göre değişir. benim arabanın kitabi 7.9lt/100km olan verisi benim kullanımımda 9lt/100km civarı olduğunu düşünürsek. ortalama bir kullanıcı, zaman zaman gaza dokunmayı seven bir kullanıcı olduğumu varsayarsak. 136lık dizel benim elimde ş.içinde 6.0 - 6.5lt mi yakar acaba? cosmo için 72bin fiyat aldım. 149lık fiyatı sormadom ama aynı oranda indirim alsam 60bin 62bintl civarı tekrar 140lık almak daha mı mantıklı olur acaba?
yıllık ortalama 20.000km kullanımla aradaki 10bin tl far amorte edilir mi?

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.6 cdti 136hp tüketim

hllb link' Alıntı:
uzun bir aradan sonra merhaba :) şu benim yakıt canavarı 1.4t 140hp lik sportu, 1.6cdti 136hp. cosmo yapasım var. aracı almış arkadaşların ş.içi tüketimini merak etmekteyim. teknik veri olan 4.6lt/100km. pek mümkün değil gibi. sonuçta kullanım tarzına göre değişir. benim arabanın kitabi 7.9lt/100km olan verisi benim kullanımımda 9lt/100km civarı olduğunu düşünürsek. ortalama bir kullanıcı, zaman zaman gaza dokunmayı seven bir kullanıcı olduğumu varsayarsak. 136lık dizel benim elimde ş.içinde 6.0 - 6.5lt mi yakar acaba? cosmo için 72bin fiyat aldım. 149lık fiyatı sormadom ama aynı oranda indirim alsam 60bin 62bintl civarı tekrar 140lık almak daha mı mantıklı olur acaba?
yıllık ortalama 20.000km kullanımla aradaki 10bin tl far amorte edilir mi?

Halil bey merhaba, 136lik dizel yakit tuketimi icin birsey diyemem ancak 140lik satip yine ayni kasada (makyajlida olsa) 140 lik almak yerine 1 yil kadar sonra cikacak yeni kasayi beklemek bana daha mantikli geliyor.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Halil abi ozlettin kendini. Uzun zaman oldu.
Bende ozdemire katiliyorum biraz daha kullan arabani bence.
Dizel 136 hp. daha yeni problem varmidir yakit nedir muallakta.
Hem seneye yeni kasada gelebilir.
Ayni arabayi satip ayni motoru almak banada mantiksiz geliyor.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yeni kasayı beklemek iyi fikir olabilir, muhtemelen de çok güzel görünen bir araba olacak. ancak yine muhtemelen fiyatı beni aşan bir fiyat olacak. mevcut kasada yeni bir araba alıp 2-3 sene kullanıp ondan sonra yeni kasa alabilirim belki.

eray01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Halil bey merhaba, 136lik dizel yakit tuketimi icin birsey diyemem ancak 140lik satip yine ayni kasada (makyajlida olsa) 140 lik almak yerine 1 yil kadar sonra cikacak yeni kasayi beklemek bana daha mantikli geliyor.
ama şöyle bir durumda var ,yeni kasa tarihi net değil en erken 2015 2.çeyrekte tanıtım yapılır ,2016 da nisan ayı türkiyede olur sanırım ,nerden baksanız 2 yıl var,2 yıl beklemekte doğru mu ki  ::)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abi madem Ö´yle ben oyumu dizelden yana kullaniyorum.
1.6 dizeli test ettim fena  gidiyor.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.6 dizeli test ettim tabiri caizse uçuyor.ses anlamında da sessizlik konusunda sizin arabayla yarışır :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abi hoşgeldin seni tekrar sahalarda görmek güzel.

Bence 136 lık alabilirsin kullanıp da sessiz ve güçlü yapısını beğenmeyen gömedim daha, 140 lıktan sonra kayda değer bir ş.içi esneklik ve ekonomi sunacağından da eminim.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracı bugün ben de kullandım.  kesinlikle sessiz bir motora sahip, ancak 136hp benim beklediğim gibi değildi. kesinlikle kötü demiyorum ancak ara hızlanmaları 140lık gibi değildi. az da olsa ben dizelim diyordu. ancak bunu sorun etmiyorum. amacım aracın yılını yükseltip, afl aşkına cosmoya yükseltmek. bununla beraber dizel ekonomisini yaşamak. kafamı kurcalayan konu ş.içi tüketim beklentilerimi karşılar mı? test ettiğim araçta ortalama 5.8 görünüyordu ama forumda ve başka yerlerde okuduğum yorumlarda test araçlarına 9 - 9.5 gibi ortalamadan bahsediliyordu. test aracı olduğu için gaza yüklenilmiştir elbet ama gene de 9 -9.5 gibi değerler yüksek değil mi?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
aracı bugün ben de kullandım.  kesinlikle sessiz bir motora sahip, ancak 136hp benim beklediğim gibi değildi. kesinlikle kötü demiyorum ancak ara hızlanmaları 140lık gibi değildi. az da olsa ben dizelim diyordu. ancak bunu sorun etmiyorum. amacım aracın yılını yükseltip, afl aşkına cosmoya yükseltmek. bununla beraber dizel ekonomisini yaşamak. kafamı kurcalayan konu ş.içi tüketim beklentilerimi karşılar mı? test ettiğim araçta ortalama 5.8 görünüyordu ama forumda ve başka yerlerde okuduğum yorumlarda test araçlarına 9 - 9.5 gibi ortalamadan bahsediliyordu. test aracı olduğu için gaza yüklenilmiştir elbet ama gene de 9 -9.5 gibi değerler yüksek değil mi?
Abi test aracinda 5.8 gosteriyorsa yeni sifirlamislardir mumkun degil. 
Ilk etapta fazla yakmasi normaldir.