1.4 astra gl LPG?

memthefirst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Taktıran varsa bana performans,marka ve yakıt tüketimi ile ilgili bilgi verebilir mi?

sakaryalı2754

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Taktıran varsa bana performans,marka ve yakıt tüketimi ile ilgili bilgi verebilir mi?

bende 2004 1.4i 16 V var. BRC taktırmıştım. EURO LPG den başka kullanmıyorum.Benzinden tek farkı LPG de araçtan biraz dizel gibi ses geliyor.Oda BRC den kaynaklanıyormuş.Ama performansı iyi.Hatta Mersine giderken LPG de aracım 190-195 km/h ile gidebiliyor.

benzinde ise 200-210 ancak yapıyor.

Yakıt tüketimi ise benzine göre iyi. Ortalama ben genelde trafiksiz fakat,çok virajlı ve inişli çıkışlı 50 km lik yol kullanıyorum. kilometerede şuan 15-16 krş yakıyor.

Ancak yaz tatilinde uzun yolda yapmış olduğunuz hız kadar yakıt tüketimi var.Yani 100km/h kadar 12 krş ondan sonra hızla orantılı.Ortalama 160 km/h ile giderseniz 16 krş yakıyor. Bide klimayı açarsanız ortalama 160 km/h hız ve Klima ise 20 krş yakıyor.

Ayrıca arabada 8000-9000 km ye kadar da yağ eksiltmiyor.

olumsuz yönlerinden biri ise araba ile tüpte şehir içinde gidince 2 ve -.viteste tüpe bağlı tekleme yapıyor.Deviri yükseltirseniz oda gidiyor.

Son düzenleme:

erciyes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçta aynı 2003 model 1,4 BRC takılı çok memnunum şehir içi dışı karışık 0,15 yakıyor km de

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Tomasetto marka kullanıyorum, yüklü durumda veya dik yokuşlarda araba bayılıyor ama hem 1.4 hem LPG olunca normal. Onun dışında gidişte bir sorunu yok. Şehir içi 15kuruş yakıt tüketimi var (Ankara) şehirlerarası 11kuruş görmüşlüğüm var. Aygaz EuroLPG kullanıyorum her zaman. Taktırmayı düşünüyorsanız pişman olmazsınız.