1.4t sport + afl + stil paket hk.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4t sport + afl + stil paket hk.

Eğer gece ve yeterince aydınlatması olmayan yerlerde sürüş sıklığınız az ise AFL nin farkını hissetmezsiniz.AFL güzel bir sistem,fakat malum bu sistem sadece far, yani gece kullanılacak bir sistem.Ben de sipariş aşamasında çok istiyordum, sonra kendi kendime sordum.Ben yılda kaç defa şehir dışı gece yolculuğu yapıcam diye.

Bu bakımdan eğer AFL den vazgeçerseniz, belki bekleme sürenizi kısaltabilir ve aracınızı pazarlık yaptığınız fiyattan alma şansınızı artırırsınız.

Unutmayın bu opsiyonlara çuval dolusu para vereceksiniz, eğer sahiden faydasını göremeyeceksiniz boşuna almış olursunuz, satarken de opsiyonlar aynı fiyata gitmiyor, bir defa da ordan değer kaybı yaşıyorsunuz.

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Sizin konumunuzda olsaydım daha üst segment bır arac alırdım cunku alıcagınız arac ne kadar pahalıysa ındırımınızde o kadar fazla oluyor ve karınızda fazla oluyor aslında ki araca 5 sene bınmek zorundasınız sattıgınız zamanda alıcagınız premıum bır arac degerını daha fazla koruyacaktır,otomatık bır arac ıstıyorsanız butcenızı bıraz daha zorlayın ve 5 sene keyıfle bınecegınız mercedes a amg paket alın bence 50bın civarına gelıyor yanılmıyorsam.

kesinlikle haklısınız , benimde ilk tercihim A amg olurdu ..böyle bi durumda aracın fiyatı yükseldikçe kar oranı artıyor.. astra fiyatına gırtlak dolu, A3 , Mercedes A ,BMW 1 alınır..

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ötvden muaf iseniz mercedesin sitesinde ötvsiz fiyatları var bende mercedeslere bakardım 10bin tl oynar fiyat ama merco olur :)

pesimistyLE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

A14NET link' Alıntı:
Astra ve Sport + Still olarak karar vermişsiniz gibi, lafı uzatmadan sadece şunu söylicem; Sport üstüne AFL alınca Cosmo olmuyor. Cosmo da birçok irili ufaklı extra donanım detayı var. Ancak Sport un jantları ve direksiyonu göz dolduruyor.

1- 1,4T acemi için sıkıntı olmaz, sadece aracı devirsiz kullanmaya dikkat edin. Devirli ve tam gazlı kullanımlarda araç kafayı sağa sola atabiliyor.

2- Kesinlikle AFL+ den vazgeçmeyin. Gece sürüşlerini zevk haline getiriyor ve çok tarz görünüşü de cabası. Ben AFL+ ve Navi nin araca sınıf atlattığını düşünüyorum.

3- Bence yıl sonuna kadar fiyatlar ufak ufak düşme eğiliminde, tabii EURO da çok sivri bir çıkış olmazsa. Sadece özel siparişin en berbat yanı liste fiyatından aracı size giydirirler. Normalde min. 1,500 - 2,000TL pazarlık edebilirsiniz.

4- En uygun fiyatlar Kasım - Aralıkta olur. Yine bence, 1 Eylül sipariş için uygun. Araç 2 ayda gelirse Kasım başında gelir. Ama yalan, gelmez, 3. aya sarkar, sarksa bile Aralık başında teslim alırsınız. Ocağa kalırsanız çok kötü olur.

5- O işi bilmiyorum ama direk almama şansınız olmalı. Yaptırım felan yok. Bayii ile görüşün.

Umarım faydam dokunmuştum.

Cevabınız için teşekkür ederim.Cosmonun irili ufaklı artıları var tabiki ama benim gönlümde sport var (jant+koltuk+direksiyon sebebiyle). Büyük ihtimalle dediğiniz gibi yapıcam ve ağustosun sonunda sipariş vericem galiba teşekkür ederim tekrar.

pesimistyLE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gfb1987 link' Alıntı:
A14NET 'in söylediklerine harfiyen katılıyorum.Ancak neden Cosmo donanım düşünmüyorsunuz . hem araç beklemezsiniz hemde Afl + Stil paket bulabilirsiniz.

