0 km Araç Alacağız Yardım Lütfen

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 0 km Araç Alacağız Yardım Lütfen

Bencede almayın.Yeni kasanın Türkiyeye gelmesini bekleyin.

Mert Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aldığım aracı az kullansamda dizel almak mantıklı mı sizce???

farselem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Baho_34 link' Alıntı:
Aldığım aracı az kullansamda dizel almak mantıklı mı sizce???

Bir önceki aracım 1.2 Corsa idi. Motoru kesinlikle yetersiz geliyor. Özellikle rampalarda oldukça fazla sıkıntı yaşıyordum. Belki fazla beygir farkı yok ancak tork farkından dolayı 1.3 CDTI kullandığınızda çok rahatlıyorsunuz. Çok ciddi bir fark var. Bu sebeple dizel mantıklı oluyor.

Ancak Corsa' nın yeni kasası geleceği için eski kasayı şuan almanız sırf zarar olur. Yeni kasada gelecek olan 1.0 Turbo benzinli motor tercih edilebilir. Şuan almanız gerekiyor ise i20 daha alınası bir araç.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

cihan seker link' Alıntı:
Ben de arkadaşlarla ayni fikirdeyim hocam. Sıfır b sınıfı araç için eski corsa yerine yeni i20 çok daha iyi olur bence. Ya da o paralari verecekseniz 1.2 polo alin derim.
+1

AstraJHB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Otomobil Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Yakıt Tüketim Oranı; Benzin ve türevlerinin oldukça pahalı olduğu ülkemizde, benzinli araçların 100 kilometre mesafede ortalama kaç litre benzin tükettiği, tüketicilerin bakacağı ilk durum olmaktadır. Bu şekilde, bir depo benzin ile kaç kilometre gideceğini de hesaplayan tüketici, toplamda bir aylık kullanımı sonunda arabasının ne kadar yakıt gideri olacağını da öngörmeye çalışacaktır. Benzine alternatif olarak, dizel arabalar düşünülebilmektedir. Çünkü dizel arabalar, yakıt olarak daha az masraf açmaktadır ancak; dizel arabaların fiyatları da bu özelliklerinden dolayı benzinli araçlara göre pahalıdır. Yakıt konusundaki son çare ise, LPG’’li araçlardır. Benzinli arabalara takılabilen sıralı sisteme sahip LPG tertibatı, arabayı gaz ile götürecektir ve masraf da doğal olarak azalacaktır. Türkiye’de LPG’li araç piyasası, oldukça hareketli ve caziptir.

Aracın Fiyatı; Her alışverişte olduğu gibi, araba alım ve satımında da, kafalarda beliren hedef fiyatın etkili bir karar etmeni olması kaçınılmazdır. “Devir ekonomi devri” sözünden yola çıkarak, araba alacak olan potansiyel müşteriler, kendilerine göre bir bütçe belirlemektedirler. Bu nedenle de, bütçeye göre ister 5.000 liraya x marka, ister 36.000 liraya y marka, ister 100.000 liraya z marka araçlar görücüye çıkabilmektedirler.

Araç Güvenliği; Arabada bulunan hava yastıkları, yerleri, sayıları, fren sistemleri, virajlarda arabayı dengede tutan yol güvenliği sistemleri, hız sabitleyici, çarpışma test sonuçları gibi bir takım donanımsal malzeme ve veriler, aracı alacak olan müşterinin baktığı ilk özelliklerden bir kaçıdır. Zira güvenlik duygusu, insanlar için çok önemli bir özelliktir. Bunlara ek olarak, araçta mobilizer tipinde güvenlik önlemlerinin olması da, bir başka güvenlik faktörüdür.

Aracın Geçmişi (Eğer 2. el ise); Sıfır araçlar için böyle bir sıkıntı olmasa da, ikinci el araba alınırken arabanın geçmişte yaptığı kazaları, değişen ya da boyanan parçaları, çizikleri gibi durumlar da önemli etmenler arasında yerini almaktadır.

Marka Güvenilirliği; Ticarette güven ve markaların önemi, araba alım ve satımında da oldukça önemlidir. Hiç adını duymadığı, etrafında görmediği markaları doğal olarak tercih etmeyen potansiyel müşteriler, daha bilinen ve yıllardır yollarda görmeye alışık olduğu otomobil markalarını almak için piyasa araştırması yapmaktadırlar. Aynı zamanda da, kimi müşterilerde oluşan marka takıntısı, hayat boyunca aynı markanın arabalarını kullanacağını da yer yer işaret etmektedir.

