1.4 sport otomatik

Pluto1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4 sport otomatik

BÜLENT link' Alıntı:
bence siz onu bi sifirlayin.
İstanbulda 10 lt altini goruyorsaniz ya trafige girmiyosunuz yada özen gosteriyorsunuz.
Hergün sabah 7:30 da Beylikdüzü'nden Florya'ya gidiyorum ve yolun çoğunda yoğun trafik oluyor ama tabiki istanbulda daha fazla trafiğin olduğu yerler var

astek34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Murat

Ben 2004 de aldığım Toyota dan beri otomatik kullanıyorum,İlk alırken ben de önyargılıydım ve manuel alacaktım sonra eşim de kullanır diye otomatik aldım ve otomatiğin rahatlığına alışınca da Opel i de otomatik aldım çünkü manuel kullanmak zor geliyor, bir de İstanbul trafiği olunca zorluğu katlanıyor.
Bunlar iyi tarafı ,kötü tarafı da yakıt tüketimi , eğer ki fazla km yapıyorsanız cebinizi düşünmek zorundasınız  :( Ben İstanbul da hafta içi günde 40 km yapıyorum otoyol-cadde-sokak karışık bir yol güzergahım var ve ayda 2 kere depo dolduruyorum. A/S de otomatik kullanımda şu an 10 lt gösteriyor ve bunun altına da pek indiremedim.Geçen depo da manuel kullandım ve 9,5 ortalama yaptım 520 km de benzin aldım ama otoyol da daha uzun kullandım.11,5 ları da gördüm ama İstanbul da yolun durumu ve sakin kullanım yakıt tüketimini etkiliyor.
Altınızda 1.4 Turbo olunca ve arkanızı da Clio Symbol ya da Panelvan dayanmışsa her zaman sakin kullanılmıyor :)

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şehir içi manuel kullanmak yakıtı gerçekten etkiliyor tabiki doğru zaman da değiştirilen vitesler fazla devir çevirmeden yapıldığı takdir de...

ertgrlygmr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulkm link' Alıntı:
şehir içi manuel kullanmak yakıtı gerçekten etkiliyor tabiki doğru zaman da değiştirilen vitesler fazla devir çevirmeden yapıldığı takdir de...
ևok profesyonel bir şoför değilim açıkçası. Manualde vites değiştirme devirleri nedir.birde baktim bas edemiyorum lpg de sorun olurmu. En az 2 sene sonra  taktiririm tahminen.