1.4 TURBO LPG UYUMU

uçaktamircisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S.A arkadaslar .
Bu aracın konforu sürüş zevki muhtesem fakat sehir içi yakıt sarfiyatı beni öldürecek .  çekiççç
Malum istanbul trafigi tümsekler çukurlar kalabalık her köşe başı fren gaz sonucu sehir içi ortalamam malum 11-12 lt civarı seyrediyor ve ortalama hızım 24-25 km civarı .
Neredeyse kesin olarak Lpg taktırmya karar vermiş bulunmaktayım .
Arastırmalarım sonucu ulastıgım bilgiler subap yanması . ve arıza ısıgı yaktıgını duydum. Eger baska bir problem yaratıyorsa paylasmanızı diliyorum .
Landirenzo ile görüştüm . 3 yıl motor garantısı veriyorlar .subaplar yakarsa garanti kapsamında çelik subap takıyorlar ve çelik subaplarda zaten yanmıyormus. Arıza ısıgı ile ilgilide Atiker sistemde yaktıgıını duydum landirenzo bu durumu çözdügünü böyle birsey olmıcagını söylüyor.
Subap yanması dısında herhangi bir eksi yanı varmıdır araca?
Landirenzo dan 2400 civarı bi fiyat aldım .1.4 Turbo motorlar için Landirenzodan daha uyumlu bir marka varmıdır ?
Lpg de km basına kaç kurus yakar bu araç?
֖ncelikle benzin tüketimim normal mi bunu ögrenmek istiyorum . ?
֖neri ve tavsiyelerinizi bekliyorum .

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4 TURBO LPG UYUMU

forumda detaylı bir arama yapmanızı tavsiye ederim. ayrıca lpg kullanmanızı tavsiye etmeyerek yakıt tüketiminizin ortalama hızınızı da dikkate aldığınızda gayet normal olduğunu 1.6 atmosferik aracımla aynı değerlerde gezdiğimi belirtmek isterim. çok canınızı sıkıyorsa alın bir dizel tırtır gırgır vırvır gezin lpg her türlü arıza çıkarma riski açar düşüncesindeyim.

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim araçta var yaklaşık 1 senedir kullanıyorum çok memnunum landi evo turbo kit taktır bi de yağlama kiti taktır hiç bir sorun yaşamazsın ama mutlaka turbo kit taktır yoksa başın ağrır

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Lpg kullanan arkadaşlardan henüz bir problem duymadık, değişik markaların kitlerini kullanmakla birlikte ağırlıklı olarak landirenzo markasının daha çok kullanıldığı açık. Milyoncubaba nickli arkadaşımız şehir içi yakıt verilerini aktarmıştı. Sanırım kendisi BRC marka kullanıyordu. Km başına 22 il 23 kuruş gibi bir tüketimi vardı. Çok muazzam ve imrenilecek değerler bu araç için.
Lpg biraz tercih meselesi bence. Şahsen aracıma bineceğim zaman yakıt parasını düşünmediğim sürece taktırmam.( Şu an çok km yapmıyorum) Ama gün gelir de aracım yakacağı benzinden dolayı kapının önünde yatmaya başlarsa ben de lpg dönüşümünü düşünmeye başlarım. Çünkü aracımı çok seviyorum ve gerçekten kullanırken büyük keyif alıyorum.

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Landirenzo dan 2400 civarı bi fiyat aldım .1.4 Turbo motorlar için Landirenzodan daha uyumlu bir marka varmıdır ?BRC turbo kit var oda uyumlu ben memnunum
Lpg de km basına kaç kurus yakar bu araç?benzinde 55 -60 kuruş yakıyorsanız yaklaşık %35-40 tasarrufunuz olur
Öncelikle benzin tüketimim normal mi bunu ögrenmek istiyorum . ?Arcınıza göre normal ama bence 55-60 kuruş cook fazla lpg ile tasarrufa gecerseniz ,rahat rahat gezersiniz
Landi de yağlamalı sistem var ,yağlama için gerekli diyenlerde var ,yağlamayı ben takmıyorum önermiyorum diyen landi ustasıda var onu iyi araştırın

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İlker16 link' Alıntı:
Landirenzo dan 2400 civarı bi fiyat aldım .1.4 Turbo motorlar için Landirenzodan daha uyumlu bir marka varmıdır ?BRC turbo kit var oda uyumlu ben memnunum
Lpg de km basına kaç kurus yakar bu araç?benzinde 55 -60 kuruş yakıyorsanız yaklaşık %35-40 tasarrufunuz olur
Öncelikle benzin tüketimim normal mi bunu ögrenmek istiyorum . ?Arcınıza göre normal ama bence 55-60 kuruş cook fazla lpg ile tasarrufa gecerseniz ,rahat rahat gezersiniz
Landi de yağlamalı sistem var ,yağlama için gerekli diyenlerde var ,yağlamayı ben takmıyorum önermiyorum diyen landi ustasıda var onu iyi araştırın
Milyoncubaba isimli arkadaşımız İstanbul şehir içi değerleri olarak km başına 22,23 kuruş gibi bir ölçüm yapmıştı. 55-60 kuruşun yüzde 40 tasarruflu halini düşünsek yine 32-33 kuruş gibi bir rakam ortaya çıkıyor.
Burada merak ettiğim şu, tabii ki yüzde 40 çok iyi bir tasarruf ve 32-33 kuruş şehiriçi olrak yine çok güzel değerler ama milyoncubaba arkadaşımızın değerlerinden yüzde 50 fazla.
Bu konu kafamı kurcalıyor biraz :)

