1.4 t için ne marka motor yağı tercih etmeliyim ?

gogoank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 2000 km oldu da minik kaza bile yaptı. .) bir aksilik olmazsa 3000 km gibi yağ değiştirmeyi düşünüyorum. kullanıp memnun kaldığınız markaları yazarsanız sevinirim. bunu normalde servise yaptıracaktım ama serviste, dışarda yaptırsanız bir sıkıntı olmaz dedikleri için dışarısı daha mantıklı geldi.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4 t için ne marka motor yağı tercih etmeliyim ?

Filtre dahil 4 litre.
Mobil1
5/30 ESP

gogoank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Aydn link' Alıntı:
Gokhan niye erken yaptiriyorsun degisimi?

ben sıfır motorda olması gerektiği taraftarıyım. hatta bir konu açmıştım bu yağ değişimiyle ilgili. genel fikirler zıt olsa bile ben hala psikolojik sınırdan kurtulmak istiyorum. .) 3000 sınır. bir kaç samimi otomotiv uzmanı denecek kişilere utana sıkıla sordum. gerek olmadığını söylediler. ama zararsız çapaklanmalardan da kurtulacağını söylediler. belki ben duymak istediğimi duydum.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yağı 15.000 km de bir değişsen de motorun yağ değişimi yüzünden arıza yaptığını görebilmen çok zor, ancak şu da bir geçek ki ne kadar erken değişirsen motorunu o denli fazla korursun ve ilk 3-5.000km boyunca -rodaj yok dense de aslında az da olsa vardır - motor bu süreçte max. derecede çapak atar, bu yüzden bir defaya mahsus erken yağ değişimi bence motor için faydalı birşey ve yağ dediğiniz ölümcül önem taşıyan şey en fazla yarım depo yakıt tutarında.

Ben ilk değişimi 3-5.000 km de, sonrasında 7500 de bir yapıyorum, servisin kullandığı GM bana göre P.O. dolumu olduktan sonra Almanya dan gelen GM kadar uzun süre viskozitesini ve kaydırıcılığını korumaz oldu.

Ben Mobil 1 Dexos2 0w/40 kullanıyorum, çok memnunum.

orhanates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim araç 31.000 km de 45.000 bakımı yaptıracağım 15.000 bakımında castrol 30.000 bakımında gm 5-30 kondu şimdi Mobil 1™ ESP 0W-40 geçsem bir zararı olur mu acaba senede zaten 8-9 bin anca yapıyorum.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yağı ya hiç değiştirmeyin ya da değişecekseniz aracınız en düşük kilometredeyken değişip değiştiğiniz yağ ile devam edin.

Sık yağ değişiminin riski şudur; her yağın kendine özel bir formülü vardır ve motorun iç aksamlarında ince bir film oluşturur, başka marka yağlardaki farklı formüller bu film tabakasını aşındırabilir ve motoru koruyan tabaka kaybolduğundan motor hasar görebilir.

gogoank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Yağı ya hiç değiştirmeyin ya da değişecekseniz aracınız en düşük kilometredeyken değişip değiştiğiniz yağ ile devam edin.

Sık yağ değişiminin riski şudur; her yağın kendine özel bir formülü vardır ve motorun iç aksamlarında ince bir film oluşturur, başka marka yağlardaki farklı formüller bu film tabakasını aşındırabilir ve motoru koruyan tabaka kaybolduğundan motor hasar görebilir.

3000 km olunca değiştircem. sonrasında 9-10000 ler idealdir diye düşünüyorum.

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Castrol edge...