1.5 yıldır çözülemeyen rolanti sorunu

bwbdepor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle herkese slm...vectra b 2000cc aracın rolantisini bi türlü çözemedik..araca yapılanlar..gaz kelebeği rolanti motoru temizlendi olmadı yenisi ile denendi olmadı..hava debimetresi denendi olmadı..elektrik tesisatı komple açıldı olmadı.yeni araç beyni takıldı olmadı.alt manifolt conta ve kablosu kontrol edildi olmadı.araç hem benzin hem lpg de aynı sorunu yapıyor devir saati 500 ile 1000 arası gidip geliyor boşta iken bazen stop ediyor..araç çalışırken sanki böyle havuzda kafana biri basar hava alamazsın ya tam öldüm derken çıkarırsın kafayı büyük bi nefes alırsın sonra normal nefes sonra yine kafana su da aynı döngü.. tam olarak gaz kelebeginin aradan geliyor boşta ses her usta bi şey söylüyor harcadığım para ile arabaya neler yapılmazdı.hani artık aracı yakma noktasındayım.kesin hiç bi şey yok parada bitti şimdi de westinghouse dan hava kaçıyor ondan diyenler de var.ne olur yardım edin..şimdiden çoook teşekkürler

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

onurrkeskin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
öncelikle herkese slm...vectra b 2000cc aracın rolantisini bi türlü çözemedik..araca yapılanlar..gaz kelebeği rolanti motoru temizlendi olmadı yenisi ile denendi olmadı..hava debimetresi denendi olmadı..elektrik tesisatı komple açıldı olmadı.yeni araç beyni takıldı olmadı.alt manifolt conta ve kablosu kontrol edildi olmadı.araç hem benzin hem lpg de aynı sorunu yapıyor devir saati 500 ile 1000 arası gidip geliyor boşta iken bazen stop ediyor..araç çalışırken sanki böyle havuzda kafana biri basar hava alamazsın ya tam öldüm derken çıkarırsın kafayı büyük bi nefes alırsın sonra normal nefes sonra yine kafana su da aynı döngü.. tam olarak gaz kelebeginin aradan geliyor boşta ses her usta bi şey söylüyor harcadığım para ile arabaya neler yapılmazdı.hani artık aracı yakma noktasındayım.kesin hiç bi şey yok parada bitti şimdi de westinghouse dan hava kaçıyor ondan diyenler de var.ne olur yardım edin..şimdiden çoook teşekkürler

öncelikle merhaba ve geçmiş olsun diyeyim, aracınızda hava filtresinin hortumuna baktınız mı delik yırtık fln olabilir mi acaba ?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
artı hava sesi geliyor diyorsun vakum hortuma bakıldımı yerinde mi? veya yırtık

icot-1-c4ca.jpg

artı boğaz temizliği yapıldı diyorsun giren çıkan hortumlar ve kelebek altı manifolt daki 2.3mm delik temizlendi mi?
bakın tornavita altında heme ufak bir delik var o açıldımı temiz mi? artı tornravida yanında duran vidali parça oraya hortumlarla bağlanan

hohlschraube.jpg

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçta da rolantide al ver yapıyordu. üzerinde yan sanayi hava akışmetresi vardı. YEni bir tane yan sanayi akışmetre taktık daha kötü oldu. sonra tesadüfen bir adet çıkma GM akışmetre taktık, 2-3 aydır sorunum kalmadı. Bu ara benim araçta bazen akışmetre arızası veriyordu.

Şöyle yapın araç rolantide çalışırken akışmetrenin kablosunu çıkartın. Motor duracak mı gözlemleyin.
Bir de Ankara da iseniz bir yeri tavsiye edeyim. Sabah bırakın akşama sorununuzu çözerler.

bwbdepor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla güzel paylaşım o resimler ama ben öyle bi yer görmedim 2.3mm ama birazdan bakarim o dediginiz delik le havanın bi alakasi varmı..bide debimetrenin fişini çekince daha kötü oluyor sanki..başka bir araçtan alıp denedik..şu anki hali ile aynı..
artı olarak 1 haftadır araçta sabah yada soğuk iken tek marşta alıyor 2 dakika yada 1km gidince seyir halinde bi anda stop edip yığılma oluyor..arac viteste olduğundan vurdurup çalışmış gibi oluyor..ve devir saati 45000 ü geçmiyor sensör hatası diyo..ama sabah 8 bin devire çıkıyor anlamadim valla bu şekilde satmak ta olmaz..

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:17 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:11 ----------

sonra araç sittinsene calismiyor çok zir çalışıyor marş motoru sıyırıyor gibi bi ses çıkıyor sonra tık yok tekrar basıyorum zorla çalışıyor ama devir 4500ü geçmiyor..
devamında seyir halinde fren bi anda taş gibi oluyor.o ara rolanti çok süper oluyor..en azından uzun bi süre sabit kalıyor sonra biraz bozuluyor ama çoğunluk iyi..kabutu açıp baktigimda westinghouse un borusu çıkmış oluyor onu takınca rolanti yine aynı..şimdi ben nerden başlayayım anlamadım

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:18 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:17 ----------

potansiyometre debimetre mi yani yoksa başka bi şey mı

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:41 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:18 ----------

bide vakum hortumu tam olarak nerde...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oooo yavaş yavaş sorunlar ortaya çıkıyor,Sen weastinghousun manfiolta kadar komple baktır nereden yanlış hava alıyor o çıkması normal değil bunu yaptır mazallah kaza yaparsın frenlerin tutmaz.Artı burdan aldığı yanlış hava motorun çalışmasını rolantiyi etkiler(yanlış hava) şimdilik buraya odaklan yaptır sorun( boğulma) devam ederse motor sıcaklık sensorunu değiştir.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 16:45 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 16:42 ----------

Potesiyo ayrı debimetre ayrı potensio kelbeğin konumunu beyine ileten kelebek üzeri plastik soketli parça ama bunla ilgisi yok anlattığın son yazın bana westinghous sorunu yanlış hava alması manifoltun.ustana göster komple baksın değişeceksie değiştirsin

bwbdepor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk işim westinghouse ve manifolt hafta sonu inşallah biter hepsi paylaşım yaparım burdan.

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Galiba beyin kafayı yemiş...

bwbdepor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keşke sorun onda olsa onu da denedik ama yine aynı..