1,3/95hp dizel kullanımı hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu sizin teoriniz mi yoksa bir dayanağınız varmı ?
bizim arabada yol bilgisayarı var anlık tüketimine devamlı dikkat ederim malum yakıt fiyatları. genelde vites değişimimi 2 bin devir civarı yaparım. yol durumuna göre en yüksek viteste gitmeye çalışırım doğal olarak en az devirde kullanmış olurum aracı. hatta uzun yolda 1500 devir civarında vectra c'nin anlık tüketimi 3 lt civarı bile oluyor ;) ve lpg'nin yüksek devirde çok tehlikeli olduğu kanısına ben vardım ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyorum ama bilindiği üzere insignia ve astra turbolarda subap erimesinin sebebi lpg'nin yüksek devirlerdeki sıcaklığından kaynaklanır. ayrıca gaz benzin gibi çok canlı bir yakıt değildir. yüksek devirlerde içer araba resmen. ve sağır olma olayı belki dizellede ama yeni nesil dizellerdede bu olay olmuyor. yakıtınızı sağlam yerden alın. bakımını düzgün yaptırın. en fazla senede 1 kere boğaz kelebeği ve egr temizletirsiniz...

tabıkıde dayanagım var kafadan atıp tutmuyorum burda kac seneden berıdır tamırcılık yapıyoruz arastırmalar yapılıyor bununla ılgılı kulakdan dolma laflar soylemıyoruz kısacası bos adam degılız 2 bın devırde sureklı vıtes atın ve o sekılde devam edın zamanla aracın yanması odası kurum baglasın ve 50 60 bın km sonra motorcu motorcu gezersınız yan sanayıden motor yaptırırsınız bın lıraya demedı demeyın benden sıze bır tavsıye

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tabıkıde dayanagım var kafadan atıp tutmuyorum burda kac seneden berıdır tamırcılık yapıyoruz arastırmalar yapılıyor bununla ılgılı kulakdan dolma laflar soylemıyoruz kısacası bos adam degılız 2 bın devırde sureklı vıtes atın ve o sekılde devam edın zamanla aracın yanması odası kurum baglasın ve 50 60 bın km sonra motorcu motorcu gezersınız yan sanayıden motor yaptırırsınız bın lıraya demedı demeyın benden sıze bır tavsıye
o yüzdenmi kullanma klavuzunda 50 km hızda bile 5.viteste gidin hem yakıt hemde co salınımı için ? bana sanayideki ustaları örnek göstermeyin. babam devirli kullanır bir depo ile 330 340 km geçemez şehir içi ben ise 360 km dan aşağı düşmem...

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
devirli kullanmak demek arabanın bağırması veya düşük devirde gitmesi değildir....

uzun yolda bazen 1500 devir 90 km gidersiniz %5 yakar bazen 2000 d/d 110-120 km gidersin araban yakar % 4.3-4.5 litre...

arabanızı dinleyin...araba akarak gidiyorsa az yakar,şehiriçi de haliyle yüksek devir çevirip,geç vites vermek yakıta bindirir..

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

o yüzdenmi kullanma klavuzunda 50 km hızda bile 5.viteste gidin hem yakıt hemde co salınımı için ? bana sanayideki ustaları örnek göstermeyin. babam devirli kullanır bir depo ile 330 340 km geçemez şehir içi ben ise 360 km dan aşağı düşmem...

tmm abıcım ben ıdda etmıyorum 50 kmde 5 vıteste gıt 50bın km sonra benı bul motor ıcın en ıyı yardımı yaparım her koyun kendı bacagından asılır 5 vıteste 50 km full tasarruf saglıyorsa dıger vıteslere ndn atıyoruzkı hatta kalkarkende 5cı vıteste kalkalım sıfır benzın tuketımı olsun dımı :) bosuna yakıt alıyoruz hergun varmı boyle bı mantık ya sen kıtapcıgına gore kullan abıcım sorun yok araba senın para senın ben senın gıbı kullandıgımda aracım bır depo ıle 250 270 km yaparken agır agır sellektor yıye yıye gıderken kendı dedıgım gıbı devırlı kullanıyorum hem 300 net km yapıyorum hemde ben mıllete sellektor atıyorum budur yanı tartısma ortamı yaratmaya calısmıyorum herkez bıldıgı gıbı kullansın o zaman

