opel mokka kapı sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Suv olmasıyla kapı sertliğinin alakası nedir?

Şimdi onlar da kullanılan malzeme biraz daha farklı kalın vs işte. HB araç ile suv mukayese dahi edilemez. Ben bu şekilde biliyorum. Neticede bu araçlar belli bozuk zeminlerde gidecek şekilde yapılıyor. HB olsun sedan araçlar olsun gidemedikleri yollar da özellikle yarı arazi yollarında çok rahat gidebiliyor. Tabi bu yollar da neticede asfalt değil toz toprak girmesin diye daha farklı malzeme kullanılıyor. Misal kapı fitilleri gibi.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi onlar da kullanılan malzeme biraz daha farklı kalın vs işte. HB araç ile suv mukayese dahi edilemez. Ben bu şekilde biliyorum. Neticede bu araçlar belli bozuk zeminlerde gidecek şekilde yapılıyor. HB olsun sedan araçlar olsun gidemedikleri yollar da özellikle yarı arazi yollarında çok rahat gidebiliyor. Tabi bu yollar da neticede asfalt değil toz toprak girmesin diye daha farklı malzeme kullanılıyor. Misal kapı fitilleri gibi.

Bir kaç tane SUV incelemenizi tavsiye ederim.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın SUV olmasıyla kapı sertliğinin bir alakası yok. Heleki ağırlığıyla hiç bir alakası yok.
Kapısı sert kapanan SUV görmedim ben. X5-X6, RR, Mercedes M, iX35 vs vs. Sizin ki mantık yürütme ama yanlış.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aracın SUV olmasıyla kapı sertliğinin bir alakası yok. Heleki ağırlığıyla hiç bir alakası yok.
Kapısı sert kapanan SUV görmedim ben. X5-X6, RR, Mercedes M, iX35 vs vs. Sizin ki mantık yürütme ama yanlış.

Öyle düşünüyor isen bir şey diyemem. Ama bir kapı lastiğinin farklı olması dahi kapının sert bir şekilde kapanmasına yeter de atar bile. Zaten arkadaşın diğer kapıları da aynı şekilde kapanıyormuş. Eğer sorun olsa bir kapı da olur diğer kapılar da aynı sorun olma ihtimali çok düşük. Kişisel fikrim arkadaşın aracında bence sorun filan yok.

ogzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ix35 qq ve sportage 'a baktığım zaman böyle bi sorun göremedim hatta kapıyı hafif itince kendi ağırlığı ile hemen kapanıyor
bagajda böyle bir sorun yok

video atmamı önermiş bi arkadaş en kısa zamanda video eklicem sorun daha net anlaşılır

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun var ise iki sebebi olabilir. Fitiller fazla serttir. Veya kapılar ayarsızdır. Görmeden bir şey demek zor.

ogzcn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun var ise iki sebebi olabilir. Fitiller fazla serttir. Veya kapılar ayarsızdır. Görmeden bir şey demek zor.

benim asıl merak ettiğimde diğer araçlarda (mokka) böyle bi sorun varmı yok ise servise gittiğimde sorun yok falan derlerse uğraşmamak için sadece benim aracımda bu problem olduğunu söyleye bileyim

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu durumda kapıların ayarsız olduğu fikri daha ağır basıyor. Müşteriye kusursuz denerek (bilindiği gibi araçlar imalattan sonra çeşitli kontrollerden geçirilip sorun görülmezse satışına onay veriliyor) teslim edilen "0" km deki bir araçta böyle şeylerin olması bence firmanın müşterisine verdiği değeri gösterir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...