1.3 Dizel Astra Sedan Cosmo mu, 1.4T Insignia Edition Elegance Stil Paket mi?

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Dostlarım merhaba. Babam emektar Astra'sını değiştirmeye karar verdiği için dün bir Opel bayisine uğradık. Giderkenki niyetimiz bir Sedan Astra bakmaktı. Nitekim Sedan Dizel Cosmo için 64.000 lira liste fiyatı verdiler. Tam o sırada ise Astra'nın arkasında bir Insignia gördük 62.000TL fiyatlı, Edition Elegance Stil paketli.

Donanım anlamında araçlar birbirine çok yakın. İkisinde de ön ve arka park sensörleri, elektrikli kapanır aynalar, bluetooth bağlantısı gibi babamın hayatını kolaylaştıracak özellikler mevcut. Ancak en önemli fark yakıt kısmında. Babamın yaptığı kilometre üzerinden gidildiğinde dizel Astra'nın yıllık yakıt artı MTV olarak 2000 TL gibi bir karı var. Babamda 3 sene sonra emekli olmayı planladığı için bu süreklilik sahibi maliyet farkı onu düşündürüyor.

Insignia'nın artısı D sınıfı bir araba olması, büyüklüğü ve uygun fiyatlı donanım paketi. Eksisi ise benzinli motoru ve yakında makyajlanacak olması. Astra'nın herhangi bir eksisi yok, dizel Cosmo, daha ne olsun. (:)

Bu arada babamın sakin bir sürücü olduğunu, süratten hiç hazzetmediğini ve bindiği arabada da 120'yi geçene arada laf soktuğunu hatta yeri geldiğinde sövdüğünü de belirtmek istiyorum dip not olarak. (En çokta bana) (:)

Sizinde değerli fikirlerinizi almak istiyorum, ne dersiniz?

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.3 Dizel Astra Sedan Cosmo mu, 1.4T Insignia Edition Elegance Stil Paket mi?

Doğan 1.4 T insignia 2012 başında bir arkadaşım almıştı. 1 ay sonra aşil tendonu koptuğu için ve otomatik vitesli araca geçmesi gerektiğinden 1500 kmdeki aracı satmak zorunda kaldı. Genel olarak araçtan memnundu ama yakıt durumunu sen biliyorsun. Sıkıntı insignialarda 1.4 motorun tutulmamış olması. Takasa verdiği galeri elinden bayağı uzun süre sonra zor bela çıkarabildi. Astra cosmo dizel, daha ne olsun...

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.3 Dizel Astra Sedan Cosmo mu, 1.4T Insignia Edition Elegance Stil Paket mi?

Abi 1,3 Astra diyorum başka bir şey demiyorum, İnsignia gerçekten çok güzel bir araba bizde Astrayı alırken babam çok istemişti ama 2 arabası olan 3 kişilik aile için gereksiz gelmişti bize, babanız emekli de oluyo şimdi kafasına göre gezmek ister, Astra Sedan ona yeter de atar bile 1 depo ile 1000 km. yapar. Her yaptığında da sana dua eder.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Doğan baban insigniayı alsın sen ondan onu alırsın senin arabayı verip babana dizel sedan alırsınız böylece herkes mutlu olur :)

sxn4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Her türlü astra derim, amcam öle 2-3 yıl binip satmaz tahmin ettiğim, bagaj hacmi olarak çok fark olduğunu sanmıyorum , devir ekonomi devri kendi aracından biliosun ne kadar para gittiğini benzine , tüketim olarak insigna yakıcak 8-9 L astra yakıcak 5-6 L, belki arka diz mesafesi sorun olur kalabalık seyahatlarde o kadar, astra sport dizel alsanız işini görmez mi ? maliyet de düşer biraz

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

gradient link' Alıntı:
Doğan 1.4 T insignia 2012 başında bir arkadaşım almıştı. 1 ay sonra aşil tendonu koptuğu için ve otomatik vitesli araca geçmesi gerektiğinden 1500 kmdeki aracı satmak zorunda kaldı. Genel olarak araçtan memnundu ama yakıt durumunu sen biliyorsun. Sıkıntı insignialarda 1.4 motorun tutulmamış olması. Takasa verdiği galeri elinden bayağı uzun süre sonra zor bela çıkarabildi. Astra cosmo dizel, daha ne olsun...

Insignia'nın ikinci elindeki sıkıntısı beni de düşündürüyor abi, haklısın.

recepakcay link' Alıntı:
Abi 1,3 Astra diyorum başka bir şey demiyorum, İnsignia gerçekten çok güzel bir araba bizde Astrayı alırken babam çok istemişti ama 2 arabası olan 3 kişilik aile için gereksiz gelmişti bize, babanız emekli de oluyo şimdi kafasına göre gezmek ister, Astra Sedan ona yeter de atar bile 1 depo ile 1000 km. yapar. Her yaptığında da sana dua eder.

Shell istasyonlarında bana beddua etmesindense dua etmesi daha iyi tabii. (:)

Source

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra daha mantıklı gibi sanırım Insignia'da AFL'de yok?

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu arada yarbay olmuşum.  general_hehe
Yazınki veri kaybımız olmasa şimdiye genel kurmay başkanı olmuştum ama neyse...  :D :D :D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

sxn4 link' Alıntı:
Her türlü astra derim, amcam öle 2-3 yıl binip satmaz tahmin ettiğim, bagaj hacmi olarak çok fark olduğunu sanmıyorum , devir ekonomi devri kendi aracından biliosun ne kadar para gittiğini benzine , tüketim olarak insigna yakıcak 8-9 L astra yakıcak 5-6 L, belki arka diz mesafesi sorun olur kalabalık seyahatlarde o kadar, astra sport dizel alsanız işini görmez mi ? maliyet de düşer biraz

Yaşı artık 60a dayandığı için aynaların otomatik kapanması, bluetooth bağlantısı, AFL'nin destekleyici aydınlatma özellikleri, ön/arka park sensörü gibi yardımcı ekipmanlar babam için daha faydalı hale geliyor, dediğin gibi uzun senelerde kullanacağı için bunlar 3-5 sene sonra daha da kıymetli ekipmanlar olacaktır onun için o yüzden Cosmo'ya yönelmesi daha iyi olacak.

Yakıt mevzusu da yine dediğin gibi, arada ciddi bir maliyet farkı doğuruyor.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

gradient link' Alıntı:
Bu arada yarbay olmuşum.  general_hehe
Yazınki veri kaybımız olmasa şimdiye genel kurmay başkanı olmuştum ama neyse...  :D :D :D

Hayırlı olsun abi ama bu aralar Genel Kurmay Başkanlıkları riskli, iyi oldu boşver. (:)