1.6 16 valf ekotek zafira 3000 devirden sonra çok bağırıyor

Kıyıegeli

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar aracı yeni aldım ama şu 3000 devir sonrası bağırmasına alışamadım var mı bi çözüm yolu acaba aracım 2001 1.6 16 valf zafira aracın herşeyi güzel ama şu bağırması canımı sıkıyor öneriniz varsa paylaşırsanız sevinirim iyi formlar hepinize

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Yeni nesil araçlar ile vitesleri yükseltip devirleri düşürdüler. Bu nedenle kulaklarımız düşük devirli yüksek hızlı araçlara alıştı. Malesef ki bahsettiğiniz model yılındaki bütün araçlarda aynı problem mevcut... Diğer bir ihtimalse baskı balata olabilir.. Düşük bir ihtimal ama...

• Beğen
Tepkiler: Kıyıegeli

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar aracı yeni aldım ama şu 3000 devir sonrası bağırmasına alışamadım var mı bi çözüm yolu acaba aracım 2001 1.6 16 valf zafira aracın herşeyi güzel ama şu bağırması canımı sıkıyor öneriniz varsa paylaşırsanız sevinirim iyi formlar hepinize
Yalıtımı arttırıp kabine giren sesi bir miktar kesebilirsiniz..

• Beğen

Kıyıegeli

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: 06Berkay

Kıyıegeli

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Yeni nesil araçlar ile vitesleri yükseltip devirleri düşürdüler. Bu nedenle kulaklarımız düşük devirli yüksek hızlı araçlara alıştı. Malesef ki bahsettiğiniz model yılındaki bütün araçlarda aynı problem mevcut... Diğer bir ihtimalse baskı balata olabilir.. Düşük bir ihtimal ama...
Cevap için teşekkürederim baskı balata sağlam çünkü hız kaybı yok dişli değiştirsek bu sorun hallololur mu acaba maliyetli olur mu

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
babamda meriva var. 130 dan sonra o da çok bağırıyor.
yalıtımdan ziyade son vites dişli oranıyla alakalı sanırım.

• Beğen

Kıyıegeli

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
130 yine iyi benimki 100den sonra başlıyor bağırmaya arabadakiler bile tedirgin oluyo sanıyolar 200felan yapıom 😂😂sonra yine 100e düşüyom mecbur dişliyi değiştirsek sorun çözülürmü acaba🤔🤔