1.3 CDTI Astra J

Planet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. 1,3 CDTI Astra J almak gibi fikrim var fakat bazı endişelerim var. Bu konudaki düşüncelerinizi bildirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler. 

Bundan önce  Grande Punto 1,3 Multijet kullanıyordum. Şimdi ise 1,3 CDTI Astra J almak istiyorum. Punto 1105kg, Astra J ise 1396kg. Punto'da bazı yokuşlarda çekişte problemler oluyordu. Astra J'nin eski aracıma göre 300kg fazla olması ve motor kapasitesinin aynı olması beni korkutuyor. Çekiş konusundaki deneyimlerinizi aktarırsanız sevinirim.

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Grande puntoya benzer bir performans alırsınız. Astra daha ağır evet ama 95 bg ve 190 nm tork. Grande punto 70 bg ve 170 nm tork.

Sent from my iPhone using Tapatalk

mcnpl4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: 1.3 CDTI Astra J

Vites oranları da farklıdır zaten sadece motor ve ağırlıkla kıyaslamayın derim. Deneme imkanınız olsa daha iyi olurdu

aahmet_celik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Planet' Alıntı:
Merhabalar. 1,3 CDTI Astra J almak gibi fikrim var fakat bazı endişelerim var. Bu konudaki düşüncelerinizi bildirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler. 

Bundan önce  Grande Punto 1,3 Multijet kullanıyordum. Şimdi ise 1,3 CDTI Astra J almak istiyorum. Punto 1105kg, Astra J ise 1396kg. Punto'da bazı yokuşlarda çekişte problemler oluyordu. Astra J'nin eski aracıma göre 300kg fazla olması ve motor kapasitesinin aynı olması beni korkutuyor. Çekiş konusundaki deneyimlerinizi aktarırsanız sevinirim.

Merhaba, benimde Astra j'den önceki aracım Punto Evo 1.3 Multijet'ti. Bece punto ile motor konusunda kıyas bile etmeyin. Puntoyu çok uzun zaman kullandım, puntonun 75 bg. motoru kasasına göre yeterli denebilir. Siz mesela puntonun yokuşlarda yetersiz olduğunu yazmışsınız, benim o araçtan en keyif aldığım yanı rampalardı. Düz yolda gitmiyo araç bence, 130-140 km hıza geldiğinde sanki şişiyodu motor ve dahada fazlasını bağıra çağıra gidiyodu.

Astra J'de ise durumlar farklı. Evet araç daha ağır ve kesinlikle yol tutuş, ve genel kalitesini kıyas etmiyorum bile.

Özet şunu söyliyeyim; 1 ve 2.ci vitesler aracın kalkış vitesleri,  ağırlığını ve 1.3 motorunu göz önünde bulundurursanız fazlasızya rahat kalkış yapıyor. (Puntoyla yanyana kalksa puntoyu çok rahat yer ve 3. vitesten sonra puntoya nal toplatır)  3. vitesten sonra punto motoruyla alakası olmadığını gösteriyo size. Ve kesinlikle puntodan daha az yakıyor. Ben punto ile şehir içi 1 depo mazotla 600-650kmleri zor görüyodum, astra ile hiç dikkat etmediğim halde şehir içi en az 850-900kmleri yapıyorum.

Beklentiniz tamamıyla performans ise benzinli 1.4 T'si var zaten.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

Planet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cevaplarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Galiba bu aracı alacağım :)

aahmet_celik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Planet' Alıntı:
Cevaplarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Galiba bu aracı alacağım :)

hayırlısı olsun, yinede siz alacak olduğunuz aracı bence bir kullanın öyle karar verin derim, çünkü memnuniyet göreceli birşey.

AfterRain

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yokuş kalkışından yana endişe ediyorsanız Astra'da yokuş kalkış desteği de var.