1.3 cdti 2004 corsa volant sesi

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor soğukken rolantide çalışıyorken araçtan lak lak diye ama kesinlikle rahatsız etmeyen bir ses geliyor. ses debriyaja basınca pedal vasıtasıyla ayakta hissediliyor. motor ısındıktan sonra ise bu ses çok dikkatli dinlenmediği sürece hissedilmiyor. debriyaja basıncada çok az hissediliyor.

kalkışta ve vites geçişlerinde hiç bir ses ve titreme yok.
ilk çalıştırmada ve stop anında ses ve sallantı yok.
arabanın çekişinde falan bir problem yok.

ancak bu sesi dinleyen yetkili ve özel servisler volant gidiyor. aracı eline alabilirsin diyorlar. aynı model 4-5 aracı kullandım benden daha kötü ses var debriyaj pedalı resmen vuruyor.

volantın gittiğinin habercisi sadece duyulan bu ses mi anlamadım.

arızalı volantı anlamak için başka yöntem yok mu?

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arızalı volantı anlama yöntemi

cofibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araba çalışırken iştahsız forultulu ve hırıltılı çalışıyordu sıfır akü koydum marş kömürü deiştim gene aynı?

volant dediler 1 yıl volantla yattım volantla kalktım bide ne olsa beğenirsin?

marş motoru mazot filtre altında olduğu için filtre değişimlerinde hep marşın içine mazot kaçmış marş motoru yarım performans çalışıyormuş

marşı gercek sadece marş la ilgilenen sanayide bi uzmana verdim 50 tl ye yaptı taktık of aman allahım araba kimrit gibi çakmak gibi tıkadak çalışıyor ne horultu ne forultu patırdı hiç ses kalmadı megerse kopmrosör zayıf gelince marş yetersiz olunca mazot çiğ atıp arabanın çalışmasına engel oluyormuş

marşa dikkat eger araba iştahsız çalışıyorsa..

benim debriyaj ve vites geçişlerimde sorun yoktu!