Şok yakıt tüketimi astra...

okanttnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aşağıda aracımın yakıt verilerini sizle paylaşacağım...
Biraz uzun olabilir fakat herşeyi detaylı olarak size aktarmak istiyorum.[:)]
Öncelikle sabah 5.25 olan saat normalde 6.25 [:)] Değiştirmeyi unuttum sonrada hiç uğraşmadım.

80130011nb6.jpg

Yolculuğa başladıktan sonra 43km'ki durum.

40445149mp1.jpg

43km sonraki ortalama tüketimim...
68665790jp7.jpg

131km sonunda Aydın mcdonalsın oradaki kavşaktan Çine yoluna saptık.
11mo5.jpg

131km sonunda ortalama yakıt tüketimim.
12rb6.jpg

131km sonunda teorik olarak menzil 131km gitmeme rağmen 1330km.[:D]
10fl1.jpg

Köfteci Eniştede çorba içtik , yola devam ettik ve sonunda bodruma geldik. 293km geçmişti bile.[:'(]
13xa3.jpg

Aydın Yolundan Çine istikametine döndükten sonra engebeli yollar başlamıştı. 160km rampalı yolları geçtikten sonra ortalamamız 3.9lt yükseldi. Fakat şehiriçinde 20km yol yaptık 293km'ye dahildi...
14lx3.jpg

Bodrumda aracımızı bir yere park edip , Bodrum kalesi , zeki mürenin evini kahvaltı yaptıktan sonra gezdik ve gezdikten sonra yolumuza devam ettik. Bu sefer istikamet Bodrumdan- didimeydi.
fotoraf0008vv4.jpg

360km sonunda ortalama 4lt oldu. Yani fabrika verisini ben engebeli yollarda ulaştım.Aklıma kuzenimle iddaasına girdiğim bir depo mazot geldi.[8D]
fotoraf00zt9.jpg

Bundan sonra denizlide fotoğraf çektim ama size nerelere gittiğimi anlatayım.
Didime vardık. Altınkuma ve şehir merkezini gezdikten sonra Didimden- Sökeye daha doğrusu sökeye gelmeden sol tarafta olan alışveriş merkezlerini gezdik. Yaklaşık olarak 3 saat burada kaldıktan sonra Sökeden Kuşadasına dopru yola koyulduk. Ben yolları düz beklerken malesef yollar engebeliydi. Akşam oldugundan ne hikmetse kamyonlardan hızımızı düşürmek zorunda kaldık. Kuşadasına geldikten sonra aracı Kadınlar plajının oralarda bir yerlere park ettik ve sahilde öğrenci işi balık ekmek cola kalamar yedik.[;)] Kuşadasını barlar sokagı çarşısını gezdikten sonra hafif yorgunluk çöktü.
Kuşadası-Söke-Aydın-Nazilli-Denizli yolunu izleyerek eve vardık. Aracı durdurduktan sonra son fotograflarıda çektim.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Eve geldiğimde 730km yol yapmış ve yarım depodan daha az bir yakıtım kalmıştı. [8D]
fotoraf000nc1.jpg

730km sonucunda ortalama yakıt değeri
fotoraf00lu7.jpg

Menzile baktığımızda daha 450km yol yapabilir diyordu.Tabi yedek depo olan 2lt buna dahil değil...
fotoraf00uw2.jpg

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kısaca söylemek istediklerim var. Bazı astra sahipleri arkadaşlar bu motor bu kasayı kaldırmıyor o yüzden şehiriçinde 8lt şehirdışındada 5lt'den aşağı yakamıyorum diyorlarsa bu başlığı okuyup bir defa daha düşünmeleri gerekir.
Denizli-İzmir normal koşullarda gitsem 4.6lt ortalamayla varıyordum ama aracımın az yaktığını ve 1 depo mazot gözümü bürüyünce.[8D]
Hem hız yapmayıp kazadan radardan beladan uzak durdum. Hemde çevreyi adam akıllı izleme olanağı buldum.[:'(]
Bana ayırdığınız vakit için teşekkür ederim arkadaşlar.

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gel bide benzinlide yap bunu. bodruma varmadan 1 depo biterdi herhalde:d
paylaşım için çok saolun

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç 1.3 mü 1.7 mi acaba ? birisinden de duymuştum yeni kasa dizel astra için " abi depoyu dolduruyorum, bidaha ne zaman doldurduğumu unutuyorum" demişti.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hey maşşallah...
dünyayı gezmişsin daha da yarım depo mazot var...
detaylı çalışma çok iyi olmuş bu arada

astra_njoy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracında cruise control varmı? Belki kullanmışsındır bilmiyorum ama cruise control ile kullanarak ortalama yakıtı biraz daha düşürebilirsin yaklaşık 100 km de 1 litre kazancın olur :)

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
allah bozmasın bu ortalamayı :D

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet araç 1,3 mü 1,7 mi onuda belirtseniz ! ki tahminimce 1,3!..