1.4T Astra Islık Sesi

MustafaDmrl

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımla 100 km hızı geçince sağ taraftan ıslık sesi gibi bir ses geliyor bu konuyu yaşayıp bir çözüm bulan oldu mu? Cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Düşük hzılardada oluyormu?Süreklimi duyuluyor gaz verincemi?

MustafaDmrl

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Daha önce ford focus 1.6 dizel aracımda yaşadım turbo hortumu delinmişti
Teşekkür ederim hocam cevap için

MustafaDmrl

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Kapı fitilleri veya benzeri bir yerden rüzgar sesi olabilir mi...

MustafaDmrl

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Kapı fitilleri veya benzeri bir yerden rüzgar sesi olabilir mi...
Bilemiyorum hocam ama artık deneme yanılma bişeler yapıp çözmeye bakacağım olmadı servise gideceğim

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Turbo veya hortum olsa düşük hzılarda 1800 devirden sonra her gaz vermede hissedilirdi...Tekerlek rulmanı olsa sürekli duyulurdu ama yüksek hızlarda daha fazla hissedilirdi...Şanzıman veya baskı balata olsa ıslık değilde uğultu olurdu...Yani bu sesi tarif etme veya kayıt etme şansınız olursa daha fazla yardımcı olunabilir...Ben yinede tekerlek rulmanlarını kontrol etmekle başlarım..Bazen araç balatalı ısınmaya bağlı ses yapabiliyor..Ama bu ses ince tiz sanki sürtem sesi gibi gelir kulağa..Camları açıp birde bu şekilde dinleme yönetemi ile tespit etme şansınız olabilir..

MustafaDmrl

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Turbo veya hortum olsa düşük hzılarda 1800 devirden sonra her gaz vermede hissedilirdi...Tekerlek rulmanı olsa sürekli duyulurdu ama yüksek hızlarda daha fazla hissedilirdi...Şanzıman veya baskı balata olsa ıslık değilde uğultu olurdu...Yani bu sesi tarif etme veya kayıt etme şansınız olursa daha fazla yardımcı olunabilir...Ben yinede tekerlek rulmanlarını kontrol etmekle başlarım..Bazen araç balatalı ısınmaya bağlı ses yapabiliyor..Ama bu ses ince tiz sanki sürtem sesi gibi gelir kulağa..Camları açıp birde bu şekilde dinleme yönetemi ile tespit etme şansınız olabilir..
Hocam öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Aracın dışından gelen ses gibi gelmedi bana çok rüzgarlı havalarda ev camlarındanda duyulan ıslık sesi gibi çok ince bir ses geliyor. Müsait olunca servise uğrayacağım. Birde frene basıp çekerken fren pedalından çok ince gıcırtı sesi geliyor bununla ilgili bir bilginiz var mı acaba ?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Pedal lastiğindenmi yoksa makaniğindenmi geliyor...Elle baskı uygulayın bu şekilde tespit etmeye çalışın...Bence çok az gıcırtı gelmesi normaldir..Çünki fren pedalıa sürekli baskı uygulanıyor ve bir kaç ek parçadan oluşuyor..Ek yerlerine wd40 tarzı gıcırtı giiderici spreyler var..Çok rahatsız ediyorsa bundan bir tane temin edin ve uygulayın...