0 aldiğim araç komple boyali çikti

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu boya kontrolü saçmalığı insanların zihninden silinmeden bu tip sorunlar bitmez.
eksper fabrikada boyanmış demiş işte, yani kaza olmamış saclarla oynanmamış.

boya kalınlığı ölçüp araca kaza geçmişi çıkarmak çok saçma bence.

bu otomobil fabrikaları da neticede fabrika. her fabrikada ürün satışa hazırr hale gelene kadar operasyonlarda sıkıntı çıkabilir, ürün onarım görebilir.
fabrikanın en ufak boya hatasından komple parçaları hurdaya ayıracak hali yok, atıyodur üstüne boyayı.

arabanın neresinin boyandığına alıcılar bu kadar itibar etmese mesele olmaz zaten.

motorlara fabrikalarda kimbilir neler yapılıyor :rolleyes: bunun öyle dandik bi aletle muayenesi olmadığından hiç böyle sorun duymayız, ama kaynaklı bloğu olan motorla yüzbinlerce km gezmiş bile olabilirsiniz.

KKAggressor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu boya kontrolü saçmalığı insanların zihninden silinmeden bu tip sorunlar bitmez.
eksper fabrikada boyanmış demiş işte, yani kaza olmamış saclarla oynanmamış.

boya kalınlığı ölçüp araca kaza geçmişi çıkarmak çok saçma bence.

bu otomobil fabrikaları da neticede fabrika. her fabrikada ürün satışa hazırr hale gelene kadar operasyonlarda sıkıntı çıkabilir, ürün onarım görebilir.
fabrikanın en ufak boya hatasından komple parçaları hurdaya ayıracak hali yok, atıyodur üstüne boyayı.

arabanın neresinin boyandığına alıcılar bu kadar itibar etmese mesele olmaz zaten.

motorlara fabrikalarda kimbilir neler yapılıyor :rolleyes: bunun öyle dandik bi aletle muayenesi olmadığından hiç böyle sorun duymayız, ama kaynaklı bloğu olan motorla yüzbinlerce km gezmiş bile olabilirsiniz.

Fabrikada boyanmış ne demek anlamadım, bu arabalar fabrikada üretilmiyormu, ee sıfır araba boyası fabrikada atılmıyor mu ? eee bu araba da fabrikada boyanmışsa nasıl mikron fazlası oluyor yada fabrikada boyası işlem görmüş olduğu anlaşılıyor, bence o araba sizin satın aldığınız bayii nin servisinde işlem görmüştür.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fabrikada boyada kusur tesbit edilip onarılmış olamaz mı arkadaşlar bu alet?
ya da o gün makinanın ayarı kaçmış bikaç mikron kalın atmıştır boyayı..

ben bizzat tamir ettiğim biçok traktör motor bloğunu motor montaj hattına teslim ettim. Piyasada dolaşıyordur hala o traktörler.

arabalar üretilirken de aynı şey işte.

kusur sayılır mı o ayrı ama fabrikadan her çıkan %100 kusursuz ve birbirinin %100 aynısı olamaz, hele mikron mertebelerinde mümkün değil. her üretimin bir toleransı bir de tekrar edilebilirliği vardır.
tolerans içerisindeki sonuçlar bu toleransın alt ve üst limiti arasında değişkenlik gösterebilir.

yani kısaca boyanın kalınlığını ölçerek, 2 farklı parça arasında şu kadar mikron boya kalınlık farkı var deyip arabaya pertten çıkma muamelesi yapmak saçmadır.

Son düzenleme:

Sercan Tankut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben Herzaman Diyorum Bu Opeller Yumurta Gibi İcinden Ne Cıkacagı Belli Olmuyor Gecmiş OLsun

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
darkmoon ben aracı antepten aldım.ancak konyada yaşıyorum..konyada kilerde böyle bişi yapmıyor..yani ne 2.el araca bakıyorlar nede rapor veriyorlar..hem neden mikron fazlası aracı bana satmışlar ki..buda bir yerde ayıplı mala girmiyormu...
aldığınız yer opelin yetkili satıcısı mı yoksa galeri mi? bazen galerilerde sıfır alıp satıyorlarda ordan aklıma geldi.