Yedek Parça ve Servis Yaygınlığı; Her araba alıcısı, başına bir kaza gelebileceğini, ya da arabasının bakıma ihtiyaç duyabileceğini düşünerek hareket etmek zorundadır. Bu duygu ve düşünce de, ister istemez yedek parçaların bulunup bulunamayacağı ya da bakım işlerinin güvenilir bayilerde yaptırılıp yaptırılamayacağı konusunu gündeme getirmektedir. Herhangi bir aksilik sonrası, arabasının parçalarını orijinal parçalarla değiştirmek isteyen kullanıcı, mecburen yaygın kullanılan veya güvenilir bayileri olan bir markaya yönelecektir.

Motor Hacmi, Teknik Özellikler ve İç Mekanizmalar; Araba alacak potansiyel müşteri, ister performans araçları için, ister ekonomik araçlar için olsun, motor durumuna bakmak zorundadır. Ufak motorlu ve düşük beygirli araçlarla hız yapamayacağını bilen bir alıcı, isteğine göre diğer seçeneklere yönelecektir. Bunun yanı sıra, motorun markası, kullanılan akünün markası, motor bölümünde kullanılan malzemeler ve her türlü materyal de, müşteriye araba konusunda fikir verecektir. Tüm bunlara ek olarak, aracın çekiş gücü, yol tutuşu, lastik markaları ve bagaj hacmi de diğer önemli özellikler arasındadır.

Konfor; Aracın konforu, kullanım rahatlığı, koltuk kaplamaları, iç hacmi, dijital ya da manuel klima sistemi, seyahat keyfi, ön konsolun göze hitap etmesi ve vücudu yormaması gibi etmenler, hem arabada yolculuk edenler için, hem de şoför için çok önemli özelliklerdir. Bilhassa şehir içinde sürekli araba kullanan, ya da uzun mesafeye sıklıkla giden kullanıcılar, konfor ve rahatlık kısmına büyük önem vermektedirler.

Görsellik; İnsanoğlunun bir türlü aşamadığı beğenilme ve takdir edilme dürtüsü, yeri geldiğinde araba seçimindeki en önemli özellik olmaktadır. Öyle ki, sokaklarda frenleri tutmayan ancak modifiyeleri yapılmış birçok araç görülebilmektedir. Güvenliği bile önemsemeyip, arabanın rengini ve stilini önemsemek, bu etmenin ne kadar önemli olduğu hakkında da fikir vermektedir. Ancak bu durum, araç güvenliği sağlandıktan sonra gayet kabul edilebilir bir durumdur. Belki de hayat boyu biriktirdiği parasını arabasına yatıracak olan potansiyel müşteri, gözüne hoş gelen renklerde, beğendiği stilde ve istediği efektlerde bir arabaya sahip olmak isteyecektir.

Aracın Tipi; Aracın tek kapılı ve hacim olarak dar olması, genç ve yalnız kişiler için tercih edilebilir olsa da, kalabalık ailelerce sık sık kullanılacak olan araçların 5 kapı olarak tercih edildiği de ayrı bir gerçektir. Yük taşıyacak olanların bagaj kısmına verdiği önem, hatta kasalı araçların yoğun olarak bundan dolayı tercih edilmesi de araç tipinin öneminden ileri gelmektedir. Müşteriler, çok doğal ve normal olarak, kullanım amaçlarına göre araç seçeceklerdir. Bu bağlamda da, tüm diğer etmenlerin yanı sıra, araç tipi oldukça önemli hale gelmektedir.

Yukarıda sayılan etmenler haricinde, yine bazı faktörler de araba alımı ve satımı sırasında devreye girecektir. Tüm bu özellikler, her ne kadar genel olarak görünse de, aslında öznel olarak da nitelendirilebilmektedir.

Öncelikle ailenizle birlikte kullanılacak bir araç alacaksanız hep beraber toplanıp ihtiyacınızın ne olduğuna karar vermelisiniz. Sıfır bir araç alacak iseniz bir kere alıp senelerce kullanacak iseniz pişman olma riskiniz çok yüksek o yüzden iyi karar verip pişman olmayacağınız severek kullanabileceğiniz araç almanızı tavsiye ederim...
Şimdiden hayırlı olsun sizi de opelinizle birlikte aramızda görmek dileklerimle ...

