0 km aracım için bayiye şunları hatırlatmam gerekir mi?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
(El insaf bu kadar da düşme gelmemiş arabanın üzerine diyen arkadaşlar olur gibi sanki ama yine de bu başlığı açtım.)

Arkadaşlar, hiç aklımda yokken sınırlarımı zorlayarak Astra J Edition siparişi verdim. Ben ve eşim sabırsızlıkla bekliyoruz açıkcası. Sizlere bir kaç soru sormak istiyorum.

Bayinin söylediğine göre araç yarın onlarda olacak. Onlarda bana Pazartesi günü evrakları gönderecekler. Farklı şehirde olduğu için ben burdan plaka ve ruhsat işlemlerini yaptıracağım. Ancak araya 2 günlük tatilin girmesi evrakların bana gelmesi gibi nedenlerden dolayı araç bayide 5-6 gün bayide bekleyecek. Bayiye bu bekleme süresince benim aracın teşhir aracı olmasın uyarısını yapmam gerekir mi? Burdaki bayiye gittiğimde tüm araçlar satılmıştır etiketine sahipti ancak hepsinin kapısı açık millet paso kurcalıyordu. Ben takık değilimdir aslında ama eşim o manzarayı gördü mutlaka arayalım falan diyor. Benim de aklımda gelmedi değil sonradan. Sizler nasıl yaptınız acaba? Böyle durumları yaşayan arkadaşlar varmı?

Ayrıca boya koruma konusunda bazı arkadaşlar aracın mum ile kaplı geldiğini ve serviste yıkandığını söylemişlerdi.Bazı arkadaşlar serviste fırça ile yıkamışlar hareler oluşmuş gibisinden söylemişlerdi. Bunları hatırlattınız mı arkadaşlar sizler?

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 0 km aracım için bayiye şunları hatırlatmam gerekir mi?

Fırça olayını söylemenizi tavsiye ederim. Hatta bir Nissan bayisinin showroomunda 0 Km. araçların üzerinde kılcal çizik ve hareleri görünce içim cız etmişti.
Müşteri temsilcisine bu araçlar neden bu halde diye sorunca, adam uzun uzun bakıp bakıp sanki çizik yokmuşta ben hayal görüyormuşum gibi yüzüme mel mel bakıp, "ha şu köşeleri mi söylüyorsunuz, onlar aracın taşıma sırasında üzerindeki naylon brandadan oluşmuş. Biz aracı teslim ederken mutlaka boya koruma yapıp veriyoruz" demişti.  walll

muallim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aslında aynı durumu bende düşündüm . sözlerinde dururlarsa bu aralar telefon bekliyorum farklı ilden aldım o yüzden teşhir aracı olursa canım sıkılır . kıllıkla ilgisi yok az para vermiyoruz binen inen düşman malı gibi kapıyor açıyor debriyaja basmadan viitesi kurcalıyor . bir aramayı düşünmüyor değilim bende teşhire çıkarmasınlar.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Benim gibi düşünenler varmış. Ben de görmüştüm debriyaj sertliğini vites geçişlerini inceliyordu millet. Hemde ailecek...

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kesinlikle bu aklınıza takılan yerleri uyarı anlamında iletin, bu konuda ne kadar prensip sahibi olduğu izlenimini verirsiniz en azından.
Önceki hafta showroomda araçları incelediğinizi, sizin alacağınız aracın da showroom aracı, teşhir aracı olmamasını
aksi halde gerekli tüm şikayet ve işlemleri yapacağınızı önceden mutlaka bildirin
Yıkama konusunda da Oğuz abiye katılıyorum, çoğu serviste fırça ile kolay oluyor diye yıkanabiliyor araç
Fırça ile yıkandığı an, araç üzerinde harelenmeler ve kılcal çizikler oluyor sıfır araç olsa bile
Aracınızın fırça vs ile yıkanmamasını mutlaka hatırlatın, sonuçta para verip alıyorsunuz ve bunları hatırlatmakta doğal hakkınız..

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
Kesinlikle bu aklınıza takılan yerleri uyarı anlamında iletin, bu konuda ne kadar prensip sahibi olduğu izlenimini verirsiniz en azından.
Önceki hafta showroomda araçları incelediğinizi, sizin alacağınız aracın da showroom aracı, teşhir aracı olmamasını
aksi halde gerekli tüm şikayet ve işlemleri yapacağınızı önceden mutlaka bildirin
Yıkama konusunda da Oğuz abiye katılıyorum, çoğu serviste fırça ile kolay oluyor diye yıkanabiliyor araç
Fırça ile yıkandığı an, araç üzerinde harelenmeler ve kılcal çizikler oluyor sıfır araç olsa bile
Aracınızın fırça vs ile yıkanmamasını mutlaka hatırlatın, sonuçta para verip alıyorsunuz ve bunları hatırlatmakta doğal hakkınız..

Ben de böyle düşünmüştüm aslında. Bu detaylar üzerindeki konuları aktarıyım. En azından ben söylemiştim diyebilirm.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aldığın bayi benim de aldığım bayi ve sirkülasyonu fazla olan bir bayi. ellerinde her zaman kendi teşhir araçları var. Senin araç 2-3 gün sonra teslim edilecek ve oraya 2-3 gün için sok çıkar uğraşamazlar dolayısıyla rahat olabilirsin. Benim bir arkadaşta Diyarbakırda öğretmen o bayiden aldık, araç 20 gün kadar garajlarında bekledi ama satılmış aracın riskini alıp teşhire koymadılar. Palaka işlemi yapılan yapılacak olan araç teşhire konsa en ufak bir çizikte sorun olacağını biliyorlar ve bu konuda oldukça hassaslar. Ben araç bayiye inmeden plaka işlemi yapsak mı demiştim onlarda araç buraya inerken bir hasar oluşsa yada hasarlı gelse, plaka işlemleri yapıldıktan sonra sen aracı almak zorunda kalırsın hoş olmaz diyip yanaşmamışlardı. Yani bu konuda titiz bir bayi. Çorluda olabilir çünkü ellerinde sınırlı araç var ve teşhir aracı bulmaları zor olduğundan satılmış araçları öyle teşhirde tutmuş olabilirler. Belki de satıldı diye ayak yapıyorlardır kendilerince.

Yalnız ben şunu anlamadım. Plakayı neden sen yapıyorsun. Benim arkadaş Balıkesir plaka çıkardı aracı o bayiden ve kendileri yaptı şehirdışı plaka işlemlerini.

Ben o bayiden aracı tertemiz hatasız aldım. Yıkamadan dolayı fırça çiziği filan yoktu bence rahat olabilirsin.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence de aklına takılan her şeyi bayiye telefon açarak belirt. Sonra ben söyledim dersin. En azından  senin titiz oldugunu görünce onlar da titiz davranacaktır

muallim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben aradım gemide problem çıkmış bu partide gelmemiş bir hafta sonra gelebilir dedi. satış müdürüne danışcak yarın net yanıt alacağım.  Teşhire çıkarmamalarını söyledim yok çıkarmayız dediler. ama bu gemide problem olayını çözmedim bir hafta iki hafta derken uzun süre bekletirlermi acaba?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

O zaman aynı problem bizde de vardır. Ben de yarın arıyacağım.