Hava Filtresinin Yağlanmasi

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim aracımın hava filtresi .motor üst kapağından çıkan ve motordaki basıncı tahliye ettiği söylenen ince hortum içinden gelen buhar nedeniyle sık sık yağlanmakta ve yakıtımı artırmaktadır.motorum daha geçen yıl komple yapıldı.2500 ytl harcadım.bana bazıları esme var diyor.bunun daha mantıklı açıklaması elbette vardır.konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Eğer imkanı varsa hortumu hava filitresi girişinden çıkarın boşta dursun. Eski arabamda üfürme vardı, hava filitresinin yağlanma sorununu böyle çözmüştüm. Herhangi bir mahsuru olmuyor. Tabi sizin aracınızın asıl sorunu üfürmenin neden kaynaklandığının tespiti.

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Teşekkür Ederim Savaş Abi yarın tarif ettiğiniz şekilde geçici olarak yağlanmanın önüne geçip kesin nedenini araştıracağım.

Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.devservis.com
arkadaşlar benim aracımın hava filtresi .motor üst kapağından çıkan ve motordaki basıncı tahliye ettiği söylenen ince hortum içinden gelen buhar nedeniyle sık sık yağlanmakta ve yakıtımı artırmaktadır.motorum daha geçen yıl komple yapıldı.2500 ytl harcadım.bana bazıları esme var diyor.bunun daha mantıklı açıklaması elbette vardır.konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

bahsettigin hortum karter havalandirmasi olmasin??
eger oyleyse ucuna ufak bir filtre takarsan (tuning shoplarda bulabilirsin) bu sorunu halledebilirsin..ayrica yakisinin bir miktar dusmesinide istersen kutu ici k&n filtre tavsiye ederim..cekisi arttiriyor ve yakitida bir miktar dusurur..

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
burakcım doğru o hortum karter havalandırma.filtre aklıma yattı.yarın araştırmaya başlıcam çok teşekkür ederim.ama oradan yağ gelmesi benim canımı sıkmaya başladı.onu çözmem gerekli galiba.acaba normal mi onuda bilmiyorum.