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şu an ki güncel kasa corsa almayın yenisi çıkıcak fazla bir zaman kalmadı 1-2 aya. Ayrıca 1.2 değil 1.4 almanız benzinli olarak daha doğru olur ille alıcam diyorsanız. Ama tavsiyem almayın polo alın daha iyi.

balkes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam o fiyata sıfır corsa yerine 3-4bin kelyip astar ayada astar büyük derseniz ikinci el golf alabilirsiniz biraz sabır ve şansla. Ne alırsanız alın hayırlı olsun şimdiden.

Mert Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İkinci el aracı Babam kesinlikle istemiyor! İlla 0 araç alma düşüncesinde. Yoksa tabiki bu paralara başka daha güzel araçlar alınabilir. Mart ayında ellerinde yeni kasa Corsa olacakmış olmadı bekleyeyim 1.3 Cdti alayım diyorum.Tüm herkese fikirleri ve yardımları için tek tek teşekkür ediyorum.

ahmetyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Baho_34 link' Alıntı:
Değerli arkadaþlarım abilerim.2014 Model Beyaz Renk Opel Corsa 1.2 lt. TWINPORT ECOTEC Active Donanımlı 85 HP, 5 ileri Manuel ayrıca Sunroof dahil 44 Bin Tl ye Corsa almayı düþünüyorum. Yılda 5000 km zor yapacağım için dizel istemiyorum. Zaten haftasonları kullanacağım için böyle bir tercih yaptım.Ayrıca 39 Bin Tlye ise Seat Ýbiza 1.4 Style paket var. O araçta ise donanım:

DIÞ DONANIM
15'' Alüminyum Alaþım Jantlar
Dönüþe Duyarlı Ön Sis Farları
Krom Kaplı Ön Izgara
Gövde Rengi Kapı Kolları ve Yan Aynalar
Elektrikli / Isıtmalı Yan Aynalar
ÝÇ DONANIM
Otomatik Klima
Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Elektrohidrolik Direksiyon
Yol Bilgisayarı
Hız Sabitleme Sistemi (Cruise Control)
Elektrikli Ön/Arka Camlar
Radyo, CD, MP3 Çalar / Aux-in / Direksiyondan Kumandalı Ses Sistemi
6 Hoparlörlü Ses Sistemi (4 Hoparlör + 2 Tweeter)
Deri Direksiyon ve Vites Topuzu
Sürücü / Yolcu Koltuğu Arkası Cep
Sürücü / Yolcu Koltuğu Yükseklik Ayarı
Parçalı Katlanabilir Arka Koltuklar
Kauçuk Paspas
GÜVENLÝK
ABS (Anti Blokaj Fren Sistemi)
ESC (Elektronik Stabilite Kontrolü)* / ASR (Elektronik Patinaj Önleme Sistemi)*
Lastik Basınçı Uyarısı* / Yokuþ Kalkıþ Destek Sistemi (Hill Hold)*
XDS (Elektronik Dinamik Diferansiyel Kilidi)* (100hp üzeri motorlarda bulunmaktadır)
Ani frenlemede otomatik yanan flaþörler
Sürücü / Yolcu Ön Hava Yastıkları
Sürücü / Yolcu Yan Hava Yastıkları
Sürücü / Yolcu Emniyet Kemeri Uyarısı
Disk Frenler, Ön/Arka
Ön Yolcu Hava Yastığı Ýptali
Aktif Gergili Ön Emniyet Kemeri
Arka koltukta bir adet çocuk koltuğu sabitleyicisi (Isofix) + Top Tether
Immobilizer
Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit Sistemi

Siz Benim yerimde olsaydınız ve 0 araç alacak olsaydınız hangisini tercih ederdiniz??? Malum Türkiyede her sene herþeye zam geliyor benim düþüncem 1.4 motor yerine 1.2 motor alıp az vergi vermek. Sizlerin düþünceleri nelerdir???
Vay bee ulan arkadaş ne zam koymuşlar daha 1;5 sene önce 43,500 e 1,6 edition astra almıştım , şimdi o fiyata B sınıfı araç ediyor :) :)

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yeni kasa gelse bile , yinede İ20.. araç muhteşem olmuş.. insanlar Hyundai i küçümsüyor ama  bindikleri markalarının çoğunu solladı Hyundai.. artık araçlar birbirine çok yakın..