1.4 T mi yoksa 1.6 115 hp mi lpg de randımanlı kullanılır?

TAMER00

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
1.4 T mi yoksa 1.6 115 hp mi lpg de randımanlı kullanılır?

delikanlim9294

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turbo beslemeli araçlarda lpg olayı biraz riskli.tam uyum sağlamıyor.alıcan atmosferik takıcan lpgyi ölümüne binicen

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KARDEŞ LPG diyorsan 1.6 . Arkadasım Astra j kullanıyor ben Astra h ikimizde de LPG var.ama en iyi kalibrasyonda bile ara sıra arıza lambası yanıyor.

akg_dn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel hantal kalıyor hantal. sadece kilo olarak değil zamanlama olarakta hantal. volkswagen passaat 2011 deki kasayı 2014'de yeniledi opelciğezim 2009daki kasayı hala daha yenileyemedi, şu astraya bakın 1450 kilo, yahu insaf passat bile 1300 kilo, sen hem 1450 kiloluk araç yap hemde içi daracık olsun, hem aracın boyutunu büyüt hem dingil mesafesini kısalt.. hangi akla hizmetse artık. üstelik tam bağımsız süspansiyonda yok. opel hepten zırvalamaya başladı. Hele şu insignia... kocaman gövde, dapdar iç mekan, oluk gibi yakıt tüketimi... tam bir facia. ha birde, sen 140hp lik motor koy, 122hp'lik motora yenil bu ne şimdi ?

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İki motor da uyumluluk açısından aynı sayılır. 1.4T'yi vw tsi, hyundai gdi motorlarla karıştırmayın. Direk enjeksiyonlu bir motor değil.
A16xer'ler gibi manifolt beslemeli bir motor. Turbo uygulanmış halidir.

Etraftan ilk duyacağınız şey, sübapları erimesi. Bu motorlar uzun vadede benzinde de zaten sübapları eritiyor. Sübap değişimi ölümcül birşey değil.

Uzun lafın kısası, 1.6 115'likler 1.4T'lere göre biraz daha az sıkıntı çıkarır. Ama ben olsam 1.4T 140 bg'liği tercih ederdim.
Doğru ve iyi bir LPG montajı ve hızlı enjektörleri olan bir kit, ve doğru kalibrasyonla uzun yıllar kullanırsınız.
1.6 115 bg'lik motoru kullanan biri olarak 1.4T'yi şiddetle tavsiye ederim.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel hantal kalıyor hantal. sadece kilo olarak değil zamanlama olarakta hantal. volkswagen passaat 2011 deki kasayı 2014'de yeniledi opelciğezim 2009daki kasayı hala daha yenileyemedi, şu astraya bakın 1450 kilo, yahu insaf passat bile 1300 kilo, sen hem 1450 kiloluk araç yap hemde içi daracık olsun, hem aracın boyutunu büyüt hem dingil mesafesini kısalt.. hangi akla hizmetse artık. üstelik tam bağımsız süspansiyonda yok. opel hepten zırvalamaya başladı. Hele şu insignia... kocaman gövde, dapdar iç mekan, oluk gibi yakıt tüketimi... tam bir facia. ha birde, sen 140hp lik motor koy, 122hp'lik motora yenil bu ne şimdi ?

Dimi?
Armut sarı, elma kırmızı. Ama karpuz da çok büyük ne öyle. Sen bana 2 kilo portakal ver. Nerde eski domatesler, şimdikiler domates mi.... :(

akg_dn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 yıldır sabırla bekliyorum opel doğru dürüst bir araba çıkarsında arabayı değiştireyim diye ama nafile, sabrım bitti, başka markalara bakıcam artık, ford performansında, vosvos iç hacminde arabalar çıkaramadıkça, kilosuyla iç hacmi, motor gücüyle performansı orantısız olan arabalarla opel her yıl kan kaybeder.:mad:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 t yi lpg de biraz daha fazla sikayet duyuyorum bana oyle gelmis olabilir.fabrika cikisli 1.4t lpg lileri arastirmak lazim subap degistirilmis ise net olarak 1.4 ler lpg de sorunlu diyebilirsiniz

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi