1.2 twinport enjoy mu, yoksa 1.3 cdti mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir kere mazot pis bir yakıttır, yani belli aralıklarla enjektör temizliği şart bu işten anlayan ustada fiyatını ona göre çekiyor, eski 2 aracım dizeldi gerçekten bıktırdı beni sürekli bir yerlerin temizlenmesi lazım falan deniyordu, benzinli bakım konusunda her zaman bir adım önde. daha mazot pompasına, sürekli su dolan yada problem çıkartan mazot filtresine hiç girmeyelim.
40 bin km oldu daha maaşlahı var 1.3 75'lik corsamızın. kaliteli yakıt kullanınca sıkıntı olmaz...

erincaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

40 bin km oldu daha maaşlahı var 1.3 75'lik corsamızın. kaliteli yakıt kullanınca sıkıntı olmaz...

dediğin gibi dizel araç sıfırda ve 40.000de güzel zaten kardeşim. 2.elde bulduğumuz dizellerin çoğu bilinçsiz kullanıcılar yüzünden ömrünün %60ını tamamlamış oluyor.Araç Bakan kişi arkadaşımdır.İzmir veya İzmir yakınlarında(uzak mesafedeyse kazasız temiz olmak kaydıyla)tanıdıklarınızdan veya akrabalarınızdan eş dostunuzdan corsa c 2004-2006 satan varsa haberimiz olsun arkadaşlar.yardımlarınız ve yorumlarınız için teşekkür ederiz.

Arif bey de piyasa ile ilgili güzel bir izlenimde bulunmuş.Ben de katılıyorum kendisine.

halil ulaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese selamlar...2005 corsa 1.2 twinport enjoy sp paket aracım var daha 48000 km de. Oldukça memnunum yakıt olarakta konfor ve sürüş olarakta tek sıkıntısı rampa işte malum 1.2 cc ama sakin kullanan hız aramayan arkadaşlara tavsiye ederim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 05:07 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 05:04 ----------

Bir depo benzin 44 litredir.benzin lambası yandığında içinde 5-6 litre kalmaktadır. Benzin lambası yandığı an tam 510 km yaptım ki Buda fuul şehir içi gezmede (38 litrede ) içindeki kalan benzinlede 150 km yapsa yeter daha ne isteyeyim benzin olmuş 5.12 tl

halil ulaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ImageUploadedByTapatalk1393204384.824712.jpg

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizel candır. benzinle aynı parada olsa dizel her türlü kardasınızdır.
benzinde 7 lt yakan araba dizelde 5 litre yakar. 100 kmde 10 tl karın olur minimum. torku rampadaki çekişi paha biçilemez zaten...

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
1.2 twinport ile kıyaslarsak bende 1.3 CDTi derim.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende çok kararsız kalmıştım benzinli mi dizel mi diye. Yok yılda 10 bin km için değer mi kendini ne zaman amorti eder falan çok düşündüm.10 yıl aynı benzinli aracı kullandım. Sonra dizel aldım daha yeni gerçi ama rahat rahat biliyorum şimdi. Uzun yolda gözüm hep yakıt göstegesinde idi. Şehir içi hesaplamıyorum bile.
Eğer bütçeniz uygunsa dizel alın alırken fazla ödersiniz ama satarken de yüksek fiyata satıyorsunuz zaten

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşların dediği gibi 1.3 cdti temizi bulunması çok zor. Ancak temizi bulunursa tadından yenmez.
Gerek yakıt gerekse az masrafıyla 1.3 cdti mükemmel bi motor zaten. 1.7 dti gibi kronik sorunları da yok. Mazotu koy, keyfine bak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...