1.3cdti easytronic'te sallantı var

Ehkonca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2008 dizel astram var. daha önce de hep otomatik veya triptonic araç sahibi oldum ama astra easytronic şanzımanda vites değişimlerinde çok hissettiren bir sallanma var hatta kafam öne geri gidip geliyor. Araçı sıfır aldığım için zamanla değişebileceğini düşündüm. henüz 6500 km deyim. yakıtından da araçtan da çok memmnunum ama bu sallantı aracın sport özelliğini açtığım zaman tam tersi sallantı olmuyo ve küçük motor çok çok iyi hızlanma yapıyor.
benim bu sorum hakkında bilgili arkadaşların yorumunu bekliyorum. ayrıca piyasada 300 ytl gibi bi rakama satılan powerbox hakkında tüm mesajları okudum bu cihaz söylendiği gibi torku ve beygiri artıracaksa, sallantıyı kesmek için almayı düşünüyorum.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikLe hoşgeldiniz...

aracınız sıfır sanırım güle güle binin kazasız belasız ...
ancak aracın garantisi var power gibi ürünleri kullanmanız bence erken... ayrıca sallantı sabahları soğukken yapıyormu yada daha çokmu yapıyor???saygılar...

Ehkonca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim.
aracı sıfır aldım. ilk başlarda dediğim gibi zamanla azalır dedim. ilk zamanlarda çok rahatsız edici bir sallantı vardı. sabahlar soğuk olmasından dolayı biraz daha belirgin ama ilk çalıştırmada birkaç km.de arabayı sıkıştırmıyorum. ısınmaya müteakip normal seyrediyorum.

_ferhat_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sallantı dediğin vites geçişlerindeki kasıntı mı acaba ?

sararmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maalesef easytronic vitesin çaresiz hastalığı bu..Benimde var ve bu vites türünü en kötü opel imal etti bana kalırsa...berbat..........

post44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba sana sen arabaya alışınca geçer.

Vites geçişlerini aklında tut. Hangi suratta hangi devirde geçişler oluyor geçiş anlarında hafif ayağını gazdan çek geçiş olunca yüklen. Zamanla alışırsın.Bu davranışlar oturdukça daha da keyifli olacak araban. Güle güle kullan.

irfan_astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
easytronic dizellerde bu durum normal diye düşünüyorum. Benzinli easytronic lerde aynı mı bilmiyorum ama devir belli bi noktadayken vites attığında manuel araçta biraz kesiliyo turbo devreye girene kadar, easytronic bizde de var zamanla alışınca cok seversin diye düşünüyorum özellikle sport modu benzinliyi aratmayacak kadar güzel :)