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence Aracın Kazalı Olup Olmadığını Saç Arası kalınlık dediğimiz mantıktan başka yollarla tesbitini bulmaları lazım araç pasta cilalı iken bile yanılta biliyor

keyman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bayiye gelirken tır devrilmiş arabayı geri gönderip tekrar yapıp boyamışlardır. bu tür şeyler oluyor. ama opelin bayiye bayinin de müşteriye bunu anlatması lazım. tabi indirimli fiyat vermesi de lazım.
fabrikada olmuşsa boya illaki ekspertizle anlaşılır. opele direk başvurmak lazım. bakalım ne diyecekler

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fabrikada boyada kusur tesbit edilip onarılmış olamaz mı arkadaşlar bu alet?
ya da o gün makinanın ayarı kaçmış bikaç mikron kalın atmıştır boyayı..

ben bizzat tamir ettiğim biçok traktör motor bloğunu motor montaj hattına teslim ettim. Piyasada dolaşıyordur hala o traktörler.

arabalar üretilirken de aynı şey işte.

kusur sayılır mı o ayrı ama fabrikadan her çıkan %100 kusursuz ve birbirinin %100 aynısı olamaz, hele mikron mertebelerinde mümkün değil. her üretimin bir toleransı bir de tekrar edilebilirliği vardır.
tolerans içerisindeki sonuçlar bu toleransın alt ve üst limiti arasında değişkenlik gösterebilir.

yani kısaca boyanın kalınlığını ölçerek, 2 farklı parça arasında şu kadar mikron boya kalınlık farkı var deyip arabaya pertten çıkma muamelesi yapmak saçmadır.

usta o tolerans hakkı zaten tanınıyor , cihazla bakıldıgında boyanın kalınlıgı cıhazın ekranında 110 ila 120 arası cıkması normaldir denir zaten .. ama bı kısmı 140 dıger kısmı 180 ise bariz boyanmış demektir.

blackastradriver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım.Ben yeni arabamı aldığımda 45 gün oldu aldığım gibi daha 25 km de iken tanıdığım bir abimin servisine götürdüm ve her yerine baktırdım. Neden diye sordular cevap arkadaşın mailde gizli.Arabamı almadan kısa bir süre önce enişte bir arkadaşının honda civic aldığını ve emnun kalmadığından 3.ayında aracı satmaya karar verdiğini anlatıyordu ve ekledi aracı alacak kişi aracı baktırmak için servise götürdüğünde aracın servis kayıtlarında pert olduğunu görünce başından kaynar sular dökülmüş.Ama nasıl olur derken mahkemeye verme teşebbüsleri falan firma adama sussun diye 70 bin tl vermiş.Adam 3.16 bmw aldı bu parayla.Olayın arkasında dur ve sonuna kadar ara hakkını.Sonuna kadar blöf o zaman size hediye verelim gibi hareketler yapıyorlar mahkeme kağıdını görünce anlıyorlar.....

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım.Ben yeni arabamı aldığımda 45 gün oldu aldığım gibi daha 25 km de iken tanıdığım bir abimin servisine götürdüm ve her yerine baktırdım. Neden diye sordular cevap arkadaşın mailde gizli.Arabamı almadan kısa bir süre önce enişte bir arkadaşının honda civic aldığını ve emnun kalmadığından 3.ayında aracı satmaya karar verdiğini anlatıyordu ve ekledi aracı alacak kişi aracı baktırmak için servise götürdüğünde aracın servis kayıtlarında pert olduğunu görünce başından kaynar sular dökülmüş.Ama nasıl olur derken mahkemeye verme teşebbüsleri falan firma adama sussun diye 70 bin tl vermiş.Adam 3.16 bmw aldı bu parayla.Olayın arkasında dur ve sonuna kadar ara hakkını.Sonuna kadar blöf o zaman size hediye verelim gibi hareketler yapıyorlar mahkeme kağıdını görünce anlıyorlar.....

Arkadaşın Çok ballıymış :)