1.4 Efsanesi Hakkında..

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4 Efsanesi Hakkında..

astraowner link' Alıntı:
Test ettigim kadariyla d konumu basarIli manuel kullanimda  ise vites degistirme  komutunu verdikten oldukca sonra vites degisitiriyor manuel kullanimda basarili degil bence
Aynen katiliyorum D konumunda gayet seri.
Manuel uzun kullanimda daha hizli sebebide tam otomatikler aracin gücünden çaliyor.
Ama karsi taraf devriyaja basmakta gecikirse A/S affetmez.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firstemperor link' Alıntı:
Recai vallahi bana gtc opc aldıracaksın bak general_hehe abi yeter bu vw hayranlığı altındaki arabanın güzelliğine bak artık (kardeşimsin yanlış anlama special_Yeah )

O zaman ben de .:R alırım  dancee

Ben o yüzden sormadım, FD6 Civic uzunda TSI'ı rahatlıkla geride bırakıyor. 122 TSI da bizim 1.4T'yi 180km/h civarında ve sonrasında geçiyor. Konuyu paylaşan arkadaşımıza ''122 TSI'yı geçmişseniz FD6'yı da geçmişsinizdir(!)'' diyecektim ama kendisi denemelerin uzun solukta olmadığını belirtince işler yoluna oturdu biraz :)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
O zaman ben de .:R alırım  dancee

Ben o yüzden sormadım, FD6 Civic uzunda TSI'ı rahatlıkla geride bırakıyor. 122 TSI da bizim 1.4T'yi 180km/h civarında ve sonrasında geçiyor. Konuyu paylaşan arkadaşımıza ''122 TSI'yı geçmişseniz FD6'yı da geçmişsinizdir(!)'' diyecektim ama kendisi denemelerin uzun solukta olmadığını belirtince işler yoluna oturdu biraz :)

122 lik tsi bizim 1.4t yi 0 dan kalkista 100-120 ye kadar geciyor sonrasinda yetisemiyor. Rollde ise Astra hep onde sciroccoda da durum ayni golf tede golf 7 sadece hafif oldugu icin 140-150 ye kadar onde gidebiliyor. En azindan benim denediklerimde bu sekilde oldu. Zaten 1.4tai 180 sonrasi gitmiyor bilgi direk yanlis yani 180e kadar tsi onde deseniz  olma ihtimali .daha fazla ama 180 den sonra 1.4t yi gecmesine imkan yok.

Uzun solukta olmadigi dedigide astra ve fd6 zaten rahatca 200 yapiyor 35km yolda eminim 80 le kapismamislardir. Fd6 zaten otomatikse hic sansi yok tsi idageciyorsa tsi 180den sonra yurumedigi icin gecer kalan hizlarin hepsinde tsi rahatca geciyordur fd6 yi.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şöyle bir video var ne kadar gerçek bilmem ama golf önde gözüküyor
Golf 1.4 Tsi Vs. Astra 1.4 Turbo

En sonunda verileride vermişler.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Şöyle bir video var ne kadar gerçek bilmem ama golf önde gözüküyor
Golf 1.4 Tsi Vs. Astra 1.4 Turbo

En sonunda verileride vermişler.
Video dogeu olabilir ama yanyana gelmemis 2 arac kosullari ne suruculer ne kadar iyi bilmiyoruz. Ama zeperfs diye bir site var orda direk otomobil dergilerinin yaptigi test verileri var ordan bakilabilir. Ben kendi yaptigim karailastirmalari yazdim zatenesit kosullarda deneyen herkesin ayni sonuclari alicagina eminim cok yakin arkadasimda 122 lik rocco var defalarca denedik sonuctan eminim yani.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
122 lik tsi bizim 1.4t yi 0 dan kalkista 100-120 ye kadar geciyor sonrasinda yetisemiyor. Rollde ise Astra hep onde sciroccoda da durum ayni golf tede golf 7 sadece hafif oldugu icin 140-150 ye kadar onde gidebiliyor. En azindan benim denediklerimde bu sekilde oldu. Zaten 1.4tai 180 sonrasi gitmiyor bilgi direk yanlis
yani 180e kadar tsi onde deseniz  olma ihtimali .d

aha fazla ama 180 den sonra 1.4t yi gecmesine imkan yok.

Uzun solukta olmadigi dedigide astra ve fd6 zaten rahatca 200 yapiyor 35km yolda eminim 80 le kapismamislardir. Fd6 zaten otomatikse hic sansi yok tsi idageciyorsa tsi 180den sonra yurumedigi icin gecer kalan hizlarin hepsinde tsi rahatca geciyordur fd6 yi.

Tsi direksiyonunda ben, 1.4T direksiyonunda ise bildgm biri oturana kadar siz haklisiniz.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Tsi direksiyonunda ben, 1.4T direksiyonunda ise bildgm biri oturana kadar siz haklisiniz.

buna itiraz etmem biri ben boyle yaptim sonuc bu cikti derse haklilik payi her zaman olabilir ama videoya gore yorum yapiyorsa hicbir anlami yok benim icin cunku kosullari bilmiyorum. bende defalarca denedigim icin bu sonuctan eminim ama tersini iddia edenle deneriz yada ben denedim boyle oldu diyorsaniz araclari sorgularim rocco arkadasimin araci ne zaman istesem kirmaz sizde durum tersi ciktiysa arkadasimla denerim yine.1.4tsi in 122 sinden 180 ligine hepsini uzun sure kullandim fark olacagini hic sanmiyorum. diger aracim 160 tiguan onla bile denedim bizim 1.4t yi tsi lar 0 dan kalkista ve esneklikte cok iyi ama 180 sonrasi ve yuksek devirlerde basarili degiller bana gore.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Trafik canavarı Tolga, hız delisi Tolga, rodaj soRucu Tolga. Alo 154? Kendi kendini ihbar eden bir adamı ihbar etmek istiyorum. Alo?

Hatırlayamadım kimsiniz? Adınız askerlik şubesinden tanıdık gibi gibi ama?

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Evde bir de Golf var artık ne yazarsanız yazın  005hihih

Emin misin?