1.3 dizellerde hangi marka devirdaim

Azad ak

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar hepinize merhabalar.Benim aracım A13DTC kodlu 1.3 dizel corsa.Bu araçlar da kullanılan devirdaim pompası (multijetlerde dahil olmak üzere) aynı mı?Bir de graf marka devirdaim nasıldır bilgi verirseniz sevinirim.Sizin önereceğiniz marka var mı?Şimdiden teşekkürler sağlıklı günler dilerim.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ben gm fpt orjinal pompayı taktım bir haftada pompa dağıldı. büyün 1.3lerde aynı pompa var. Fabriksyon pompası 10 yıl dayandı. Şimd graf almay düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Azad ak

Azad ak

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
Ben gm fpt orjinal pompayı taktım bir haftada pompa dağıldı. büyün 1.3lerde aynı pompa var. Fabriksyon pompası 10 yıl dayandı. Şimd graf almay düşünüyorum.
teşekkür ederim ben de graf alacağım ama grafın pervanesi farklı olduğundan şüpheye düştüm.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim ben de graf alacağım ama grafın pervanesi farklı olduğundan şüpheye düştüm.
Hiç görmediğim için bilmiyorum norly değil mi orjinal gibi

• Beğen

Azad ak

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
ben n11 üzerinden graf marka aldım 157tl ye. Orjinali de ünlü oto da 220TL Lancia marka ama sonuçta aynı motorlar. Malum üzerinde GM yazınca fiyat iki katına çıkıyor .Graf performansı ne olur takınca göreceğiz teşekkürler

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
ben n11 üzerinden graf marka aldım 157tl ye. Orjinali de ünlü oto da 220TL Lancia marka ama sonuçta aynı motorlar. Malum üzerinde GM yazınca fiyat iki katına çıkıyor .Graf performansı ne olur takınca göreceğiz teşekkürler
Benimkide gm fpt olanı ama 1 haftada dağıldı. Fabrikada takılan üzerinde sadece fpt yazıyor pompa 11 yıla girince üzerindeki tapadan su sızdırmaya bşaldı ve o yüzden değiştirmiştim. Yakın zamanda graf alıp değiştirmek istiyorum bende

• Beğen

erdem555

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Orijinali neden plastik diye bir düşünün. Gidin serviste orijinal devirdaim ile değiştirin.

Metal olanlarda rulman dağıldığında metal olan pervane etrafa çarpıyor, parçalıyor, kendisi de kırılıyor. Başımıza geldi. Şu sıra 20-30bin tl masraf demektir bu durum.

Orijinal paça kullanın.

Ayrıca devirdaim değiştirilirken antifiriz boşaltılmak durumunda. Yeni antifirizi en üst kalite kullanın, çeşme suyu ekletmeyin. Saf su kullanılması şart. Diğer türlü uzun zamanda tortu oluşuyor zarar veriyor araca.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16