1.3 cdti Meriva Gaz Kesme

duygusuz58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
2005 model meriva sahibiyim. Son 4 5 gündür arabamda bazı problemler baş göstermeye başladı. yardımlarınızı bekliyorum.
1) Kasis i geç farketmem nedeniyle ani bir fren yaptım ve tamamen durdum. Araba durduktan 1 2 saniye sonra kendiliğinden stop etti. Denemek için yine ani fren uyguladım yine durduktan 1 2 saniye sonra stop etti.Her denememde stop ediyor. Yavaş bir şekilde yavaşlarsam stop ette olmuyor.
2)Hareket halindeyken turbo tam devreye girdikten sonra gaz kesiyor ya da turbo devreden çıkıyor, devre kesici kontrol lambası yanıyor. Ve arabayı yeniden başlatana kadar turbo bir daha devreye girmiyor. Bu olay her zaman olmuyor ara sıra oluyor.
3) Dün trafikte kırmızı ışıktan kalkerken araba stop etti. Yolun ortasında kaldım. Kontağı aç kapa yapınca çalıştı ama daha sonra yine ışıklı kavşaktan dönerken 2. vitesde araba yığılır gibi oldu yine stop etti.

Depoda yakıt çeyrek depo altına düştükten sonra olmaya başladı. Acaba yakıt ile ilgili olabilir mi?

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ani fren derken fren lemi motor stop etti ustalar daha iyi bilir ama bir arkadaşımdada aniden frene basmadan dolayı triger diş atlamıştı bir ihtimal tabi

duygusuz58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Frene basınca değil hocam. Giderken frene Allah ne verdiyse basıyorum. Araba durduktan bir iki saniye sonra stop ediyor

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

duygusuz58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun sanki çözüldü. Sorunlar oluşmaya başladığında çeyrek depodan biraz az yakit vardı ve yakıt azaldıkça sorunlar artmaya başladı.
Yakıt koyduktan sonra bir daha yapmadı.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi