1.3 Sedan ile ilk Depom Bitti :)

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.3 Sedan ile ilk Depom Bitti :)

Umut değerler harika, 5000km sonra daha da düşecektir. greatt

UMUTHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.merivaclub.com

Herkese çok teşekkür ederim, aşırı sakin ve esnek kullanınca tüketim çok fark ediyor. Uzun yolda 1100 km yol yapar en kötü sanırım.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hayırlı olsun

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Umut Hoca link' Alıntı:
Herkese çok teşekkür ederim, aşırı sakin ve esnek kullanınca tüketim çok fark ediyor. Uzun yolda 1100 km yol yapar en kötü sanırım.
En kötü dediğiniz gibi 1100 km yapar. Ben şuana kadar 1100 km nin altını hiç görmedim.

UMUTHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.merivaclub.com

İlk depoyu PO'dan almıştım ve memnun kaldım. İkinciyi OPET'ten aldım ve beğenmedim. Motor sesi arttı gibi ve araç ilk kez fan açtı :) Birde Shell'i deneyeceğim bakalım.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Umut Hoca link' Alıntı:
İlk depoyu PO'dan almıştım ve memnun kaldım. İkinciyi OPET'ten aldım ve beğenmedim. Motor sesi arttı gibi ve araç ilk kez fan açtı :) Birde Shell'i deneyeceğim bakalım.

Foruma artık pek uğramayan TheJazz arkadaşımız yakıt seçimi konusunda çok hassastı ve artık satışı olmayan Shell GTL ile aracın alt devirlerinin daha tepkili olduğunu ve motorun çok daha sessiz ve dpf temizliği yapmadan çalıştığını söylüyordu, sıklıkla bindiğim aracını GTL varken kullanmamıştım ama enteresan derecedeki sessizlik benim de ilgimi çekmişti.

Benzinli Opel araçlarımla en iyi ekonomi/performans denklemini Shell ile elde ediyorum ancak ne yazık ki bayiler arası en fazla kalite standardı farkı da yine Shell de.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Umut Hoca link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar, iki hafta önce aldığım Astra J Sedan 1.3 Bussines aracımla ilk depomu bugün itibariyle bitirmiş bulunmaktayım. Yapılan yol: 876 km, ortalama hız: 31,4 km/h ve ortalama tüketim: 5,7 lt/100 km oldu. Aracı tamamıyla Bahçeşehir-Taksim arası yoğun trafikte ve acayip sakin kullandım. Dizele niye daha önce geçmedim diye düşünüyorum.
Bu şartlar altında 1.4 turbo bir araçla bu yolu yapsaydın o bir depo benzinle 500-530 km yol giderdin maksimum. Var sen yap hesabını.

UMUTHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.merivaclub.com

Benzinli araçlarımda hep Shell'i tercih ettim ve çok memnun kaldım. Ispartakule-Bahçeşehir civarında Total-Opet ve Lukoil olduğu için bende mecburen Opet'i tercih ettim. Sonraki depom kesinlikle Shell olacak  ğ˜Š

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Umut Hoca link' Alıntı:
Benzinli araçlarımda hep Shell'i tercih ettim ve çok memnun kaldım. Ispartakule-Bahçeşehir civarında Total-Opet ve Lukoil olduğu için bende mecburen Opet'i tercih ettim. Sonraki depom kesinlikle Shell olacak  ğ˜Š

Hocam aracı aldığımdan beri yakıtı Shell'den alıyorum. Bugüne kadar DPF uyarısı almadığım gibi (47,000 km'de araç) uyarısız yaptığı bir temizlik varsa dahi onu bile hissetmedim :)

Her Shell istasyonu aynı olmayabilir tabii, ben bugüne kadar aldığım yakıtın %95'ini aynı istasyondan almışımdır, bu memnuniyetim de ondan kaynaklanıyor olabilir. Tercihim de eskiden V-Power ve GTL iken şu sıralar V-Power Nitro, Fuel Save almadım hiç.

Aracı da güle güle kullan abi, net iyi seçim.

UMUTHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.merivaclub.com

Teşekkür ederim Burak. :) Sen satmayınca bende sıfır aldım. ;)