Not kısmındada yazdığım gibi jantları,direksiyonu ve koltukları hoşuma gitmiyor tabi zevk meselesi ben sevmiyorum başkası seviyor ama ben sport düşünüyorum teşekkürler.

pesimistyLE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Eğer gece ve yeterince aydınlatması olmayan yerlerde sürüş sıklığınız az ise AFL nin farkını hissetmezsiniz.AFL güzel bir sistem,fakat malum bu sistem sadece far, yani gece kullanılacak bir sistem.Ben de sipariş aşamasında çok istiyordum, sonra kendi kendime sordum.Ben yılda kaç defa şehir dışı gece yolculuğu yapıcam diye.

Bu bakımdan eğer AFL den vazgeçerseniz, belki bekleme sürenizi kısaltabilir ve aracınızı pazarlık yaptığınız fiyattan alma şansınızı artırırsınız.

Unutmayın bu opsiyonlara çuval dolusu para vereceksiniz, eğer sahiden faydasını göremeyeceksiniz boşuna almış olursunuz, satarken de opsiyonlar aynı fiyata gitmiyor, bir defa da ordan değer kaybı yaşıyorsunuz.

Ben gece yolculuğu yaparım diye düşünüyorum hem malum acemi insanız AFL daha da bi güven veriyor bence.AFL den vazgeçersem 15 gün gibi bi sürede aracı teslim edebiliyorlar sanırım ama ben yıllarca bekledim 2 ay da beklerim sıkıntım fiyatlar artarmı acaba o yüzden.Ayrıca arkadaşlar A serisinden bahsetmişler evet herkes ister mercedes almak ama ben bu aracı zaten tamamı kredili alacağım ayrıca o listede gözüken fiyatlara KDV ekleniyor yani aşağı yukarı bi AMG paket 59-60 bin TL civarına geliyor buda benim boyumu aşar yinede teşekkür ederim önerileriniz için.

BugattiV

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence gayet güzel bir seçim yapmışsınız. AFL gece sürüşlerinde çok işe yarıyor. Özellikle aydınlatmanın olmadığı veya düşük olduğu yazlık yollarında benim çok işimi gördü. Sport donanım da oldukça keyiflidir. AFL ve stil paketle Cosmodan pek bir eksiği kalmıyor zaten.

pesimistyLE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BugattiV link' Alıntı:
Bence gayet güzel bir seçim yapmışsınız. AFL gece sürüşlerinde çok işe yarıyor. ֖zellikle aydınlatmanın olmadığı veya düşük olduğu yazlık yollarında benim çok işimi gördü. Sport donanım da oldukça keyiflidir. AFL ve stil paketle Cosmodan pek bir eksiği kalmıyor zaten.

Sport + AFL kullanan bi üye varmı acaba forumda bilginiz var mı ?  Birde bu forumda mı okumuştum bilmiyorum ama ön sözleşmede fiyat sabitleyebilen bir bayiden bahsediliyordu bilgisi olan arkadaş varmı bu konuda ?

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende aracımı özel sipariş ile getirtmiştim. yaklaşık 100 günü buldu gelmesi. özel sipariş araçlarda normal bir araçtan çok daha yüksek kapora alınır. kaldı ki sport bir araca stil paket ve afl eklemek fiyatını cosmoya yaklaştırdığı için; siz vazgeçerseniz bayi için satması zor bir araç.

araç izmir torbalıya gelene kadar fabrikanın malı sayılır. izmirde gümrük işlemleri yapılıp satacak olan bayiye faturalandığı anda araç bayinin olur. o süreye kadar da fiyat sabitlemesi yapılmaz.

pesimistyLE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
bende aracımı özel sipariş ile getirtmiştim. yaklaşık 100 günü buldu gelmesi. özel sipariş araçlarda normal bir araçtan çok daha yüksek kapora alınır. kaldı ki sport bir araca stil paket ve afl eklemek fiyatını cosmoya yaklaştırdığı için; siz vazgeçerseniz bayi için satması zor bir araç.

araç izmir torbalıya gelene kadar fabrikanın malı sayılır. izmirde gümrük işlemleri yapılıp satacak olan bayiye faturalandığı anda araç bayinin olur. o süreye kadar da fiyat sabitlemesi yapılmaz.

Teşekkür ederim cevap için.Sizin aracınızı da inceledim maşallah yok yok kazasız belasız kullanın.Bu bekleme süresi istenilen opsiyona bağlı olabilirmi acaba ? Yada şöyle mesela araç çıkmıştır ama fabrikada sevkiyatı bekliyordur bu bekleme süresi aracın gelişini uzatıyordur ?