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tmm abıcım ben ıdda etmıyorum 50 kmde 5 vıteste gıt 50bın km sonra benı bul motor ıcın en ıyı yardımı yaparım her koyun kendı bacagından asılır 5 vıteste 50 km full tasarruf saglıyorsa dıger vıteslere ndn atıyoruzkı hatta kalkarkende 5cı vıteste kalkalım sıfır benzın tuketımı olsun dımı :) bosuna yakıt alıyoruz hergun varmı boyle bı mantık ya sen kıtapcıgına gore kullan abıcım sorun yok araba senın para senın ben senın gıbı kullandıgımda aracım bır depo ıle 250 270 km yaparken agır agır sellektor yıye yıye gıderken kendı dedıgım gıbı devırlı kullanıyorum hem 300 net km yapıyorum hemde ben mıllete sellektor atıyorum budur yanı tartısma ortamı yaratmaya calısmıyorum herkez bıldıgı gıbı kullansın o zaman

gerek yok safranboluda benim tanımadığım motorcu yok. sen daha ne demek istediğimi anlamdın ki ? kendi aracında yol bilgisayarı varsa dene bakalım kaç lt gösteriyor benim dediğim gibi kullanınca ? yada anlamak istemiyorsun bilmiyorum amacım benimde gerginlik yaratmak değil. zaten hep bizim milletimiz araba sağır olmasın diye basıyor ama bilmiyor ki o arabaya ne kadar basarsan cebinde o kadar sana basıyor :)
zaten şehiriçinde hız sınırı 50 km/h'dir ve bana daha sellektör atan olmadı. acelesi olan soldan beyler... :)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

LUTFEN INSANLARI YANLIS YONLENDIRMEYIN...! Biz (babam ve ben) sürekli araçları 2.000 devire gelmeden vites degiştirerek kullanırız 2003 model opel merıvamız bakımsız motoruyla su anda 100.000 e dayandı ve 30 bindir LPG lı biz hiç motorcu motorcu dolasmadık? Ne yasamıssınız ne biliyorsunuzda burada insanları yanlıs bilgilerle yoneltıyorsunuz.... Siz nasıl ustasınız? İş çıksın diyemı bu söylemlerınız? Gelın merivanın motoruna expertiz yaptıralım % kac cıkacak? Opel corsa 1.2 mı de su anda 2.000 devir gormeden vitesini degiştiriyorum güncel 80 tl lık benzınle 410 km yol yapıyorum ;) 50.000 km ye gelınce size PM aratım ;)

Dunya garip...

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tmm arkadaslar sız bu sekılde kullanın motor sagır bır sekılde gıdersınız sıkıntı yok herkezın kendı parası kendı aracı bak ben ne dedım ıstersen 5cı vıteste kalk tır gıbı vıtes degıstırmeyede gerek kalkmaz o zaman

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gerek yok safranboluda benim tanımadığım motorcu yok. sen daha ne demek istediğimi anlamdın ki ? kendi aracında yol bilgisayarı varsa dene bakalım kaç lt gösteriyor benim dediğim gibi kullanınca ? yada anlamak istemiyorsun bilmiyorum amacım benimde gerginlik yaratmak değil. zaten hep bizim milletimiz araba sağır olmasın diye basıyor ama bilmiyor ki o arabaya ne kadar basarsan cebinde o kadar sana basıyor :)
zaten şehiriçinde hız sınırı 50 km/h'dir ve bana daha sellektör atan olmadı. acelesi olan soldan beyler... :)

tmm abıcım bak ne dıyorsun sen oyle kullanıyormussun kullan sorun yok bende boyle kullanıyorum bıldıgım degerlı bı bılgıyı aktarayım dedım yol bılgısayarına gore gıdın o zamn sıkıntı yok ama benıde yanlıs anlamayında bı arastırma yapın sızın dedıgınız gıbı bırsey olsaydı araclara vıtes koyulmazdı zaten ben tartısmak ıstemedım bılgı aktarmak ıstedım ama kotu olan herzamankı gıbı ben oldum sorun degıl kotude olurum ama araclarınıızın degerını bılın derım ve gaza basmadan vıtese gecırmeden bıraz arastırma yapın madem benım dedıklerıme ınanmıyorsunuz ıllede ınanın dıye bırsey demedımkı bi motorun yanma zamanlarını arastırın hangı devırlerde nasıl calıstıgını arastırın

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi niyetli olabilirsin ama yanlışsın arkadaşım ya !
arabayı 5.viteste kaldırmakla 50 60 km hızda 5.vitese atmanın arasındaki farkı bilmiyorsan ne anlıyorsun sen motordan derler adam !

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi niyetli olabilirsin ama yanlışsın arkadaşım ya !
arabayı 5.viteste kaldırmakla 50 60 km hızda 5.vitese atmanın arasındaki farkı bilmiyorsan ne anlıyorsun sen motordan derler adam !

senın dedıgınden yola cıkarak soyluyorume bılmem farkındamısınız? sız madem 50 kmde 5vıtesle az yakıyor dıyorsunuz bende sıze tavsıye verıyorum ıste 5le kalkın hıc yakıt yakmayın dımı? ne kadar sacma gelıyor kulaga ıste dedıgınız savundugunuz seyde bu demek bı arastırın derım yorum yazmadan once hersey kullanma kıtapcıgından ıbaret degıl!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...