1.3 cdti astra h rolanti problemi yardım lütfen!!

ibrahim607

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolanti

slm arkadaşlar.arabam 2011 model astra h.9000 km de.aynı sorun bende de var. servis teşhis koyamadı.bilgisayarda arıza yok.3 defa gittim.her seferinde farklı tahminler.arabayı kurcalatmak istemediğimden deneme yanılmaya izin vermedim.opel servislerinin durumu malum.acaba hava debimetresi arızalı olabilirmi.yada aynı soruna cözüm bulan varmı

drastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rolanti sorunu

2006 Astra 1.3.CDTI

Aracı çalıştırmak üzere kontağı açtığımda ışık sönene kadar bekliyorum çalıştırdıktan 2 sn sonra devir birden 1 saniyeliğine stop etme noktasına kadar düşüp tekrar normale dönüyor. Her seferin de olmuyor; örneğin araç sıcakken sorun yok veya kontağı açıp yakıt pompalaması bitene (ses kesilene kadar) kadar beklediğimde sorun olmuyor. Birde araç 10 dakika çalışınca yolda veya rolantide motor düzene giriyor. Yakıt beslemesi veya iletimi ile ilgili diye tahmin ediyorum. Bu arada yakıta ve enjektör temizliğine dikkat ederim.

Daha önce yaşayan varsa sorunu çözebildinizmi?
Çözüldü ise benim yapabileceğim bir şey varmıdır?

İyi forumlar.

maart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bendede var servise götürüp kurcalatmak istemedim açıkcası.Araç soğukken özellikle sabahları ilk çalıştırmada devir saati sürekli oynuyor ısınana kadar.

drastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu hafta servise gidiyorum yetkili veya özel karar vermedim ama hafta içi sorunun kaynağı belli olur. Buradan paylaşırım. Kronik sorunları görmeye başladım korna çalmıyor direksiyondan tıkırtılar geliyor ve yüksek basınçta turbo devre dışı kalıyor. İşin ilginç yanı 1. vitesten itibaren 5000 d/d ye yaklaşıp vites yükselttiğim de olmuyor da aracı düşük devirden alıp bayır yukarı gaza yüklenince selanoid tahliye ediyor. Örneğin 140-150km/h giderken bayır yukarı 6. viteste tam gaz giderken biden soluk kesiliyor 1 saniye içinde turbo iptal, arıza uyarısı veriyor. Sanırım turbo motorun aldığından fazla havayı basınca turbo içi basıncı yükseliyor. Yinede serviste kontrolü yaptıracağım.

maart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyon ve korna halloluyor serviste cozum bulacaklardir bu soruna ama turboyu bilemiyorum.

mysterious

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de rölanti ile ilgili benzer problemler olmuştu hatta bi ara rölanti bayaa yükselmişti, bi ara araba 3000 devri geçmiyordu, sonra bana gaz pedalı arızalı dediler sonrada beyin arızalı dediler ama iklisinden de değilmiş...

açtım kaputu sigorta kutusunun kapağını çıkarıp sigortaları tek tek söküp uçlarını temizleyip taktım...

sonuç: hiç bir sorun kalmadı...

tirbik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 model 1.3 dizel kmsi 28 000 olan aracımda aynen sakal nikli arkadaşınki gibi hafif titreme var 4 lüyü yakınca dha belirgin oluyor. sakal kardeş naptın çözüm bulabildin mi cevap bekliyorum

seyranari

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başlığı canlandıralım. Probleme çözüm bulunabildi mi?

Tufan_ucler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba

Motor soğukken arabayı çalıştırdığımdam araba stop edecek kadar devir düşüyor ama motor ısınmaya başlayınca düzeliyor.

Bu sorunu yaşayanlar sorunu düzelttiler mi? Birşey yazılmamış.