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

güzel kardeşim madem bu kadar yollarını gözlüyordun hiçmi araştırmadın ne kadar yaktığını :) ben sana nacizhane tavsiyemi söyleyeyim.. Bu araca güzel işçilikle lpg montajı yaptıracaksın ve belki 100bin km hiç sıkıntı yaşamadan kullandın diyelim.. 4-5 yılda bu kadar km yaptın ve aracı satmak isteyeceksin.. Peki ben sana sorayım sen şimdi araç alıcaksın 2010 model ve lpg li 100bin km de.. 4 yaşında araç ve okudun sağdan soldan subap erittiğini ve alacağın varsa bile belki vazgeçeceksin.. Bunu cruze larda yaşadık araç ağır gitmiyo çok yakıo vs. Denildi ve 29-30 bine cruze 2. El satışları vardı.. Sonuçta sinek küçük ama mide bulandırıyor...

Velhasılkelam ben çok sıkışmadıkça aracıma lpg taktırmayacağım.. Lpg taktıran arkadaşlar bna darılmasın ama bunları yaşayacağız hiç lpg takılmamış araçlar daha yüksek fiyata gidecek. Ben olsam motor kapağı açılmış pistonu değişmiş araca yüksek fiyat vermem çünkü basit bir iş değil bu randıman tutmayabilir.. Bu yazdıklarım yoruma açıktır darılmaca gücenmece yok.. Madem çok yakıo 10bin e palıo al tüpe vereceğin pistona vereceğin paraya :)

tekrar söylüyorum kardeşim motorun ömrünü lpg de artırmak istiyorsan adres İŞÇİLİKTİR

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MuratS link' Alıntı:
güzel kardeşim madem bu kadar yollarını gözlüyordun hiçmi araştırmadın ne kadar yaktığını :) ben sana nacizhane tavsiyemi söyleyeyim.. Bu araca güzel işçilikle lpg montajı yaptıracaksın ve belki 100bin km hiç sıkıntı yaşamadan kullandın diyelim.. 4-5 yılda bu kadar km yaptın ve aracı satmak isteyeceksin.. Peki ben sana sorayım sen şimdi araç alıcaksın 2010 model ve lpg li 100bin km de.. 4 yaşında araç ve okudun sağdan soldan subap erittiğini ve alacağın varsa bile belki vazgeçeceksin.. Bunu cruze larda yaşadık araç ağır gitmiyo çok yakıo vs. Denildi ve 29-30 bine cruze 2. El satışları vardı.. Sonuçta sinek küçük ama mide bulandırıyor...

Velhasılkelam ben çok sıkışmadıkça aracıma lpg taktırmayacağım.. Lpg taktıran arkadaşlar bna darılmasın ama bunları yaşayacağız hiç lpg takılmamış araçlar daha yüksek fiyata gidecek. Ben olsam motor kapağı açılmış pistonu değişmiş araca yüksek fiyat vermem çünkü basit bir iş değil bu randıman tutmayabilir.. Bu yazdıklarım yoruma açıktır darılmaca gücenmece yok.. Madem çok yakıo 10bin e palıo al tüpe vereceğin pistona vereceğin paraya :)

tekrar söylüyorum kardeşim motorun ömrünü lpg de artırmak istiyorsan adres İŞÇİLİKTİR

greatt

uçaktamircisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wave61 link' Alıntı:

Gayet güzel yorumlamissiniz teşekkür ediyorum :)
İlk arastrmalarmda ve aracın sahibinden duyduklarım 8-8.5 ltre ortalamalardi. Opel bayisinde bir temsilcinin söyledikleri de aynı şekilde şehir içi 40 kurus yakıyor araç alıp bakıma gelen müşterilerme soruyorum dedi . bunlara kanıp 1.4t Aldm . Egerki dizeler otomatik seçeneği olsaydı kesinlikle dizel düşünürdüm . Km başına 40kurus çekeceğim keyfe değer dedim aldim. Ama gördüğüm o ki benim yaşam alanmda benzinde 8-9 litre yakalamak imkanszdanda öte . En az 60kurus görüyorum.
Ayağımın gaz pedaliyla temasını araba yürümeye başlaynca anlıyorum yani okadar sakin kullanıyorum yine de 11-12 ltre goryrm.performansı gayet güzel eyvallah ama bu yakıt butce mi aşıyor . Günde 60 km civarı yapıyorum hesabını siz yapın . Ayda ortalama 1500 yılda 15000 ila 18000  görüyorum. Değiştirmek istemedigm iki şey var .
1. Astra j kasa aracim
2. Otomatik şanzıman.

Bu ikisini butcemle uygun kıvama getirebilmek için de lpg seçeneğini kurcalamaya başladım diyebilirim .

uçaktamircisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akheron link' Alıntı:
benim araçta var yaklaşık 1 senedir kullanıyorum çok memnunum landi evo turbo kit taktır bi de yağlama kiti taktır hiç bir sorun yaşamazsın ama mutlaka turbo kit taktır yoksa başın ağrır

rasta_occasion ışte böyle şeyler duyup rahatlamak istiyorum  :)