Uzun yol öncesi

skyrunnerug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle yeni yılın herkese bol şans ve güzellikler getirmesi dileğiyle..
arkadaşlarım abilerim hafta sonu artık son sınavlarım için 800 km yolum var bu 2. gidişim olacak uzun yol öncesi yapılacak hazırlıklar nelerdir araçta yapılacak kontroller tavsiyeler vs.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yanlış anlaşılmasın ama ben uzun yol için özel bir bakım listesine karşıyım. Nedenine gelince, araç her zaman yola çıkmaya hazır olmalıdır. Şimdi hemen; Aracın yağına, suyuna, lastik havalarına, ışık düzenine bak desem komik olmaz mı? Çünkü bu kontroller diğer zamanlarda da rutin olarak yapılmalıdır. Bence uzun yol için araçtan ziyade sürücünün uygulaması gereken kurallar daha önemlidir.

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlış anlaşılmasın ama ben uzun yol için özel bir bakım listesine karşıyım. Nedenine gelince, araç her zaman yola çıkmaya hazır olmalıdır. Şimdi hemen; Aracın yağına, suyuna, lastik havalarına, ışık düzenine bak desem komik olmaz mı? Çünkü bu kontroller diğer zamanlarda da rutin olarak yapılmalıdır. Bence uzun yol için araçtan ziyade sürücünün uygulaması gereken kurallar daha önemlidir.

tecrube konusunca boyle konusur :bir::bir::bir::bir::bir::bir:

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kış vakti yola çıkıyorsunuz. yanınızda içme suyu ve azda olsa yiyecek maddesi bulundurun. telefonunuzun şarjı tam dolu olsun. kesinlikle uykusuz kalma, yola çıkmadan önce iyice dinlen. yanına güneş gözlüğü al. eğer fazla kar ile karşılaşırsan beyaz gözünü yorar ve geçici görme kaybı yaşarsın mazallah.

işi psikopatlığa vurursak yanınıza en az yedek bir far ampulu, cam suyu-antifrizli almakta fayda vardır :) hayırlı yolculuklar.

bu arada yolculuk nereye?

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Foça dediğine göre arkadaşın Çorum veya Aksaray o tarafa gidecek diye bi his oluştu :D :D Bahadır abi olur mu dersin :D

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
800km ile dediğin hat üzerinde bir yere gidilir tolga ever. ben ankara diye düşünmüştüm ama :)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla psikopatlığa bağlarsanız amcam gibi 10 lu çikolata 6'lı soda bisküvi kraker envai çeşit yiyecek :D sanki everest dağına çıkacak altı üstü trabzona gidecekti :D

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle yeni yılın herkese bol şans ve güzellikler getirmesi dileğiyle..
arkadaşlarım abilerim hafta sonu artık son sınavlarım için 800 km yolum var bu 2. gidişim olacak uzun yol öncesi yapılacak hazırlıklar nelerdir araçta yapılacak kontroller tavsiyeler vs.
Benim gibi yurt disinda yasayanlar hersene bu hazirligi düsünürler.Arabani taniyosundur ne gibi eksiklik oldugunu en iyi sen bilirsin bunun yaninda herhangi bir yol yardimi icin türkiyede nasil oluyor bilmiyorum biz burda senelik para ödüyoruz otomobil club leri var hertürlü durumda türkiyeye bile gelip yardim ediyorlar varsa buna benzer bir sistem yaptirmani tavsiye ederim.Birkac sene önce gol4 ile viyanadan firansaya yola ciktim 150 km gittikten sonra otobanda arabadan dumanlar cikmaya basladi supompasi patlamisti telefon ettim ücretsiz viyanaya kadar istedigim yere biraktilar

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
800 km uzun sayilmaz yagini suyunu lastiklerini kontrol et yanina bir miktar yiyecek su ve her ihtimale karsi bir tane de battaniye al.yeter.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Araç, savaş uçağı gibi her an zorlu seferlere hazır olmalı.
Zamanın ne getireceği bilinmiyor, Görüşümüz savaş beyle örtüşüyor. Canımızı, canlarımızı ,ayni zamanda karşımızdaki canlarında düşünmek zorunda olduğumuzdan bakımlarımızı preyodik zamanlarında yapmak zorundayız.;)