1.4. twinport motor modifiyesi

SemihUlku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamünaleykum abilerim kardeşlerim
Az önce eve gelirken ışıklarda,yapılı bir 1.6 ies civicle kalktım adam 2 araba boy fark verdi. Şu twinportlara ne yapabiliriz motor performans artışı için,chip olmuyor mu,Can sıkıntısı oldu kendime :(

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araban acayip kaçıyor diye böbürlenen arkadaşlara kaç kuruş yakıyor dediğimde aldığım cevaba benim araba 17-18 kuruş yakıyor dediğimde yüzlerinin aldığı şekli görmek ışıklarda birkaç boy fark atmadan daha zevkli :)
aracın için yapılacak bir şey varmı bilmiyorum ama aynı motordan kullandığımdan biliyorum bizim araçlar ekonomi için üretilmiş. 90 hp güç ile de 3 senedir bugüne kadar en fazla birkaç defa güç eksikliği hissetmişimdir (sizin ışıklarda olduğu gibi) asıl mutluluk benzin istasyonundan pompanın tık sesini duyduğunda pompada yazan rakamın yüksek olmamasıdır. araçla oynama tasarrufun keyfini çıkar :)

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Trafik ışıklarında kalkış için birşey arıyorsanız 1.4 twinport yanlış kapı.
Başka araba geçti diye canınız sıkılıyorsa, önce o cana da bir telkin gerekiyor önce. Hepi topu orta sınıf araba bunlar :)

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 ies ile deneyin... onunda sizin aracınızdan farkı olmadığını göreceksiniz... performans için değil ekonomi için üretilmiş bir araç...
veya gsi alıp Yalçın abiye verin size bir canavar yapsın :)

SemihUlku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orta sınıf oldugunu inkar etmedim öncesinde benzinli astra g 1.6 cd aracım vardı hemen hemen aynı performanstalar (benzinli kullandım) bu kasaya 1.8 2.0 motor olmalı kasa agır, ekonomi aracı olabilir asıl benim sorum twinport motorlar içindi atmosferik araçlarda nasıl performans alabiliriz zor deniyor masraflı deniyor merak işte :rolleyes:

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Spor hava filtresi + dereceli egzantrik + mantzel emme manifoldu + headers ve kat iptali + chip ile bi 20-30 beygir alınır

3.5 cm basılırsa araç yolu daha iyi tutar kalkışlar da daha seri olur
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6IES denen araba Vectra 2.0CD modellere belirli bir hıza kadar kafa tutabilen bir arabadır. 1.4Twinport ve Astra G kullanıyorsanız tüketiminize bakıp sağdan sağdan gitmeniz gerekmektedir. Motor hacmi ufak olduğundan sadece beygir alırsınız ve bu beygirler 20-25 ile sınırlı kalır, arabanız tork fakiri olarak hayatına devam eder. Elde ettiğiniz tek şey fazla motor sesi, alt devirlerde fakire düşme sebebiyle düzensiz rölanti ve hakkını vermeyen yakıt tüketimidir. Az yaktığı için bu haliyle sevmenizi öneririm.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Güç artışı ile uğraşmak yerine 1.4 Twinport Astra gibi bomboş bir araca donanım ekleyip konforu arttırmak bence en mantıklısı. Araçta CanBus gibi iletişim protokolleri olmadığına Allah ne verdiyse eklemek mümkün.:D
Bir tek hız sabitleyici olmuyor, o da ECU uyumsuzluğundan.:mad:

Gece AVM önünde park halindeki aracımın kapılarını açmak için butona basıyorum, şak sisler ve Angel halkalar yanıyor, etrafta golf'üne, clio'suna, civic'ine doğru gidenler dönüp dönüp bakıyor. Bu bile yeter

can akdenizz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
400 500 lıraya yazılım attır arkadasım sonrada ust segmen aracın varmıs gıbı keyfını cıkart..uzun yolda aracın daha az yakar sehırıcı de basmazsan gene az yakar...ıstedıgın zaman ıstedıgınle ıstanbul gıbı bır yerde gıtmek ıstıyorsan chıp attırabılırsın...1 depom 250 ye doluyor 1000 km uzun yolda 850 de s.içi gidebiliyorum...kı yuksek devırde daha cok kullanıyorum buna ragmen boyle...yada iç tasırımda senı memnun edecek bırseyler yap kafalık unıte gıbı gıttıgın her yer evın olsun :) bu zamana kadar 2.5 3 mılyar para harcadım aracıma on numara bes yıldız oldu...jettalara passatlara bu tur araclara toz yutturuyorum hacı muratlara yol verıyorum...chıp guzel bırsey kontrol sende yanı ama frenleme konusunda da bırseyler yapılması gerekır dıye dusunuyorum :)