1.3 CDTI araçlar Dikkat.. Şarz Dinamosu kasnağı

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar genelde 1.3 cdti araçlarda bulunan şarz dinamosu kasnağına dikkat etmek gerekiyormuş..

Geçenlerde memlekete (Sinop) tatile gitmek üzere Konya dan yola çıktım. Ilgaz dağına tırmanmaya başlamadan önde bir çeşme başında mola verdim. O sırada arabadan gacır gucur sanki kayış sesi gibi ses gelmeye başladı.. Önemsemedim yola devam ettim. :p
Kastamonu ve nihayet memlekete ulaştık ama yolda ses gittikçe artmaya başladı. Kayışa baktım problem yokkk. Kayış kurumuştur belki diye su döktüm ama ses yine kesilmedi. Özellikle debriiyaja bastığımda veya gaza yüklendiğimde ses artıyordu..
Sonra Sinopta bulunan Özel Opel servisine (OPHAS) götürdüm ve dedikleri bu hafta üçüncü araçmışım. Şarz Dinamosu kasnağı bilyası arızalı değişmesi lazım..:eek: Sebep ise aşırı sıcaktan şarz dinamosu kasnağının içinde bulunan bilyalardaki yağın yanarak kurumuş olmasıymış :confused: .. Allah korusun yolda bilyalar bir sıkışsaydı şarz iptal aküde bitince yolda kalmak özellikle ormanda içten bile değil :cry::help:

Sonuçta 210-YTL (170-YTL parça + 40-YTL işçilik) ye değiştirdiler küçük bir parça oda 1 gün bekledim Sinopta yokmuş ertesi gün Samsundan geldi parça..

Sonuç özellikle şehir dışında seyahetteyseniz küçük bir sesi bile önemsemek ve en yakın serviste göstermek gerekiyor.. Sizlerle paylaşmak istedim :eek: :)

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sarj dinamosu 200 lira flndır yaha astra g nin ki 160 onu biliyorum

OpeLT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla bende anlamadım fiyat bana da çok yüksek gelmişti bende Konya da ki özel servisimi aradım onlara durumu anlattım ve fiyat sordum onlarda parça için 169-YTL liste fiyatı sana 140 olur ama 30-ytl den kaçma orada değiştir gel sıkıntı olmasın yolda kalma dediler...

Dizel araçların parçaları böle pahalı oluyoo galiba :D

c_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.emregok.com.tr.tc
ewet. 45000 km de combo kullanıyorum. şarj dinamo bilyası ne yazikki gecen ay bende değiştirdim. Antalya'da 180 YTL işcilik dahil. hatta usta dediki doblolarda ve kangolarda da aynı sorun varmış ve 45000 km ii dayanmış size dedi.:eek: ..şaşrıdım. anlamıyorum ya yeni arabalarda işcilik ve malzeme kalitesi neden bu kadar dusuk...

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
görünüşe göre daha ne 200ytl'ler bayılcaz!!!

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neyseki çok pahalı bi parça değil fakat opellerde şarj dinamosu çok sık bozuluyor bu bir gerçek

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pekala araç kaç bın kmde?_