corsa c - pioneer TS-G 172CI montajı (DIY)

ajna

Kayıtlı Kullanıcı
uzun araştırmalarım sonucu pioneer in bu componentini aldım almasına da gelince bunu corsanın kapılarına nası kasnak - çerçeve almadan montaj yapıcamı düşünürken ürünler geldi . ürünleri gg den sipariş verdim . hızlı geldi valla. he önce klips de sipariş ettim . onu pm atın yazarım. neyse ilk aksam sağ kapıyı söktüm montajını yaptım. :sulanma: abi güzel oldu ses değişti daha bi hoş gelmeye başladı . ertesi gün izmite gittim :) görüşmem vardı . dün de sol tarafı söktüm. bu taraf nedense çabucak bitti.

ayrıntılar :
marketten veya nalburdan inşaat süngeri aldım 6 adet - hatta biri arttı :)

klips aldım ;) - kapı iç döşemeleri ve ayna döşemeleri için. malzeme çekince eski klipslerin kafası kopuveriyo . :mad: yerıne yenisi lazım .

araç : corsa c 2005 essentia - arka kapılarda kolon yok - ön kolonlar 16 cm miş

hoparlörler - pioneer TS-G 172CI - çap 17 cm ( sorun geliyorum diyor )

teyp - pioneer deh 2300 ub

arkada bagajda - sony sw2500 aktiv sub var. çakmaktan invertör - çevirici ile 220 v alıp ev tipi subu bagajda kullanıyorum .

işleme geçelim

kapı sökme takmayı biliyoruz artık .

kapı açma şeysini çıkardıktan sonra vidaları çıkarıyoruz. torx 25 tornavida lazım oldu . bunu yaparken bazı yerde de yıldız vida varmış. cam otomatiğini soketini de söktüm. kolay ayrılsın kapı döşemesı :) kendine çeeeeek yukarı kaldır hoooop neyse söktük kapıları .

eski kolonu çıkardım. yerıne pioneeri takamadık tabi . napsak diye düşünürken pioneerların kutusunun içinden cıkan köpük muhafazası aklıma geldi.kolonu içine yerleştirip montaj vida delikleri kısımlarına gelen maket bıçağı ile c şeklinde yaklasık 2 cm kalınlıkta çerçeve çıkardım 2 adet sağa ve iki adet sola ki tam yuvarlak olsun . böylece kolon ile kapı sacı arsında 2 cm köpükten yastık misali çerçevemiz oldu.
c köpükleri kolonun arkasına çift taraflı bantla yapıştırdım.
gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra süngerleri kolon yuvasına sağına soluna altına üst tarafına sandık misali sıkıştırdım .ses izolasyonu olsun :) çift tafalı bantla onları da yapıştırdım. neyse montajını yaptım . bazı yerlere cırt kelepçe ile bağlamak zorunda kaldım.

tizleri de cırt kelepçe ile sabitledim . yerlerini güzelce ayarladım .

kapı iç döşemesini de montajını yaptım
gerekli bas tiz ekolayzır ayarları ve işlem tamam .
çok daha güzel net bir ses . bazen şaşırıp sağıma soluma bakıyorm ses gelince :)

sayg

Ekli dosyalar

• pioneer-ts-g172ci.jpg
    pioneer-ts-g172ci.jpg
    50.5 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Güle güle kullanın. Ses kalitesinde hissedilir bir değişiklik oldumu.

güzel çözüm olmuş
öneri olarak:
eski orijinal hoparlörlerin iç kısmını düzgün bir şekilde kesip çıkartarak kalan kısmı çerçeve olarak kullanabilirsiniz

Güle güle kullanın. Ses kalitesinde hissedilir bir değişiklik oldumu.

kesinlikle daha tok ve net sesler alıyorum. farkı hissediliyor
sayg. :D:cool::cool:

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 17:11 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 17:08 ----------

güzel çözüm olmuş
öneri olarak:
eski orijinal hoparlörlerin iç kısmını düzgün bir şekilde kesip çıkartarak kalan kısmı çerçeve olarak kullanabilirsiniz

eski hoparlörleri yani orjinal corsa hoparlörleri aracı aldıgımda yoktu , eski sahibi çıkartmış. bende 35watt rms li kenwood 2 yollu hoparlor almıştım. onlar baya bi zayıf kalıyordu . yüksek seste bozuluyordu . gel zaman git zaman bu yuzden pioneer e geçiş yaptım. :D
öneriniz için teşekkür ederim
sayg.

Geri
Üst Alt